Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kredka90

Bad sektory - naprawa bez formatu?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry wszystkim,

 

Chciałabym zapytać Was, jak można naprawić bad sektory na dysku. Dzisiaj rano zepsuł się mój dysk twardy w laptopie (przyznaję, od uderzenia). Kupiłam na szybko na OLXie używany dysk Hitachi 120 GB, stwierdziłam, że nie ma co inwestować w stary bądź co bądź laptop (Sony Vaio 7 lat). Udało mi się (w bólach) na tymże dysku Hitachi postawić Windowsa 7, ale problem jest taki, że po skanie w HD Tune okazało się, że dysk ma masę bad sektorów. Są zgrupowane na początku i około połowy. No i pytanie - da się to naprawić bez formatu dysku?

Wklejam link do screena

https://zapodaj.net/437b68d7e24a0.gif.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk na śmietol. Ten skan nic nie mówi o bad sectorach tylko o uszkodzeniu dysku, równie dobrze w miejscu tych pasków w programie, na dysku może być okragła rysa którą zrobić mogła głowica jak ten dysk podczas pracy spadał z 7 piętra. Nie no przesadziłem, Sprawdź ten dysk przez Crystal Disk Info i wrzuć screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk ma ponad 2143 realokowane sektory. I jasne dysk ogólnie działa, ale coraz gorzej, aż za tydzień może miesiąc przy uruchamianiu laptopa przywita Cię za każdym razem bluescreen. Na dyskach nie ma co oszczędzać, po prostu kupiłaś rupieć. To świadczy o przygodach z instalacją systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co brać dysków w ciemno.

Jeżeli używki to tylko z gwarancją sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, to piec dych nie moje... Rozejrze sie w takim razie za czymś nowym. Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź od razu SSD a nie baw się w półśrodki. Kupisz jeden dobry, a przeżyje trzy komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy opłaca się kupować ssd do takiego gruchota. Ten laptop ma 7 lat i zaraz coś innego się sypnie, oprócz dysku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dlatego napisałem to co napisałem - ten lapek się posypie, to wsadzisz do nowego. Inwestycja na lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Trzeba sięzaopatrzyć w SSD. Na dzisiaj nie są jużtakie drogie, a ja swojego Cruciala M550 próbujęzajechać i nie umiem. Normalny użytkownik przejedzie na czymś takim pewnie z 10 lat. Będzie one disk tu rule them all laptops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...