Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

amarokiee

Intel czy AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie procesorów :D Prawdopodobnie w okolicach października będę zmieniał procka z i5-6600k na coś z i7. Celuję w i7-7820X lub i7-7800X i tu moje pytanie czy bardziej opłacałoby się uderzać w coś od AMD czy jednak w intela i ich sławny glut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych X to chyba AMD jednak :D

Do czego będziesz używał komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych X to chyba AMD jednak :D

Do czego będziesz używał komputera?

 

Streamowanie, granie w większość najnowszych tytułów tytułów. Możliwa obróbka wideo. Gram na wysokim poziomie w CS-a. W kompie siedzi już GTX1080Ti od Zotaca i chcę go wykorzystać dobrze bo przy tej i5 to się teraz nudzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć możliwie dużo FPS w CS, to tylko Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć możliwie dużo FPS w CS, to tylko Intel.

 

Na tej i5 już FPS-ów jest wystarczająco dużo ale bez streama. Do streamowania to raczej i7 by się przydał. Mam wolny budżet chcę złożyć potwora. Dobry procesor, 32GB RAM-u, chłodzenie AiO od krakena, GTX1080Ti, SSD pod M.2. Na sam koniec fajny monitorek. Budżet jakieś 7k. Karta już jest, budę będę musiał zmieniać chociaż będę płakał bo Fractal Define C jest piękna i kompaktowa. Teraz kolejny miesiąc w poszukiwaniu obudowy, która tak mnie zauroczy, tym razem pójdę w coś ze szkłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz jeszcze na Coffee Lake poczekać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do twoich zastosowań potrzebne będzie coś więcej niż 7700K, albo poczekanie na 8700K z 6 rdzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do twoich zastosowań potrzebne będzie coś więcej niż 7700K, albo poczekanie na 8700K z 6 rdzeniami.

 

A to nie jest ten model który ma problemy z temperaturami? Poczekać na pewno poczekam zobaczymy jak wyjdą cenowo, nie kupuję w pośpiechu. Chcę zrobić przemyślane zakupy na parę lat bo kobita mnie zaszlachtuje jak jej powiem, że znowu kupuje nowy sprzęt. Ciężkie hobby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest ten model który ma problemy z temperaturami? Poczekać na pewno poczekam zobaczymy jak wyjdą cenowo, nie kupuję w pośpiechu. Chcę zrobić przemyślane zakupy na parę lat bo kobita mnie zaszlachtuje jak jej powiem, że znowu kupuje nowy sprzęt. Ciężkie hobby :D

Tak to jest ten model ale piszesz o nieograniczonym budżecie więc co ci zależy oddać procesor do skalpowania? np do Patryka tutaj z forum koszt jakieś 50zł a proc o 20 stopni mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kebab na 4 rdzeniach ma problem z temperaturami. Teraz pomnóż ten problem razy 1.5 lub 2.

 

I jeszcze ciekawostka, skalp kebaba to 50zl na forum. Skalp skyX to abstrakcja, z powodu warstwowego PCB i miliona tranzystorkow.

 

Nie wiem czy ktoś podejmie się skalpa Xa, ani jaka jest szansa na udaną operacje. Pewnie pacjent może nie przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ten model ale piszesz o nieograniczonym budżecie więc co ci zależy oddać procesor do skalpowania? np do Patryka tutaj z forum koszt jakieś 50zł a proc o 20 stopni mniej.

 

Bez problemu bym oddał do skalpa. Ba nawe swojego i5 którego mam teraz ale mieszkam w Irlandii i wysyłać procka do Polski nie ma sensu a tutaj na miejscu nie interesowałem się jeszcze skalpem czy ktoś by czymś takim się zajął, chociaż pewnie nie byłoby problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu bym oddał do skalpa. Ba nawe swojego i5 którego mam teraz ale mieszkam w Irlandii i wysyłać procka do Polski nie ma sensu a tutaj na miejscu nie interesowałem się jeszcze skalpem czy ktoś by czymś takim się zajął, chociaż pewnie nie byłoby problemu.

 

zamiast wysylac proca na skalpa na drugi koniec świata, lepiej kupić maszynkę porządną za 150zeta i zrobić to własnoręcznie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kebab na 4 rdzeniach ma problem z temperaturami. Teraz pomnóż ten problem razy 1.5 lub 2.

 

I jeszcze ciekawostka, skalp kebaba to 50zl na forum. Skalp skyX to abstrakcja, z powodu warstwowego PCB i miliona tranzystorkow.

 

Nie wiem czy ktoś podejmie się skalpa Xa, ani jaka jest szansa na udaną operacje. Pewnie pacjent może nie przeżyć.

Nie wiem czy wiesz, ale obawiam się że każdy procesor ma warstwowe PCB :E I właśnie obejrzałem film der8auera, kondensatory są jedynie z jednej strony więc nie ma problemu z delidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale obawiam się że każdy procesor ma warstwowe PCB :E I właśnie obejrzałem film der8auera, kondensatory są jedynie z jednej strony więc nie ma problemu z delidem.

 

To chyba zły film obejrzałeś?

 

Może piętrowe PCB? Albo sklejane dwa fizyczne płytki PCB?

 

PCB Xow nie jest takie jak w każdym CPU.

 

intel-i9-7900x-delid-3.jpg

 

intel-i9-7900x-delid-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zły film obejrzałeś?

 

Może piętrowe PCB? Albo sklejane dwa fizyczne płytki PCB?

 

PCB Xow nie jest takie jak w każdym CPU.

Ale wiesz, że pcb warstwowe =/= ta dziwna kanapka? Używaj pojęć, których znaczenie znasz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziwna kanapka:D teraz będę wiedzial jak to się nazywa. Dodam sobie do słownika pojęć.

 

Podsumowując, skalpowanie dziwnej kanapki do prostych raczej nie należy. I dziwna kanapka w X wcale nie wygląda tak, jak kebaby i skajki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję maszynkę, skalpuje swojego 6600k, jak nie będzie problemu to kupuje 7700k i robię to samo ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...