Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lsj89

Niskie FPS na dobrym sprzęcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Pół roku temu złożyłem komputer i mam pewien problem. Ogólnie spodziewałem się, ze przy konfiguracji jaką wybrałem nie powinienem mieć problemów z fps-ami ale niestety te problemy są. Głównie gram na symulatorach wszelakich, gdzie liczba klatek to ok 50 - 60, ale nie tu jest główny problem. Gram również w Far Cray-a 4 i Primala. Liczba FPS np w Primalu przy ustawieniach wysokich to również ok 50 - 60 FPS, wydawało mi się że powinno być lepiej. Przy ustawieniach najniższych liczba ta zwiększa się zaledwie do ok 70. Główny problem pojawia się jednak gdy podczas gry wchodzi się do menu lub na podgląd mapy. Mam wtedy wrażenie gwałtownego spadku płynności, jak myszką przejeżdżam po opcjach czy ogólnie po ikonkach itp, dźwięk pojawia się ze sporym opóźnieniem. Po wyjściu z mapy bądź menu, przez pierwsze 3 sekundy liczba FPS to ok 10 - 15, potem wraca do normy, i tak za każdym razem. Czasem podczas samej rozgrywki również pojawiają się spadki płynności i opóźnienia w dźwięku. Był bym wdzięczny za rady jak sobie z tym poradzić.

 

Działania jakie podejmowałem:

- aktualizacja systemu, oprogramowania i sterowników - brak rezultatu,

- zmiana ustawień na najniższe (również zmiana rozdzielczości) - brak rezultatu,

- zmiana lokalizacji gry z dysku SSD na HDD i odwrotnie - brak rezultatu.

 

Sprzęt:

 

Procesor: I7 7700k (nie podkręcany)

Karta Graficzna: GTX 1080

RAM: 16 GB (2x8, 3000 MHz)

Płyta główna: Gigabyte AORUS GA-Z270X-Gaming 5

Zasilacz: Corsair 750W

 

Procesor lubi się grzać, ale to już przypadłość tego konkretnie modelu, ogólnie podczas gry nie zauważyłem zbyt gwałtownego wzrostu temperatury (ok 70 - 80 stopni).

 

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem jest tak że to nowsze sterowniki bardziej zajmują pamieć w karcie itp mozesz spróbować wgrać jakieś starsze sterowniki ale nie powinno sie tak dziać na 1080 może to jakiś problem z optymalizacją w tej grze na konkretnym modelu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem starsze sterowniki, jednak problem też występował. Zastanawiałem się nad kwestią optymalizacji, ale na wcześniejszym sprzęcie (FX8350 + GTX650 Ti Boost) takiego problemu nie było. Ponadto problem występuje zarówno w FC4 jak i Primalu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitoruj użycie cpu w grach, Far'cry ogólnie ma problemy z utylizacją 4 i więcej rdzeniowych procesorów, nawet mój słabiutki i5 4590 w 4 i Primalu chodzi na 1 rdzeniu na 100% a reszta ok 50% przy 40-60fps. Ja akurat ostatnio przypadkowo znalazłem rozwiązanie, które zmusza procesor do wysiłku w słabiej zoptymalizowanych grach pod tym kątem (ogromna poprawa w fallout4 i Ryse, far cry już nie mam). Rozwiązanie to GeForce Experience i włączona funkcja natychmiastowej powtórki, oprogramowanie zwyczajnie służy do nagrywania rozgrywki. Sam byłem zaskoczony rezultatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej, na FX-ie nie było takiego problemu, a to również wielordzeniowiec. Zrobiłem monitoring użycia CPU. Wynik: pierwszy rdzeń ok. 70%, pozostałe ok. 50 %, natomiast gdy wchodzę do menu lub podglądu mapy, czyli tam gdzie następuje spadek wydajności i opóźnienia dźwięku, wszystkie rdzenie pracują na ok. 30%. Spróbowałem również opcji z funkcją natychmiastowej powtórki w Gf.Ex., niestety nic to nie zmieniło. Ogólnie dziwię się, bo widziałem np. gameplay-e, czy też filmiki prezentujące wydajność FC właśnie na sprzęcie takim jak mój i taki problem nie występował, wręcz FPS-ów było nieraz ponad 100. Możliwe że mam coś skopane ze sprzętem? Jak tak to jak można sprawdzić jaki podzespół jest winowajcą? Robiłem testy w 3DMark. Benchmark Cloud Gate: 34.671 (grafika 116.317, fizyka 10.030), Benchmark Fire Strike: 17.976 (grafika 22.803, fizyka 13.963, test łączony 8.337). Niestety nie znam się na tym, dlatego nie wiem czy to dużo czy mało. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...