Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poszukiwacz195

Instalacja windows 10- czyszczenie z bajzlu-odciążanie PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie postanowiłem przejść ( niestety z przymusu) na windows 10.

 

Odrazu na wejście przywitały mnie różne pierdoły i aplikacje czy to na pasku zadań czy to w panelu sterowania od microsoft pogoda, microsoft kontakty, microsoft one drive, cortana etc.

 

W procesach jest tyle różnych rzeczy że aż oczy bolą, pierwszy raz widzę je na oczy i nie wiem jak to pokasować, bo w panelu sterowania nie mam w sumie niczego natomiast w samych procesach jest sporo rzeczy.

 

patrzcie screeny http://imgur.com/a/w0N1d

 

http://imgur.com/a/vKz57

http://imgur.com/a/2PsuN

 

takie rózne pierdoly.

 

Ogólnie potrzebuję pomocy jak powyłączać te inwigilacyjne rzeczy aka cortana, procesy obciążające dysk/procesor. Momentami skoczyć potrafiło do 50 procesora natomiast SSD stał na 95-100% zużycia teraz przestał ale czasem potrafi wbić.

 

Właśnie tego obawiałem się po przejściu na 10 ale podobno da się temu jakoś zaradzić tylko trzeba wszystko dobrze ustawić.

 

dzięki za pomoc

 

mam tez myszke logitecha g403 i podobno ich oprogramowanie gryzło się coś z windą 10, jak ktoś coś wie na ten temat miło jakby napisał wolałbym być przygotowany na ataki ze strony 10tki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja był zmuszony przejść na Windows 10 pewnie bym pobrał modyfikowane iso z wyciętymi pierdołami typu sklep windows itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat sklep to jest mały pikuś, przecież go można nawet normalnie odinstalować(?)

gorzej jezeli chodzi o reszte pierdół i te boty aka cortana i jakieś różne dziwactwa np w panelu sterowania nvidii pokazałem co tam siedzi.

 

Nie chciałem się bawić w jakieś pobieranie przerabianych wersji systemu przez ludzi i zresztą nawet o tym nie wiedziałem więc prosiłbym bardziej o jakieś porady które rzeczywiście w obecnej sytuacji mogą mi nieco pomóc odbajzlić tego złomka :D

 

ciekawi mnie również taka aplikacja - http://imgur.com/a/iS1Ng

 

co to za czary na tych windowsach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem chyba sklepu nie da rady odinstalować możesz spróbować się pobawić wy wywalanie niepotrzebnych usług.

Poza tym instalowałem tego moda już i był spoko jedyna wada to brak windows update. Poniżej wysyłam listę zmian co do oryginału może Cię to zainteresuje.

Zmiany względem oryginału:

Usunięta TELEMETRIA, czyli:
- CEIP (SQM)
- Lokalizacja usługi Windows Framework
- Raportowanie błędów systemu Windows
- Server-Initiated Healing Client
- Ujednolicona telemetria klienta (Asimov)
- Usługa biometryczna systemu Windows
- Wi-Fi Network Manager (Wi-Fi Sense)

(Jeżeli ktoś nie zna tych usług, zapraszam do "Google")

- Uaktywniono pakiety DotNet. Framework
- Dodano DirectX
- Dodano HashCheck
- Dodano 7-zip,
- Dodano nowe funkcje w panelu sterowania (na życzenie użytkowników tylko 5 najważniejszych: HD tune Pro, Gpu-Z. Cpu-Z, Rufus i Konta zawansowane)
- Dodano przydatne skróty pod PPM, 
w tym zmianę wyglądu Explorera z 10 na ten z Sevena i odwrotnie.
- Wyłącznik czasowy komputera pod PPM
- Dodano kalkulator z Win 7 w miejsce usuniętej appki
- Zintegrowane StartIsBack 


===========================================================================================================================

- Doczyszczono "winsxs" plus kompresja tego folderu w Windows 10 - działa to wyśmienicie
- Usunięto Język naturalny
- Usunięto aplikacje MetroUi
- Usunięto Easy Transfer
- Usunięto WMC
- Usunięto języki (Polski został - raczej logiczne, pakiety Office działają)
- Usunięto niektóre klawiatury
- Usunięto parę elementów wizualnych z Mobile PC
- Indeks wydajności (pozostałości)
- Pełne prawa administratora
- Wyłączony podpis cyfrowy
- Szybki start i zamykanie systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://imgur.com/a/k11yl takie rzeczy jeszcze widze na windowsie, podobno tą telemetrię itd da się powyłączać ręcznie, ogólnie co warto wyłączyć i przy okazji jak? wrzuciłem hasło w neta- odśmiecanie windowsa natomiast jest tam ledwie 1-2 poradniki z 2015 roku na dobreprogramy przez co wydaje się to być obecnie mocno kiepskie źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/a/k11yl takie rzeczy jeszcze widze na windowsie, podobno tą telemetrię itd da się powyłączać ręcznie, ogólnie co warto wyłączyć i przy okazji jak? wrzuciłem hasło w neta- odśmiecanie windowsa natomiast jest tam ledwie 1-2 poradniki z 2015 roku na dobreprogramy przez co wydaje się to być obecnie mocno kiepskie źródło.

Kiedyś to oglądałem pokazywał podstawową optymalizacje i wyłączenie telemetri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak coś jaśniej nie ma napisane gdzieś, bo ja bardziej wzrokowiec jak słuchowiec :D

Chyba jesteś skazany na słuchanie :P Ja za bardzo nie pomogę bo nie mam styczności z Win 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szukajce wpisz Ustawienia i przejdź do Aplikacje w tle na samym dole i odznacz co Ci niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja odchudzona Windows 10 Creative Update Bloatfree Edition, i też jest pełno różnych programów do odinstalowania zbędnych funkcji, programów w Windows 10. np. Destroy Windows 10 Spying, DoNotSpy10, O&O ShutUp10, itd, patrz też strona SOiSK.PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ewentualnie sam zrobić sobie okrojona instalke.

Poczytaj trochę o MSMG toolkit.

https://m.youtube.com/watch?v=vBBk2Kvltwk

 

U mnie program nie chciał brykać z plikiem instalacyjnym z rozszerzeniem .esd i ntlite-m musiałem go przekonwertować do wim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem mało zaawansowanym użytkownikiem jeżeli chodzi o takie czary mary, byłbym zwolennikiem grzebania ale w zainstalowanej już 10tce niżeli takim okrajaniu z tego powodu że dzisiaj chyba nie mam już żadnych obciążeń czy to na dysku czy to na procesorze, wszystko zdaje się stać w normie jedyne co to te programy śledzące typu cortana i jakieś bzdetki które mogą wpływać później na jakość działania PC.

 

gdzieś tam do rejestru z poradnikiem wejść czy coś skasować to jeszcze ok ale takie czarowanie to już nie na moją głowę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szukajce wpisz Ustawienia i przejdź do Aplikacje w tle na samym dole i odznacz co Ci niepotrzebne.

 

 

nie widzę czegoś takiego jak aplikacje w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co masz na ekranie startowym (tak nazywa się obszar po prawej stronie od dawnego menu start na którym masz kafelki) to tam klikasz na wszystko czego nie chcesz prawym przyciskiem myszy i dajesz "odepnij".

Instalator aplikacji to moduł niezbędny do instalacji aplikacji ze sklepu MS.

Samego sklepu MS nie odinstalujesz, musisz to zrobić już na poziomie ISO, ale jedna uwaga im więcej rzeczy wbudowanych w system wywalisz i im więcej usług wyłączysz tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się irytujących błędów typu niereagujący pasek zadań, nie wysuwające się menu kontekstowe, nie zapamiętywany układ ikon an pulpicie, czy niezapamiętywane ustawienia folderów itd. nie wspominając już o usługach xbox i sklepie, który będzie się wykrzaczał, I teraz jeżeli będzie nagrzebane nieumiejętnie przy aktualizacjach systemu, to system np. nie będzie ci się aktualizował (czego niektórzy pożądają), ale sklep dalej będzie wykrywał aktualizację niektórych aplikacji zintegrowanych z systemem, ale jeżeli będzie namieszane w usługach i sklep nie będzie działał prawidłowo, to dojdzie znów do maksymalnego zużycia dysku, łącza internetowego i czasem procka, bo system będzie próbował mielić do skutku.

Zatem jeżeli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, to daj sobie spokój z wyłączaniem usług, a tym bardziej tych całych niby narzędzi telemetrycznych, które to niby tyle zła robią bo możesz tylko pogorszyć sprawę (przypominam, że jak ktoś nie wie jakie aktualizacje usunąć to win7 i win 8 też już mają telemetrię)

 

Rozwiń menu start i na całej tej liście aplikacji klikaj prawym przyciskiem na te, które chciałbyś usunąć bo uważasz za niepotrzebne, te które nie będą ściśle związane z systemem dadzą się wywalić. Możesz to też zrobić wchodząc w ustawienia-aplikacje.

Wejdź też w ustawienia-system-powiadomienia i akcje i wyłącz powiadomienia przy aplikacjach od których takowych nie chcesz dostawać.

Dalej wejdź w ustawienia-prywatność i tam zakładkę aplikacje w tle i wyłącz te, które mają nie działać w tle. W tych samych ustawieniach we wszystkich zakładkach po kolei musisz sam zadecydować co chcesz a czego nie z tych rzeczy które tam są dostępne.

Wtedy powinno się większość usług wyłączyć, a najważniejsze jest to że sam decydujesz które. Jeżeli chcesz grzebać dalej to możesz tak jak w poprzednich windowsach wejść w usługi i powyłączać niektóre bazując na ich opisach, ale tu już trzeba być ostrożniejszym, by nie wyłączyć czegoś co jest niezbędne.

Co do pierwszych screenów to jak w ustawieniach Chrome wyłączysz opcję "Kontynuuj działanie aplikacji w tle po zamknięciu przeglądarki Google Chrome" to część z usług też zostanie wyłączone a i chrome po zamknięciu nie będzie żarł zasobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...