Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kropert

''Bzyczenie zasilacza''

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami jak przełączam ten przełącznik od zasilacza na ''off,on'' to slychac jak cos ''bzyczy'', tak jakby byl jakis przeskok prądu, to normalne? chyba to nie jest jakas wada istotna?

zasiłka Coolermaster V450, w pelni sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a wiesz moze dlaczego ten zasilacz nie dziala mi w jednym komputerze? w innym normalnie dziala.. zaden z podzespolow nie robi zwarcia wiec zasilacz powinien dzialac

w tym ktorym mi nie dziala podlaczam slabszy zasilacz i wszystko normalnie startuje, elegancko dziala. a na tym coolermasterze tylko wentylatory drgną i nic wiecej.. oczywiscie zasilacz w 100000% sprawny

@bartosz302

@fajny Rafałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może być kilka, ale jeśli nie ma zwarcia (wszystko dobrze podłączone), to może być problem z sygnałem pwr ok, a bez tego komputer nie powinien pracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy wczesniej na płycie miałem zwarcie i poszła do piachu, myslalem ze dlatego komputer nie chcial sie wlaczyc z tym coolermasterem.. bo jak na chwile drgną wentylatory to mi to wyglądało na zwarcie..

ale po zmianie płyty na nową nadal to samo, nawet bez podlaczanych dyskow, karty graficznej i innych rzeczy. gdy podpinam stary zasilacz to wszystko dziala, obraz jest itp.

 

myslisz że warto sprzedac ten zasilacz za jakies 120zł i kupic jakis inny, ale pewnie słabszy? czy nie ma pewnosci ze inny zasilacz tez bedzie dzialal?

obecnie mam syfiastego tracera i nie chce ryzykowac obciazaniem go

 

edit. myslisz ze za ile warto wystawic tego coolermastera? kupilem go od goscia z allegro za 139zl z gwarancja 12 miesieczną.. jest on bardzo dobry ale jak nie dziala u mnie to chyba musze sie go pozbyc i wtedy kupie moze nowego spc elementum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, sprawdzalem na 10-12 letnim komputerze i bez zajekniecia startuje.. nie wiem o co tu chodzi, jedyna opcja jaka mi przychodzi do glowy to to ze ktorys z podzespolow robi zwarcie, no ale jak to mozliwe skoro na jakims tracerze wszystko dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden komputer to troszkę mało, przydałoby się coś młodszego - Twoja płyta to...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI A68HM-E33 V2 - na tej nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz możliwości sprawdzenia tej zasiłki na jakimś młodszym intelu (>1155)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie mam.. u siebie mam tylko 2 komputery

warto isc z nim do serwisu zeby sprawdzili na jakims nowszym kompie? ile mi mogą skasować za sprawdzenie tej zasiłki? choć wiem ze i tak dziala

zalozmy że u nich tez nie bedzie działał, to znaczy ze zasilacz jest jakis walniety? wtedy go wyslac na gware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa, ale tylko na jednym z dwóch komputerów... możesz sprzedać go "w ciemno", ale jak się okaże, że komuś po zakupie nie będzie chodził, to lipton

 

serwis nie powinien wziąć więcej niż na czteropak/tanią wódkę za sprawdzenie zasiłki na swoim sprzęcie

 

zalozmy że u nich tez nie bedzie działał, to znaczy ze zasilacz jest jakis walniety? wtedy go wyslac na gware?

jeśli jest problem z sygnałem pwr-ok (szary przewód), to może być właśnie taka sytuacja, że na jednej mobo działa, a na drugiej nie - a wtedy na reklamację go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłać na reklamacje i co im powiedziec? ze chce naprawy/wymiany na ten sam czy zwrot kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuje dzisiaj go zaniesc do serwisu.. a podobno zasilacze testowane przed wysyłką

jesli sie okaze ze jest problem z tym pwr ok to mam nadzieje ze nie wcisna mi jakiegos g450m, bo z tego co widze na aukcji nie mają serii V.

 

/edit. nie no.. poszperalem w necie i wyczytalem ze te stare platformy razem z procesorami nie potrzebuja tego sygnalu.. chyba bez sensu zanosic go do serwisu skoro zwarcia nie ma a zasilacz nie dziala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nich to samo.. wentylator cpu jedynie sie zakreci na ulamek sekundy i przestaje, tak jakby prąd odcinało

w wtyczce 24pin jest jeden wolny pin i nie ma tam zadnego kabelka (ten od sygnalu z płytą jest)

czyli wychodzi na to ze zasilacz ma problem z tym sygnalem power good?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oddawaj go na reklamację - te puste miejsce w 24pin to pozostałość po -5v, tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale chyba nie oplaca mi sie chyba zwrot kasy, bo do 100-130zl nie kupie lepszego zasilacza niz ten V450?

ciekawe czy takie cos jest naprawialne.. mam nadzieje ze mi wymienia na ten sam model, albo cos z tym zrobią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej kasie ciężko coś lepszego kupić - co do naprawiania, można - wymiana scalaka, który ten sygnał generuje... albo podpięcie szarego przewodu to linii 3.3/5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz wyslany, myslisz ze jak beda chcieli mi wcisnac jakiegos g450m/g550m to bedzie warto go przyjac? duzo slabszy jest od tej serii V?

bo nie wiem czy maja jeszcze te zasilacze, jak nie beda wiedzzieli jak to naprawic to nie wiadomo czy by wymienili na ten sam model bo np juz zostaly wykupione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria g to trochę mniej "wyrafinowana" konstrukcja - ale tracisz praktycznie tylko na sprawności, bo nawet elektrolit jest podobny (mix tajwańsko-chiński z japońskimi rodzynkami)... jak dadzą g550m to bierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tygodniu dostałem odpowiedz na emaila że zasilacz u nich dziala bez zarzutu, i jak mam teraz im udowodnic ze nie dziala on prawidlowo.. :Up_to_s:

chyba ze odpalili go na sucho bez płyty to zadziałał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poinformowałeś ich, że sprawdzałeś ten zasilacz na więcej niż jednym komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mowilem im że zasilacz nie działa na każdym komputerze (a właściwie płycie) napisałem do nich zeby sprawdzili ten zasilacz u siebie na kilku komputerach, teraz czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie odpiszą, że działa - jeśli tak zrobią, to nie wiem, czy uda Ci się coś wskórać (majątku nie wydałeś + towar używany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
    • Ostre dymy w internecie. Mam nadzieję, że strimery i reszta ludzi wymusi na nich jakieś zmiany bo to jest bicie poniżej pasa ludzi, którzy kupili EOD.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...