Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matex1k3

Wycena zestawu komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do wyceny swój komputer, który chcę sprzedać i dołożyć do nowego zestawu. Prosiłbym o pomoc w wycenie.

Konfiguracja wygląda następująco,

 

Zestaw na sockecie 775 :

 

Płyta główna : ASUS P5KPL/EPU Wgrany bios z mikrokodami Xeona

Procesor : Intel Xeon E5440 2,83Ghz 12mb Cache 80W TDP (adapter naklejony na procesor, przy płycie nic nie ruszane, można normalnie montować inne CPU)

Chłodzenie CPU : Spartan 3 LT HE1012 , chłodzenie ma dopiero tydzień.

Pamięć Ram : Elpida 2x 2GB 800Mhz CL5

Karta Graficzna : PowerColor PCS AMD Radeon HD 5870 1GB GDDR5 . zegary 950/1200

Dysk Twardy : Seagate ST500DM002-1BD142 500GB SATA III 16mb Cache odczyty 150mb/s

Napęd : Nagrywarka DVD LG GH22LS50

Zasilacz : Tagan SuperRock Series TG500-U33II 500W

Obudowa : Modecom Dragon

 

Zestaw jest w 100% sprawny , wszystko działa jak należy, nie ma z nim żadnych problemów. Czekam na info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka przesada.. za taką kasę to chodzą zestawy z core 2 duo i gorszymi podzespołami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak

Janusze wpychają gorsze szity dużo drożej niż 350-400 ziko

Takie coś uczciwie możesz opchnąć za te 400-450 złotych, choć za 500 równie dobrze można chyba już kupić jakąś i3 2100 z 4 GB Ramu DDR3

Na czymś takim to i spokojnie można internet przeglądać i pograć a nawet strzelić lepszego Xeona na modzie LGA 775

Masz jakiś system do niego? czy sprzedajesz czyściocha bez systmeu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna : ASUS P5KPL/EPU Wgrany bios z mikrokodami Xeona -60zl

Procesor : Intel Xeon E5440 2,83Ghz 12mb Cache 80W TDP (adapter naklejony na procesor, przy płycie nic nie ruszane, można normalnie montować inne CPU) -50zl

Chłodzenie CPU : Spartan 3 LT HE1012 , chłodzenie ma dopiero tydzień. -40zl

Pamięć Ram : Elpida 2x 2GB 800Mhz CL5 -60zl

Karta Graficzna : PowerColor PCS AMD Radeon HD 5870 1GB GDDR5 . zegary 950/1200 -100zl

Dysk Twardy : Seagate ST500DM002-1BD142 500GB SATA III 16mb Cache odczyty 150mb/s -50zl

Napęd : Nagrywarka DVD LG GH22LS50 -20zl

Zasilacz : Tagan SuperRock Series TG500-U33II 500W 50-100zl

Obudowa : Modecom Dragon -20zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściocha, używam Win 7 Ultimate x64 aktywowany Win 7 Loader By DAZ. Zestaw ogólnie radzi sobie bardzo dobrze z grami, jedynie przez grafikę to bez szału działa nowy DOOM. A tak gram we wszystkie nowe gry bez problemów.

 

@AdRjiaN , te płyty chodzą po 80-90zł , goły Xeon bez adapter 50-70zł, z adapterem nawet 100zł. Grafika 150zł , zasilacz 100-120zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro sam wiesz lepiej to nie pytaj wiecej

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro sam wiesz lepiej to nie pytaj wiecej

pozdro

 

Piszę w sprawie ceny orientacyjnej, za którą bym mógł uczciwie pogonić, a nie żeby zaniżyć przesadnie cenę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu jest trudne do zrozumienia? Chcesz to sprzedac i pytasz o realna cene czy chcesz sie ponapawac wysoka kwota za jaka wystawisz na allegro czy olxie i nikt sie tym nie zainteresuje? (no moze na olxie dostaniesz propozycje wymiany za "oryginalnego" Iphone'a 9)

Jak ktos ma do wyboru zakup i3 z pamieciami DDR3, ktory moze jeszcze fajnie zmodernizowac, nawet dostac plyte z "bajerami" jak usb3 itp. a stare truchlo na koncu swej drogi zyciowej z ktorego nic nie wyciagnie, to myslisz ze dolozy do LGA775 zeby Tobie zrobic przyjemnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu jest trudne do zrozumienia? Chcesz to sprzedac i pytasz o realna cene czy chcesz sie ponapawac wysoka kwota za jaka wystawisz na allegro czy olxie i nikt sie tym nie zainteresuje? (no moze na olxie dostaniesz propozycje wymiany za "oryginalnego" Iphone'a 9)

Jak ktos ma do wyboru zakup i3 z pamieciami DDR3, ktory moze jeszcze fajnie zmodernizowac, nawet dostac plyte z "bajerami" jak usb3 itp. a stare truchlo na koncu swej drogi zyciowej z ktorego nic nie wyciagnie, to myslisz ze dolozy do LGA775 zeby Tobie zrobic przyjemnosc?

 

A czy ja czegoś nie rozumiem ? .. Za cenę 350-400zł sprzedają gorsze "truchła" na krańcu drogi życiowe, które schodzą. A jeżeli coś Ci się nie podoba, to opuść grzecznie ten temat, jak szukasz przyjemności, stań na jakimś przydrożu, gdzie obsłużą Cię panie zbierające "jagody". Powodzenia.

 

Temat do zamknięcia, normalnych ludzi raczej tutaj nie ma, żeby mądrze doradzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 300 mozna kupić poleasingowe dele, które do internetu się nadzadzą, za 400+ można kupić coś na i3.

Rozbijając Twój zestaw na częsci mamy :

ASUS P5KPL/EPU - 60zł, wgranie biosu to nie sztuka.

procek - 50 - 60zł, z adapterami wiszą od x czasu za 7/8 dych i powiszą jeszcze długo.

Spartan 3 LT HE1012 - za niecałe 60zł są nowe ... więc ze 30zł

ramy ze 4 dychy - tego i tak nikt nie kupuje

gpu niech będzie i nawet te 150zł

zasilacz stary jak świat, niech będzie na bogato 80zł

obudowa tylko ładnie wygląda, nic więcej. brak wentylatora, usb 3.0, takie oddaje się na złom, zostawia dla siebie jak szkoda wywalić albo sprzedaje za symboliczną 10.

Napęd - 5-10zł

HDD ze 40zł

Masz razem te 450-60zł Teraz, jeśli realnie i w miarę szybko chesz to sprzedać obniżasz cenę by zachęcić potencjalnego kupca, że lepiej dołożyć te nie wiem 100zł i mieć Twój zestaw niz jakiegoś równie starego dela czy inne cudo.

Co do tego że zatyle sprzedają gorsze truchła to nie oszukujmy się ten komp też nie jest jakiś super i też jest na ktańcu drogi życiowej. Stara platforma, nie rozbudujesz, brak gwarancji, do nowszych gier się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I brak legalnego Windows :D

450 ziko byłoby uczciwie i w miarę ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie wypowiedzi oczekiwałem, co do nowych gier, to nowe gry chodzą bez problemu. Jakby dołożyć nowe gpu tj. np. GTX 750Ti to i zestaw nadal się nada do grania w dzisiejsze tytuły :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurczę, ja wyceniłam to na ~500 zł. Widać że ludzie to jelenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurczę, ja wyceniłam to na ~500 zł. Widać że ludzie to jelenie.

Mówiłem, że zejdzie za więcej, a nie za marne 3-4 stówy. Komuś taki sprzęt potrzeba, to taki kupi. Kto za 3-5 stów kupi taki sam zestaw, tylko że na i3.. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...