Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Exim

i5 6500 - stale temperatury 99/100*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem mianowicie wczoraj wymienilem plyte glowna dzis podczas instalowania sterownikow etc

zaczely sie dziac problemy mianowicie procesor zaczal osiagac temperatury po 100*

specyfikacja jak na screenie macie pomysly jak temu zaradzic ?

nie mam zadnego chlodzenia tylko zwykle boxowe ale tylko dlatego ze go nie potrzebowalem bo temperatury byly od 35 do 45 max

Dodam że po 5h czekalem by ostygnal i po wlaczeniu dalej sa takie

https://scr.hu/g3GgYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze to coś w biosie bo wczoraj temperatury byly okej a dziś jakiś tryb gaming boost sie włączył i myślę że procek sie wtedy podkręcil można to jakoś sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze z jakiej płyty wymieniłeś na jaką, ale najprawdopodobniej po prostu źle nałożyłeś chłodzenie. Może dałeś za dużo lub za mało pasty termoprzewodzącej, ewentualnie... nie dałeś jej wcale :) Może być jeszcze tak, że płyta ustawia Ci jakieś kosmiczne napięcie procesora. Nie wiem czy widać to na zrzucie ekranu, który wysłałeś, bo niestety nie mogę go otworzyć :) Ale sprawdź napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nie dziala to nie ma to związku z taka temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalozylem pastę ... Tak jak pisałem problem raczej leży w biosie dziś to zresetuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeden pin od zasilana radiatora się wypial teraz po 40* dzięki za pomoc

 

Jednak jest kolejny problem w grach temperatura skacze do 80 stopni okolo.... wentylatory na max'a pasta jest nalozona i to wysokiej jakosci wczesniej problemow nie bylo teraz po zmianie z plyty h110m gaming pro na te m3 z170a gaming dzieja sie dziwne rzeczy - mozliwe jest zeby w grach plyta podkrecala procesor az tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ile volt masz w stres cpu

Ściąg occt i testuj

 

80 stopni na boxie w stresie to nie jest tragedia a zAwsze mozna zbić napiecie co bardzo pomoze

Wcześniej w stresie napewno nie mogles mieć 45 stopni nie na skylake i5

Sam mam boxa i g4560 mniej grzejacy ale ponad 60 stopni stress i nie mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...