Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grey

Phenom X4 940

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

pytanko jak w temacie. Mam Phenoma 940 i Radeona HD 7850 1GB. Jak bardzo RX 470 bądź GTX 1060 będą zamulane przez ten procek? Bardzo bardzo i czy tylko bardzo? :) Pytanie naszło mnie przy okazji gry w MS Andromeda, gdzie CPU i GPU nie były wykorzystywane w 100%, ale 1GB VRAM to o wiele za mało nawet na niskich dla tej gry :/

 

Dzięki z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i3 4170 kupiłem gtx 1060 za 3 dni w kompie siedział i7 4790k wiec musisz sobie sam odpowiedzieć :). A dodam ze nie planowałem kupic cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że procek zamuli ją bardzo to jeszcze przepustowość PCIE kilka procent weźmie jeśli masz wersję 2.0 a jak jeszcze starszą to nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że procek zamuli ją bardzo to jeszcze przepustowość PCIE kilka procent weźmie jeśli masz wersję 2.0 a jak jeszcze starszą to nawet więcej.

chyba żartujesz z tą przepustowością, może na gtx1080/1080ti kilka klatek obetnie w niektórych grach, ale przy kartach typu rx470 czy gtx1060 żadnej różnicy nie wyłapie, w przypadku pcie 1.0 może i byłoby zauważalne, ale też bez jakiejś przesady

do autora, do tego procesora nic nad gtx950/1050 bym nie wsadzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj tylko że Phenom nie miał w sobie kontrolera PCIE, ten występował jeszcze w chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tym cepie i kartach pokroju rx4xx/gtx1060 i tak to jest bez znaczenia, bo jest on po prostu za słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za opinie. Tak podejrzewałem że 1050 to będzie maks do tego procka. Popatrzę jak się będą zmieniały ceny kart w ciągu najbliższych miesięcy i może zainwestuję w coś mocniejszego, ale tylko wtedy jak się zdecyduję na zmianę platformy bo z tej to już nic nie wycisnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna miałem RX-470 w tandemie z i7 pierwszej generacji @ 3.1GHz i działało to kiepsko, w części gier (np. seria Borderlands) nie było żadnej różnicy w porównaniu do GTX660.

 

Jak górnicy wywindowali ceny używek to się jej pozbyłem bez żadnego żalu ani namysłu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet GTX 1050 to za dużo, jedyne nowe karty które ten procesor ogarnie to GT 1030 i RX 550, po OC może RXa 460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet GTX 1050 to za dużo, jedyne nowe karty które ten procesor ogarnie to GT 1030 i RX 550, po OC może RXa 460.

 

Nie no niżej raczej nie będę schodził. Z perspektywy czasu żałuję, że nie dołożyłem do dodatkowego VRAM i nie kupiłem 7850 z 2GB :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tym cepie i kartach pokroju rx4xx/gtx1060 i tak to jest bez znaczenia, bo jest on po prostu za słaby

 

Owszem jest za słaby, zwracam jednak uwagę że przepustowość nie równa przepustowości w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...