Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fryderykst

Wysokie temperatury i5 7600k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy OC mojej i5 do 4400 MHz przy 1.365V podczas testu Prime95 temperatura w zamnkiętej obudowie dochodzi do 90 stopni, przy otwartej do 84 stopni. Wiem, że glut itd. ale i tak wydaję mi się to troszkę za dużo.

Zauważyłem, że żeberka w moim chłodzeniu, Fortis 3 podczas obciążenia nie są ciepłe. Czy może to być odpowiedzialne za złe odprowadzanie ciepła od procesora? Może zbyt mały docisk lub źle nałożona(albo zwyczajnie słaba) pasta?

 

Co myślicie na ten temat?

Dodam, że przy niższym napięciu test w Prime95 nie przechodzi. Wyrzuca błąd, więc obniżenie napięcia nie wchodzi w grę. Myślę o skalpowaniu, ale najpierw chciałbym wycisnąć co się da na tym co mam teraz.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może to być odpowiedzialne za złe odprowadzanie ciepła od procesora? Może zbyt mały docisk lub źle nałożona(albo zwyczajnie słaba) pasta?

musiałbyś zrobić zdjęcie, ale jest to możliwe.

aczkolwiek jeśli trafił Ci się słaby egzemplarz (co jest prawdopodobne) to normalne.

jak wygląda reszta ustawień dotyczących napięcia w biosie? najlepiej zrób zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,4Ghz przy 1.36v? Trochę duże te napięcie.

Jaką pastę nałożyłeś? Spróbuj dokręcić chłodzenie ( tylko ostrożnie). Moja Fera2 też nie jest ciepła, dopiero po dłuższym giercowaniu zaczyna się ogrzewać. Dodam tylko, że mam najgorszą z możliwych pastę termoprzewodzącą, więc cudów nie oczekuje. Zapuściłem teraz OCCT, 4,5Ghz 1.32v i po 5 minutach mam 70*C przy otwartej obudowie.

 

Także albo masz tak słabego gluta, albo coś źle zamontowałeś. Ja przy słabszym chłodzeniu i paście silikonowej mam 15*C mniej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy fabrycznym zegarze 3800(4200 boost) obniżyłem napięcie do 1.28, niżej było niestabilne.

Zaraz zapodam zdjęcie z BIOS.

@Kushira, dasz radę zrobić test PRIME95 'In-place large FFTs', żebym miał porównanie w tym samym programie? Najlepiej przynajmniej 30 minut, bo u mnie mniej więcej po tym czasie osiąga max temp. Później już się nie zwiększa, może o 1 stopień.

Pasta fabryczna, czyli chyba Pactum PT-2 jeśli dobrze kojarzę. \

ten test co przeprowadzałem to było po 2 godzinach, więc wydaję mi się, że chociaż troszkę ciepłe powinny być te żeberka po 2 godzinach maksymalnego obciążenia. Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to AsRock Z270 killer SLI

 

Zakładka zegarów:

348oqip.jpg

Zakładka napięć:

j91tef.jpg

 

4,4Ghz przy 1.36v? Trochę duże te napięcie.

Jaką pastę nałożyłeś? Spróbuj dokręcić chłodzenie ( tylko ostrożnie). Moja Fera2 też nie jest ciepła, dopiero po dłuższym giercowaniu zaczyna się ogrzewać. Dodam tylko, że mam najgorszą z możliwych pastę termoprzewodzącą, więc cudów nie oczekuje. Zapuściłem teraz OCCT, 4,5Ghz 1.32v i po 5 minutach mam 70*C przy otwartej obudowie.

 

Także albo masz tak słabego gluta, albo coś źle zamontowałeś. Ja przy słabszym chłodzeniu i paście silikonowej mam 15*C mniej :E

 

Pytanie czy jeśli bym oskalpował procka, to mógłbym bardziej obniżyć napięcie przy zachowaniu tego samego taktowania? Bo jeśli ja dobrze rozumiem, to skalpowanie "tylko" obniża temperatury. Co jest bardzo wskazane, ale tak czy inaczej mój procek nie potrafi osiągnąć stabilnych 4.5GHz przy napięciu 1.4V. Wyżej nie próbowałem, bo się boję że się usmaży :D

Taka sztuka po prostu. Pierwszy raz biorę się za podkręcanie i od razu pod górkę :) Tak fajnie się ogląda filmiki gdzie ludzie bez skalpowania osiągają 5GHz na tym procku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to AsRock Z270 killer SLI

 

Pytanie czy jeśli bym oskalpował procka, to mógłbym bardziej obniżyć napięcie przy zachowaniu tego samego taktowania? Bo jeśli ja dobrze rozumiem, to skalpowanie "tylko" obniża temperatury. Co jest bardzo wskazane, ale tak czy inaczej mój procek nie potrafi osiągnąć stabilnych 4.5GHz przy napięciu 1.4V. Wyżej nie próbowałem, bo się boję że się usmaży :D

Taka sztuka po prostu. Pierwszy raz biorę się za podkręcanie i od razu pod górkę :) Tak fajnie się ogląda filmiki gdzie ludzie bez skalpowania osiągają 5GHz na tym procku :)

 

Jakimś mistrzem - złotą rączką nie jestem, ale na moje skalp zmniejsza tylko temperature, nie polepszy Ci stabilności przy mniejszym napięciu... no bo czemu niby? :E

Co do testu to mogę go wykonać, ale za chwilkę. Powiedz jeszcze jaki masz priorytet w prime95. Ja mam zawsze priorytet nastawiony na 10 i z takim podam Ci temperaturę po 30 minutach.

Żeby sprawdzić klikasz:

Prime95>test>worker windows>priority *liczba od 1-10*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałem z tym skalpowaniem. Szkoda, że taki szmelc mi się trafił. Priorytet miałem na 1. Ale zmieniłem na 10, włączam test, idę zjeść obiad, wrócę powiem czy coś się zmieniło. Dokręciłem lekko chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałem z tym skalpowaniem. Szkoda, że taki szmelc mi się trafił. Priorytet miałem na 1. Ale zmieniłem na 10, włączam test, idę zjeść obiad, wrócę powiem czy coś się zmieniło. Dokręciłem lekko chłodzenie.

 

30 minut minęło, ding dong budzik dzwoni wchodzę do pokoju i mi się komp akurat wykrzaczył :E Także dovoltowanie i kolejny...

 

 

Ummm dupa nie podkręcanie :E

priorytet 10, freeze temperatury, zaktualizowało temperature po 10 minutach testu i oczom ukazały się cyferki 93-94-95-92.

Radiator trochę ciepły, no ale... nie ma sensu dalej katować procka, bo pewnie nie wytrzyma 30 minut :mad2:.

 

Pewnie jakaś markowa pasta przyniosłaby lepsze efekty ( według niektórych testów nawet 10-14*C), ale nie chce mi się jej zmieniać- może innym razem jak kompa przeczyszczę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha, jaka padaka te procesory. Takie napięcia to się pierwszym generacjom dawało, a tu dla kilkuset megaherców takie cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut minęło, ding dong budzik dzwoni wchodzę do pokoju i mi się komp akurat wykrzaczył :E Także dovoltowanie i kolejny...

 

 

Ummm dupa nie podkręcanie :E

priorytet 10, freeze temperatury, zaktualizowało temperature po 10 minutach testu i oczom ukazały się cyferki 93-94-95-92.

Radiator trochę ciepły, no ale... nie ma sensu dalej katować procka, bo pewnie nie wytrzyma 30 minut :mad2:.

 

Pewnie jakaś markowa pasta przyniosłaby lepsze efekty ( według niektórych testów nawet 10-14*C), ale nie chce mi się jej zmieniać- może innym razem jak kompa przeczyszczę :E

 

Ja z priorytetem 10 dałem sobie spokój, bo kompa freezuje, a nie wiem czy to coś daje. No to ładnie masz :D Dzięki za porównanie. Ja 94 stopnie miałem przy zamkniętej obudowie i napięciu 1.39V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

A może pamięci blokują stabilność i frezuje kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pamięci blokują stabilność i frezuje kompa.

 

I co z tym fantem można zrobić? :)

Pierwszy raz się biorę za OC, trochę poczytałem, ale wiadomo jak jest :) Tym bardziej, że mam jedną z tańszych płyt głównych na Z270 jakie były dostępne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...