Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

darrager

Restarty komputera po zmianie karty na 1050ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem zmienic grafike na cos mniej pradożernego i padło na GTX1050ti wczesniej miałem GTX275 . Wszystkie sprawy instalcyjne przeprowadziłem jak nalezy czyli deinstalacja starych sterów , potem nowe ( proba róznych nowych) i niestety ale komputer zaczyna sie restartować w nieoczekiwanych momentach. Wykluczam zasilacz chefteac 600w bo z gtx275 nawet nie zajaknie sie, moze cos ktos podpowie bo juz probowałem karte nową u kolegi i u niego chodzi bezproblemowo . Wiec cos jest u mnie nie tak. Wszystkie testy OCCT przechodzi bezproblemowo , zadnego grzania, zadnycvh artefaktów. Poprostu jak by ktos wcisnał reset na obudowie i komp startuje od nowa. Zauważyłem ze po takim resecie musze przejsc przez tryb awaryjny to karta dłuzej pochodzi bo jak wymusze od razu normalne uruchomienie win7 to znowu sie restartuje po 2-3 min na pulpicie.

Podaje co siedzi w kompie:

I7 860

Gigabyte P55-UD3

Gtx 1050ti Zotac

Ram 12gb dual 1333 goodram

Cheftec 600W 85+ odłaczane kable

Win7 64bit

Po włozeniu GTX275 nic sie nie dzieje , wszystko stabilne

ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios na płycie głownej i sterowniki do płyty wgrane najnowsze ? Tez kupiłem 1050 ti w poniedziałek w tamtym tygodniu i walczyłem z wyłaczaniem obrazu.Obraz mi znikał na sekunde po kilka razy co jakis czas. Pomogło wgranie nowego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios najnowszy ze strony gigabyte , sterowniki tak samo , czy ta płyta moze nie umiec sobie poradzic z grafiką bez zasilania ?

zmiana systemu to ostatecznosc , chcialbym tego uniknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana a która mi chodziło to format i wgranie od nowa Windowsa ja mam 7 ;) Siedza ci widocznie jakies smieci w rejestrze ze starej karty i sie wszysko gryzie jak tak mialem widocznie tylko u mnie wczesniej radeon a probowałem wszyskiego co ty procz sprawdzania karty u kolegi bo u mnie sami konsolowcy ;) Format pomogł i wgranie systemu na nowo.2 opcjia najgorsza to taka ze slot pci moze ci podaje za malo napiecia na karte :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze podczas testow obciazeniowych OCCT i inne nigdy sie nie zresetował komputer, najczesciej na programie do edycji video Sony Vegas i dwa razy na Fifie 11 , co nie jest chyba wymagającą grą i czasem na youtube. Karta testowana tydzien u kolegi na wiedzminie i innych chodzila bez problemu. Chyba cos systemowo sie gryzie ale nie moge znalesc co. Potrafi 2 godziny chodzic dobrze i nagle reset bez bluscreena .Jesli nie przejde przez tryb awaryjny to resesty juz co pare minut na pulpicie nawet. Wkladam GTX275 i zadnych restartów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić na innym systemie bo tak to można sobie gdybać. Zrób nowa partycje i zainstaluj win 7 albo jakiś inny dysk sobie znajdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić na innym systemie bo tak to można sobie gdybać. Zrób nowa partycje i zainstaluj win 7 albo jakiś inny dysk sobie znajdź

Zorganizowałem drugi dysk ale jest to SSD i zanim zajme sie kartą proszę o pomoc jak zainstalowac drugi win 7 na drugim dysku? Win7 mam na pendrive przygotowany do rozruchu. I teraz jak sie zabrać do tego ? czy powinienenem odłaczyc pierwszy HDD i wystartowac z pendrive ? Jak potem bedzie z literami dysku? Czy bedzie działać menu wyboru systemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...