Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fryderykst

Opinie o i5 2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zastanawiam się nad złożeniem bratu komputera w miarę jak najtaniej, żeby mógł pograć. obecnie Core2Duo(nie pamiętam który, ale rocznik ok 2007)

Czytałem dużo o tym, że i5 2500k po podkręceniu daje radę cały czas.

Ma ktoś doświadczenia z najnowszymi tytułami na tym procku? Oczywiście nie mówię tu o najwyższych detalach, ale żeby dało się pograć płynnie :)

 

może jakieś inne budżetowe propozycje?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A reszta sprzętu? Ale tak 2500K jeszcze daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje radę, aczkolwiek zależy ile za niego i płytę miałbyś zapłacić. Bo może być to gra nie warta świeczki. Przykładowo Haswelle też da się ostatnio trochę taniej kupić a są już szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2500k to procek legenda :P

 

Coś jak GTX 8800 kiedyś.

 

Jak masz okazje tanio kupić to się nada. Z dobrą kartą to nawet na maks detalach jeszcze w miarę pograsz. Sam miałem przez jakiś czas i5 2500k + RX 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio, to znaczy ile?

karta na razie jest GTX660, można sprzedać i kupić coś innego, ale może jak ceny troszkę spadną :D

Reszta jeszcze nie wiem, jakieś 8 GB RAM myślałem i płytę się zobaczy co jest dostępne na allegro czy innych OLXach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta na razie jest GTX660

Z i5 2500k ta karta może sporo zyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dalej robi robotę ale wszystko zależy od tego ile kasy chcesz wydać i zdecydowanie czy masz zamiar podkręcać bo chłodzenie będzie potrzebne dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc procem, dobry, a po OC bardzo jeszcze dobry, i można nawet tanio urwać (spokojnie do 250 zł)

 

większym problemem jest płyta i RAMki

 

płyta - bo dobre P67, Z68 i Z77 swoje kosztują, szczególnie Z77, a to i tak niestety stare płyty bez GW, które lada chwila mogą paść (tak, sam też żyję na krawędzi) (to też powód niskich cen procków - one nie padają i jest ich mnóstwo, a płyt już nie)

 

RAM - warto kupić dobre 2133 lub chociażby 1866 z potwierdzonym OC, żeby w pełni wykorzystać platformę 1155 - a takie kości też kosztują

 

IMO wchodzenie teraz w 1155 to słaby pomysł - chyba, że po mega dobrych cenach (ale patrz wyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam zamiar podkręcać, może nie jakoś kosmicznie, ale jeśli się da, to pewnie że tak :) Chłodzenie się zobaczy jakieś, nie myślałem o tym na razie. Jakiś Fortis 3 albo Grandis 2. Może coś innego o porównywalnych osiągach.

Bo nie wiem czy jest sens dokładać do 4670k na przykład? Chodzi mi o to, żeby jak najniższym kosztem można było pograć w Wieśka czy inne nowe tytuły.

 

proc procem, dobry, a po OC bardzo jeszcze dobry, i można nawet tanio urwać (spokojnie do 250 zł)

 

większym problemem jest płyta i RAMki

 

płyta - bo dobre P67, Z68 i Z77 swoje kosztują, szczególnie Z77, a to i tak niestety stare płyty bez GW, które lada chwila mogą paść (tak, sam też żyję na krawędzi) (to też powód niskich cen procków - one nie padają i jest ich mnóstwo, a płyt już nie)

 

RAM - warto kupić dobre 2133 lub chociażby 1866 z potwierdzonym OC, żeby w pełni wykorzystać platformę 1155 - a takie kości też kosztują

 

IMO wchodzenie teraz w 1155 to słaby pomysł - chyba, że po mega dobrych cenach (ale patrz wyżej)

 

A co innego byś polecił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co innego byś polecił?

Określ budżet i jakie graty (cpu, mobo, ram, czy sam proc, itd) potrzebujesz to się pomyśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki Kater jak ci się sprawuje gtx 1070 z cpu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro czy OLX zdarzają się oferty proc + mobo + ram w okolicach 750-850 za wszystko.

BTW: Coś czytałem, że można określić możliwości OC tych procków po numerze seryjnym czy coś. Jest to prawda?

 

kater, no jak najtaniej, dlatego patrzę na 2500k :) budżetu jeszcze nie ma określonego, na razie sprawdzam rynek :)

komplet z 2500k czyli proc, mobo, ram, chłodzenie za tysiaka da się wyrwać na pewno jakby poszukać. Zbyt wiele więcej nie jestem w stanie dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że mimo dość dużej wydajności jest to już stara podstawka. Rok 2011 był 6 lat temu, jeśli padnie ci z jakiegoś powodu płyta to będzie problem.

 

Do casualowego grania dobry będzie nawet nowy pentium G4560, który jest prawie identyczny jak 2500k na stocku. Tutaj proc + ramy + płyta wyjdzie ok 800zł - no i oczywiście gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ NISKI

mam duże zaległości z grami i jedną z nowszych to był np. Mad Max - na monitorze 1440 taki zestaw ładnie daje radę; nie wiem jak to będzie z nowszymi produkcjami gdzie 4 jajka to może być mało; z tego co czytałem przed kupnem 1070 to powinno być OK; niedługo mam zamiar pocisnąć w końcu w Wieśka 3, to się przekonam ;) w przyszłym roku i tak bym chciał Ryzena sobie sprawić

 

@ fryderykst

do 1000 zł to bym raczej szedł w coś w tym stylu Mój link - owszem, pokręcić się nie da, fizycznie 4 jajek też ni ma, mobas budżetowy - ale całość nowa, z GW, znacznie bardziej energooszczędna, a wydajnościowo - no, wychodzi słabiej, racja, ale coś za coś; ew. jak dorzucisz do 1300 zł to masz już I5 7400 o wydajności jak 2500K @ 4,5 GHz, na niezłej mobo (8GB dokupisz za <200 zł) Mój link; podobną wydajność ma I5 6500 jakby co - i to mówimy o procach bez OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę się skłaniał ku G4560, bo jest bardzo tani w stosunku do osiągów.

A jeśli bym celował w 4 rdzenie, to i5 7400 jest najbardziej rozsądną opcją czy jest coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę się skłaniał ku G4560, bo jest bardzo tani w stosunku do osiągów.

A jeśli bym celował w 4 rdzenie, to i5 7400 jest najbardziej rozsądną opcją czy jest coś jeszcze?

 

A ja bym przy obecnych cenach celował w g4600 a nawet g4620 zawsze to więcej Mhz i dużo lepsza integra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do tematu - właśnie pojawiły się testy Ryzenów 4/4 - wg mnie b fajnie wypadają, bo to raczej rywale I5 niż I3. Owszem, I5 7400 (czyli z grubsza odpowiednik 2500K @ 4,5) nadal wychodzi średnio kilka % lepiej, ale jest też zauważalnie droższy. I jednak mniej przyszłościowa platforma. Z Ryzenem możesz w sumie kupić teraz jakiegoś 1200/1300X, ocnąć oczywiście, mobo na B350, jakieś szybkie RAMki i jazda. Za rok-dwa zmienisz na jakiś 6/12 albo i więcej. Moim zdaniem droga również warta rozważenia. W ciągu miesiąca ceny powinny się ładnie unormować. Fakt, że wtedy Intele też mogą polecieć w dół jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor dalej dobry, tylko by dostać dobrą płytę do tego to trzeba około 300 zł wydać, a to się robi już mniej opłacalne za wydawanie około 700 zł za platformę bez gwarancji. Za 900 zł pewnie coś na ryzenie R3 się złoży, dochodzi gwara a wydajność będzie podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...