Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomnml

LG G6 vs S7Edge vs 6s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tak jak w temacie zastanawiam się nad zakupem któregoś z podanych w temacie telefonów tzn. Lg G6, Samsung Galaxy s7 Edge, Iphone 6s. Który z nich byłby najlepszy?

Zależy mi na:

- aparacie

- szybkości działania

- dobrym ekranie

 

Jeśli chodzi o Iphone, to byłby mój pierwszy kontakt z IOS. Który z tych telefonów byłby najlepszy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iphon lub g6. Galaxy nie spełnia dwóch ostatnich wymogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iphon lub g6. Galaxy nie spełnia dwóch ostatnich wymogów.

Kolega ma rok S7 i nie muli, tak samo ekran jest bardzo dobry za taką kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru ma bół dupy i w każdym temacie jedzie po samsungach ;) Nie ma co zaprzątać sobie nim głowy.

Co do tematu, brałbym ajfona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś argumentacja dlaczego akurat iPhone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma najbardziej dopracowane oprogramowanie i masz spokój na długi czas, nie zwalnia po czasie tak jak android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rok S7 i nie muli, tak samo ekran jest bardzo dobry za taką kasę

 

Zależy co masz na myśli , bo moim zdaniem muli ( widać dropy fpsów przy minimalizowaniu / odblokowaniu / odpalaniu menu ) ogólnie podczas użytkowania ma się wrażenie, że tak flagowiec to chodzić nie powinien :E

 

Ale ogólnie jest to bdb telefon póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

NFW :E galaxy zacina?

Jest tak jak pisali w recenzjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisali w recenzjach.

Hm, a jakbyś zrobił tak jak jest na tym filmiku:

i ustawił animation off albo .5x? (.5 czyli połowa normalnego czasu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung lezy w reku jak atrapa telefonu

jest za lekki i niepewnie sie go trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a jakbyś zrobił tak jak jest na tym filmiku:

i ustawił animation off albo .5x? (.5 czyli połowa normalnego czasu)

I tak przycina :D Wina samsunga przecież nie podzespołów konkurencja może na gorszym hardwarze chodzić płynniej. Coś co w flagowcu na pewno nie powinno występować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam S7 i też mi nakładka niezbyt się podoba po przesiadce z HTC. Ogólnie telefon niby chodzi okej, bo nie zdarzyło się żeby się zawiesił, ale widać, że brakuje mu płynności w tak podstawowych funkcjach jak wybieranie numeru. U mnie zawsze załącza się z lekkim lagiem. Widać, że nakładka jest strasznie ociężała.

 

Kupując S7 myślałem, że takie rzeczy to już przeszłość i się czegoś nauczyli przez tyle lat, ale jak widać dalej nie potrafią zoptymalizować touchwiza. Nie wiem dlaczego ciągle się tak niego trzymają. Jak dla mnie już dawno powinni zrezygnować z tego tworu i zbudować swoją nakładkę od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, że modelu na model Szamsung zarzeka się, że cały czas ją odchudza i usprawnia, niby działa sprawnie ale zgrzyty są :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o LG G6, bo ku niemu aktualnie najbardziej się skłaniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy dostęp do różnych telefonów, wziąłem sobie na weekend SGS8, wziąłem na weekend LG G6... ogólnie o wiele bardziej podszedł mi LG. Po pierwsze ekran - nie lubię tych zachodzących na boki ramek: nie dość, że to średnio wygodne (może po dłuższym niż 3 dni okresie można się do tego przyzwyczaić), to jeszcze wygląda na bardzo delikatne. Obawiam się, że byle upadek skończy się pęknięciem szkła ekranu... (nawet jeśli by tak nie było, to wrażenie kruchości dla mnie jest bardzo niekomfortowe).

 

LG z kolei w ręce leży o wiele pewniej, ekran jest świetny, a przy tym właśnie nie zachodzi na boki, co dla mnie jest dużym plusem. Do tego szerokokątny obiektyw, zamiast tele - też trafna decyzja, przynajmniej jak dla mnie. Mógłby tylko lepsze te zdjęcia trochę robić, szkoda, że tak przyoszczędzili na sensorze...

 

Tak czy siak - przy podobnych cenach, może i można by się było zastanawiać. Ale kiedy LG G6 można w normalnym sklepie dostać za 2k z hakiem, to SGS8 nie ma podskoku jak dla mnie. W sumie to niedługo (jakoś na jesieni/wczesną zimą) będę wymieniać swojego iP6 i jeśli iP7s mnie do siebie nie przekona, to będę wybierać między one plus 5t (jeśli będzie) a LG G6 właśnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może weźmiesz ip8 :E

Mi też z każdą generacją galaxy coraz mniej pasuje. Chętnie swoją 7 bym wymienił, ale nie mam na co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może weźmiesz ip8 :E

Mi też z każdą generacją galaxy coraz mniej pasuje. Chętnie swoją 7 bym wymienił, ale nie mam na co :)

 

Telefon za 5.5k? :E To nie mój budżet. Raczej patrzę na niego przez pryzmat zapowiedzi wyglądu przyszłorocznego iP8 (bo myślę, że ta wersja specjalna w tym roku, to bedzie iP pro, albo iP X). Chyba że w ogóle postanowią zrobić oddzielną, jeszcze bardziej drogą serię "pro" w iPhonach (właśnie >$1k), tak jak w iPadach, MacBookach, iMakach itp. To wtedy pozostanie dla mnie tylko "bida ajfon" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy srajfon 6s/+ dalej maja problemy z: wyginanie sie tel w kieszeni i problemy z dzialaniem w niskich temp? cos jeszcze je trapi? kobieta choruje, a 6 ma juz normalniejsze ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6s+ jest wzmocniony względem 6+, ale podejrzewam, że jak się na nim dupskiem usiądzie, to można wygiąć, jak zapewne większość phabletów (zależy sporo od samego dupska też zapewne).

 

Nic innego szczególnego chyba ich nie trapi afaik, poza standardowymi minusami ajfonów (słaby SOT, ograniczenia systemu itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...