Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kumar

problem z moim nowym kom.

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

Jestem tu nowy więc wybaczcie za wszystkie nieudogodnienia z mojej strony.

Ale wracając to mojego tematu kupiłem 4 dni temu nowego składaka z i7 6700k (nie podkręcałem go) + chłodzenie aio corsair h105 , płytą msi m7 z270 i z kartą graficzną gtx 730 (bo czekam aż przyjdzie do mnie msi gtx 1080 ti ,więc ta karta to tylko tymczasowo)

Z racji tego że posiadam dosyć małą obudowę corsair crystal x460 to chłodnicy nie udało się umieścić na górze obudowy więc musiała zostać przymocowana na ścianie gdzie są wentylatory wlotowe, więc wentylatory które były fabrycznie załączone do chłodnicy są zamontowane jako wentylatory wydmuchujące powietrze u góry obudowy.

max.obr. wentylatorów u góry to 2000 rph

max obr. wentylatorów z boku wlotowych przy chłodnicy to 1500rph

prędkość pompy jest cały czas ustawiona na 100% czyli ok. 1800 rph

wentylatory obracają się zależnie od tem.

Przechodząc do mojego pytania , martwię się tem. na procesorze tem. w czsie przeglądania internetu to jakiś 34C. !!!! czasem było przez sekundę 45c.!!1 nie wiem czy to nie za dużo jak na chłodzenie aio nie testowałem jeszcze go w grach bo z taką kartą to nie osiągnę prawidłowych wyników.Nie raz kom. mi wyświetlał komunikat że twój procesor jest obciążony. Czy może to być np. spowodowane że karta jest słaba i procesor nadrabia za kartę graficzną.

Wracając do do tych tem. procesora odnoszę wrażenie, że gdy rośnie tem. procesora to wentylatory u góry obudowy te fabryczne od chłodnicy zaczynają zwiększać obroty a nie te wlotowe przy chłodnicy które były razem z obudową 3 szt. NIe

 

 

 

Proszę o pomoc :(

 

z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czym konkretnie potrzebujesz pomocy? Wszystko wydaje siębyć w porządku.

Jak chcesz sprawdzić jakość chłodzenia, pobierz sobie prime95 i odpal test stabilności. Pogramik prosty, ale procesor wygrzeje i będziesz widział, jakie masz temperatury. 45 stopni to ludzi mają w spoczynku i uwagi nie zwracają. Jeśli temperatura zacznie przekraczać 60 stopni, można coś się zastanawiać, ale poniżej tego poziomu nie ma sobie co głowy zawracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odp., uspokoiliście mnie co do tem.

Ale myślicie że te wentylatory przy chłodnicy dadzą rade i nie trzeba będzie zainstalować 2 wentylatory z drugiej strony chłodnicy czyli będą (4 wentylatory chłodzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...