Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Exim

i5 6500 - stale temperatury 99/100*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem mianowicie wczoraj wymienilem plyte glowna dzis podczas instalowania sterownikow etc

zaczely sie dziac problemy mianowicie procesor zaczal osiagac temperatury po 100*

specyfikacja jak na screenie macie pomysly jak temu zaradzic ?

nie mam zadnego chlodzenia tylko zwykle boxowe ale tylko dlatego ze go nie potrzebowalem bo temperatury byly od 35 do 45 max

Dodam że po 5h czekalem by ostygnal i po wlaczeniu dalej sa takie

https://scr.hu/g3GgYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze to coś w biosie bo wczoraj temperatury byly okej a dziś jakiś tryb gaming boost sie włączył i myślę że procek sie wtedy podkręcil można to jakoś sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze z jakiej płyty wymieniłeś na jaką, ale najprawdopodobniej po prostu źle nałożyłeś chłodzenie. Może dałeś za dużo lub za mało pasty termoprzewodzącej, ewentualnie... nie dałeś jej wcale :) Może być jeszcze tak, że płyta ustawia Ci jakieś kosmiczne napięcie procesora. Nie wiem czy widać to na zrzucie ekranu, który wysłałeś, bo niestety nie mogę go otworzyć :) Ale sprawdź napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nie dziala to nie ma to związku z taka temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalozylem pastę ... Tak jak pisałem problem raczej leży w biosie dziś to zresetuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeden pin od zasilana radiatora się wypial teraz po 40* dzięki za pomoc

 

Jednak jest kolejny problem w grach temperatura skacze do 80 stopni okolo.... wentylatory na max'a pasta jest nalozona i to wysokiej jakosci wczesniej problemow nie bylo teraz po zmianie z plyty h110m gaming pro na te m3 z170a gaming dzieja sie dziwne rzeczy - mozliwe jest zeby w grach plyta podkrecala procesor az tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ile volt masz w stres cpu

Ściąg occt i testuj

 

80 stopni na boxie w stresie to nie jest tragedia a zAwsze mozna zbić napiecie co bardzo pomoze

Wcześniej w stresie napewno nie mogles mieć 45 stopni nie na skylake i5

Sam mam boxa i g4560 mniej grzejacy ale ponad 60 stopni stress i nie mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...