Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hiyacando

Gruchanie/chrupanie dysku hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prawdopodobnie od nowości (ok roku) mój dysk chrupie/grucha nie jakoś głośno bardzo ale słychać. Robi to gdy pracuje/odczytuje dane. Dysk to WD Blue 1tb dokładnie ten: https://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

Mój kolega ma ten sam dysk i jemu nie chrupie. Nie przeszkadza mi to az tak bardzo ale jednak coś się z nim dzieje. Skanowałem HD Tune nic nie wykryło. Nie rzucałem komputerem, nic się z nim nie działo, stał na biurku. Nie pamiętam czy od nowości ale raczej tak. W laptopie miałem podobnie. Nie wiem czego to wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj partie dysku swojego i kolegi, pewnie są różne. Tam gdzie wchodzą w grę części ruchome (talerze, głowice) nigdy nie będzie powtarzalności w niskim segmencie cenowym. Jeśli dokładne skany nic nie wykazały to po prostu taki urok Twojego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to drgania przechodzące na obudowę to normalne zawsze możesz się pozbyć tego w ten sposób

 

wystarczy guma od majtów

 

hdd-podwieszony-640x480.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowe Spc aquarius x70w. A dysk mam w tej komorze czy jak to sie zwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze możesz się pozbyć tego w ten sposób wystarczy guma od majtów

Polecam. :D Jak kupiłem aquariusa x70w to po kosztach musiałem tak zrobić bo straszeni niósł się dźwięk twardzieli Z gumką od majtek jest dużo ciszej a temperatury takie same :)  Jeden z dysków działa tak już ponad 8000h (Całkowicie przepracowane ma +-19000) i ma się dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8000 też mi coś, ja mam gruchającego Samsunga który ma 27443 godzin i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie jest to dużo ale podałem to dlatego że podobno te gumki skracają żywotność a jak widać jak na awaryjną barracude jest dobrze (dysk w sumie ma teraz nabite  19118h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Chodzi o temperatury, WD black nie pożył by tygodnia wiem bo testowałem 750gb jego temperatura w idle po 40 minutach - instalacja systemu miał 65 stopni i można było się poparzyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...