Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MocnoJasne

Jak najtańsza płyta do I5 750/760

Rekomendowane odpowiedzi

jw.

 

Kompletnie się nie znam, a ten procek wydaje się niezły. Standard ATX na pewno do mojej obudowy HEDY A1210. Pewnie ze 4 sloty na RAM by się przydały jakbym chciał dorzucić.

 

Jakies minimalne podkrecanie tez by sie przydało, ale ceny tak do 100zł za uzywke, da radę? Widzę że tania jest np Intel DH55 HC

 

Chyba że jest lepszy procesor do gier do 100zł w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie Ci zrobić upgrade kompa za 200zl. Ostatnio sam miałem taki zamiar i niestety skończyło sie 2x drożej. Nie ma dużego wyboru w płytach pod lga1156, chyba że zadowolisz się fujitsu, hp czy innym dell'em. Kilka dni temu przypadkiem natrafiłem na olx fajną płytę asusa albo gb za mniej niż 100zl, ale teraz za cholere jej nie widze. Jak znajdę to Ci ja wkleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie znam

[...]

ale ceny tak do 100zł za uzywke, da radę?

Wejdź na allegro i sprawdź

 

Od lat jedyne co się zmienia to liczba ofert (maleje). Ceny są takie same:

dobra płyta 1156 - 200zł

marna - 150zł

wszystko taniej to okazje - zepsute, niesprawdzone (czyli zepsute), oszutwa lub ktoś się zupełnie nie zna i masz farta (bardzo na to nie licz, jeśli ogłoszenia obok na tym samym portalu mają wyższe ceny). Nie masz co o takie rzeczy pytać. Rynek jest jasny i nikt Ci nie wskaże 5 letniego volkswagena w cenie 10 letniej skody z powyższych powodów

 

Szukaj najpierw płyty, później procka. Te procki są tanie, bo nie ma do nich płyt. To samo z 1366 - znajdziesz i7 za 50zł, tylko nie da się go tanio zmusić do działania.

 

 

Chyba że jest lepszy procesor do gier do 100zł w tej cenie?

Tak, znamy. Sam Ci je wskazałem już przynajmniej w dwóch innych tematach. W trzech następnych nie musiałem, bo inni byli szybsi.

 

 

W ciągu ostatniego tygodnia założyłeś 3 tematy z pytaniem o procesor i 9 o kartach graficznych. Wszędzie te same odpowiedzi, bo pytanie jest albo zupełnie to samo albo sam sprowadzasz dyskusję do tych samych problemów - nawet w tematach o GPU masz odpowiedzi na pytania dotyczące wymiany CPU i vice versa. Raportuję za robienie śmietnika - może zaczniesz czytać odpowiedzi na swoje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale z tego co pamiętam nikt intela z 4 rdzeniami nie proponował, a jak widze wypadają dużo lepiej AMD i jeśli chodzi o moc w grach i pobór prądu. Jedynie właśnie płytkę znaleźć to problem aby zamknąć się w 200-250zł i na której dałoby się podkręcać bo inaczej mija się to z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podkręcania potrzebujesz mocniejszego zasilacza, lepszego chłodzenia CPU, przewiewnej obudowy itp. A jeszcze w kilku innych tematach pisałeś, że bardzo zależy Ci na niskim poborze prądu. Nie trzyma się to zupełnie kupy i stąd odnoszę wrażenie, że zakładasz te tematy, żeby sobie popisać o tym czego możesz się dowiedzieć z forum czy recenzji tego sprzętu.

 

Co sam opisałem już w pozostałych Twoich tematach:

jak najtaniej -> zmień athlona na phenoma ii x3 i podkręć bez podnoszenia napięcia (żeby płyta nie dupnęła)

drożej, ale wymieniając tylko procesor -> phenom ii x4, ale tu bym był ostrożny przy jakimkolwiek oc na Twojej płycie, więc radziłem już, że może lepiej zostac przy x3 (zwłaszcza, że ogarniasz OC)

podobna kwota, ale konieczność zmiany płyty na droższą, 1155 (dowolny model) -> i3 2100, wydajność porównywalna z podkręconym phenomem ii x4

 

Co nie zostało wspomniane wcześniej, bo szukałeś procesora do 100zł - stąd nikt nie polecał i5, bo nie złożysz go w tej kwocie:

masz jeszcze większy budżęt -> weź i5 2xxx (200zł CPU + 80-120+ mobo)

jeszcze większy -> g4560, osiągi porównywalne do i5 2xxx ale nowsze, możliwość modernizacji, wszystkie możliwe funkcje jakich kiedykolwiek potrzebowałeś (ddr4, usb 3.0, sata3 etc.)

jeszcze większy -> i5 6xxx/7xxx, i7 itd.

 

Mam nadzieję, że wyczerpałem wszystkie Twoje pytania o CPU (a GPU już masz). Wspomniałem również ostatnio o i7 1366, na wypadek żebyś nie powiedział, że 8 wątków intela też Ci nikt nie polecał (nie ten budżet)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyczerpałeś ;) Zdecydowałem że za mało jednak pieniędzy jest i kupię sam procesor.

 

Także do zastanowienia jest albo Phenom x3 albo x4 (np 955 BE, mam ciekawą ofertę). Raczej nie będę podkręcał, choć ten 2 ma odblokowany mnożnik więc może udałoyb się bez zmiany napięć.

 

Do x3 nie jestem przekonany bo teraz dużo gier wymaga 4, tym bardziej żem oja płyta główna wielkich możliwości o/c też nie daje. Ledwo 350Mhz udało mi się wycisnąć z Athlona II.

 

A czy 3 rdzenie będą dużo silniejsze niż mój aktualny? W innym temacie polecałeś x3 720.

 

Tutaj te różnice nie są tak duże a Phenom nawet czasem przegrywa...

 

No chociaż... http://pclab.pl/art50000-27.html

--

 

Jeszcze jedno pytanie, chyba je zadawałem ale rzeczywiście w gąszczu tematów pogubiłem się.

 

Czy muszę wymeiniać swoje RAM jakbym zmienił na Phenoma lub nawet tego I3 2100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że się pogubiłeś, bo sam Ci odpowiedziałem na to pytanie już dwa miesiące temu

http://forum.pclab.pl/topic/1202993-Jaki-najlepszy-procesor-do-ASUS-M4N68TM-LE/page__view__findpost__p__14639961

 

Phenom > Athlon

X4 > X3 > X2

 

Phenomy X3 miały niskie taktowanie (2,6 i 2,8ghz) więc musisz podkręcić. x3 byś musiał podkręcić do ~3,4ghz, x4 ma tyle seryjnie

W zestawieniu które podlinkowałeś są seryjne procesory o nominalnym taktowaniu. Do tego zestawienie jest dość stare i niewiele z tych gier robi pożytek z >2 rdzeni.

 

Im więcej zapłacisz, tym będziesz miał szybciej. Wybierz sobie rozwiązanie z tych które podałem w poprzednim poście. Każde jest porównywalne w ocenie cena/osiągi, żadne nie jest miną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...