Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VV0LVERINE

Problemy z wyświetlaniem grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przestała mi działać karta graficzna 4870. Objawiało się to tym, że podczas grania pojawiały się artefakty i gasł obraz. Monitor przechodził w stan wstrzymania a reszta komputera pracowała. Na początku można było jedynie pracować na pulpicie aż padła i komputer się nie odpalał. Paliła się na niej jedna czerwona dioda i z tego co wyczytałem w sieci odpowiedzialna za zasilanie. Myślałem, że to coś z zasilaczem i dodatkowym złączem 6-pin więc odkurzyłem jeszcze starszy sprzęt i ją podłączyłem. Drugi komputer również się nie odpalał i ta sama dioda się świeciła.

 

Dla testów przepiąłem zastępczą, starą kartę do mojego aktualnego sprzętu i chodził stabilnie ale nie odpalałem gier bo karta ma chyba koło 10 lat. Chciałem tylko zobaczyć czy faktycznie nie jest to wina zasilania a tylko starego Radeona 4870. Zamówiłem już nową kartę na którą czekam.

 

Dzisiaj jednak zostawiłem komputer i po jakimś czasie pojawił się dziwny ekran a monitor się wyłączył i przeszedł w stan wstrzymania. Ze dwa razy odpaliłem indeks wydajności systemu i w tym samym momencie pojawiają się obrazy w górnej części monitora i komputer się zawiesza. Po resecie Windows wyświetla komunikat, że system odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie.

 

Zastanawiam się czy mam takiego farta, że druga karta też jest zepsuta (co może być spowodowane jej wiekiem i raczej wątpliwej jakości kondensatorami) czy może to wina płyty głównej? Dodam, że parę di temu robiłem testy procesora w OCCT przez jakąś godzinę i wszystko było ok.

 

W załączniku fotka z testu.

 

IMG201707_qpsnwhh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty na grafice czy na płycie głównej?

 

Edit

 

To była wina starej karty graficznej.

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...