Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radek658

Zakup 1050Ti lub innej karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zakupić do mojego komputera następująca kartę graficzną: 1050Ti MSI. Zastanawiałem się również nad tymi wersjami: 1050Ti GiG OC 1050Ti W

Komputer głównie używany będzie do WoTa, Lola , CS:GO, Euro truck i GTA 5 , może BF1 przez brata. Generalnie posiadam PS4 Pro i to głównie na niej gram w duże produkcje a sam komputer traktuję jako dodatek do gier e-sport dlatego myślę że zakup GTX1060 to przesada :). Najchętniej chciałbym zamknąć temat karty graficznej do ceny 800zł. Może jakieś propozycję z obozu czerwonych :D

Mój komputer:

Core i5 4670

Gigabyte b85m-d3h

Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz

Seagate 500 GB 7200Rpm

SilentiumPC GLADIUS M35

Tracel Highlander 600W

Win 10 Home

Monitor Benq 22' FHD

(aktualna karta graficzna) Radeon 6870 HiS Turbo

Dziękuje za odpowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję , szkoda że ostatnia sztuka :) Mówisz że pomimo dobrej i5 stery mogą zadusić procka :D Nie daleko mieszkam raczej podjadę po tą kartę graficzną, bo z radeonów w tym przedziale to słabo z tego co patrzyłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Dzięki za propozycję , szkoda że ostatnia sztuka :) Mówisz że pomimo dobrej i5 stery mogą zadusić procka :D

 

Nie wiadomo co się dzieje, ale na mocniejszych wersjach Nvidii od GTX 1060 i wyżej na niektórych grach takich jak BF1, Wiedźmin 3 sterowniki zaczynają wymuszać obciążenie CPU cały czas blisko 100% przez co dostaje wyższych temperatur i są tak zwane lekkie cięcia obrazu. Problem znika na procesorach 8 wątkowych takich jak i7 lub Ryzen 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje , nie wiedziałem o tym :)

Jednym słowem brać tego 1050Ti :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za brednie. Nie ma czegoś takiego jak "wymuszanie obciążenia CPU przez sterowniki". Przy tym procesorze mógłbyś śmiało wziąć GTX 1060 jeśli potrzebowałbyś takiej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :D Z zakupem tak czekam do końca tygodnia, ale myślę że zostanę przy 1050Ti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Co za brednie. Nie ma czegoś takiego jak "wymuszanie obciążenia CPU przez sterowniki". Przy tym procesorze mógłbyś śmiało wziąć GTX 1060 jeśli potrzebowałbyś takiej karty.

 

Bzdura.

 

W takiej Andromedzie Ryzen 8 wątkowy koło 50% zużycie gdzie na nowszym Intelu Kaby Lake 7500 prawie cały czas 100% i wyższa temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Masakra na i5 ciągle 100% ...

 

Akurat o tym zjawisku trąbią ludzie, którzy testują sprzęt. Nawet na forum był ostatnio temat, że na i5 ludzie w wiedźminie 3 mieli ostre dropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że napisałem bo znajomy z studiów po wakacjach komputer właśnie chciał złożyć na i5 + 1060 6GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Dobrze, że napisałem bo znajomy z studiów po wakacjach komputer właśnie chciał złożyć na i5 + 1060 6GB :)

 

Jak chcesz parować min GTX 1060 to tylko z procesorami 8 wątkowymi. Jakiś Ryzen 5 1400 lub 1500X, albo poczekać na Coffee lake od Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to że żadnych aktualizacji nie wypuszczają co mogłoby naprawić ten stan rzeczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

 

W takiej Andromedzie Ryzen 8 wątkowy koło 50% zużycie gdzie na nowszym Intelu Kaby Lake 7500 prawie cały czas 100% i wyższa temperatura.

A co to ma do tematu? To jest porównanie procesorów. Jeśli dany procesor ma mniejsze obciążenie niż inny, to znaczy że albo gra/aplikacja nie potrafi go wykorzystywać albo jest wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym segmencie półpasyw jest przereklamowany, nawet jednowentylowca na niskich obrotach nie uslyszysz, jedyny wyjatek to zotac mini, ta mala gnida ma wysokie minimalne obroty, a poza tym nawet najtansze msi aero jest ok, tu sie po prostu nic nie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może. Słyszałem właśnie o tym Zotaku, że ma 37% obrotów minimalnych i wyje w spoczynku, czego nie znoszę. Jak inne tanie modele są ciche to spokojnie można je brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz parować min GTX 1060 to tylko z procesorami 8 wątkowymi. Jakiś Ryzen 5 1400 lub 1500X, albo poczekać na Coffee lake od Intela.

 

Nie chcę wywołać jakiś kłótni, ale u mnie na I3 Wiesiek3 nawet całkiem płynnie działa z 1060 6GB:

 

TR też se radzi: https://www.youtube.com/channel/UCfZV-FDBZfuVYNT-ry1lgKw

 

Doom4 też:

 

Nie mam pojęcia, skąd taki przesąd, że do 1060 + ma być co najmniej 8 rdzeni/wątków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - przekonanie może stąd, że przy korzystaniu z wyższych ustawień w kilku miejscach (oczywiście głównie w Novigradzie) to procesor jest ograniczeniem i nie pozwala na 60+ fps.

 

Lubię bawić się sprzętem i często go zmieniać, więc kilka platform się przewinęło przez moje ręce, Novigrad w połączeniu z kręconym GTX1060 wypada tak (high/ultra, bez włosów, bez hbao, monitor 60 @ 72Hz):

 

i3-4170 / g-4600 - na Haswellu sporo przycinek (stutter), na Sky lepiej, ale występują.

 

i5-4690 / i5-7500 - miejscami wszystkie rdzenie 100%, sporadyczne spadki do 50+ fps.

 

i7-4770 / i7-7700 - rdzenie/wątki poniżej 100%, w Novigradzie trzyma te 72 klatki...

 

 

Jakby nie patrzeć, jednak różnica jest. Czy warta dopłaty - to już każdy sam musi ocenić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bf 1 ustawienia ultra lub wysokie procek jak z sygnaturki plus 1050 ti sprawdzane w nowym Afterburnerze . Obciazenie procka miedzy 98 a 100% na wszyskich rdzeniach :thumbup: Miewam lekkie dropy od czasu do czasu ale podejrzewam ze to przez to ze mam 8 gb ramu tylko w konfiguracji 4+ 2+2 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bf 1 ustawienia ultra lub wysokie procek jak z sygnaturki plus 1050 ti sprawdzane w nowym Afterburnerze . Obciazenie procka miedzy 98 a 100% na wszyskich rdzeniach :thumbup: Miewam lekkie dropy od czasu do czasu ale podejrzewam ze to przez to ze mam 8 gb ramu tylko w konfiguracji 4+ 2+2 :hmm:

Ciężko powiedzieć od czego te dropy, ale tak wysokie obciążenie CPU sugeruje, że możesz nieco docisnąć GPU detalami, rozdzielczością czy antyaliasingiem, jest wolna moc obliczeniowa po tej stronie. Na dropy może pomóc z kolei fps cap, jeśli masz monitor 60Hz to nie potrzeba więcej klatek niż 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...