Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

komputerek17

Telewizor do konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym spytać jaki telewizor kupić do konsoli obecnie posiadam ps4 i xbox one(w sumie dziś przyjdzie:P) ale w nie długim czasie będę kupował ps4 pro lub tego nowego xboxa i proszę o polecenie telewizora którego warto kupić by był w miarę dobry, zależy mi na dobrej jakości obrazu i chyba warto by miał większe odświeżanie:) na 99% nie interesuje mnie 4k

 

Z tego co czytałem nie warto kupować tych zwykłych najtańszych telewizorów, oraz warto by miał hdr oraz odświeżanie ok 100hz i prosił bym o polecenie jakiś fajnych telewizorów najlepiej do 40 cali(myślałem o 32-36) ale oczywiście jak nie duża dopłata to też może być coś większego:), co do budżetu to widziałem takie telewizory już od 1200-1300zł, wiec super by było jak byście podali jakieś wersje w takich okolicach i jakieś droższe dajmy do 1800, choć myślę, że 1500 to max, ponieważ telewizor będzie wykorzystywany do konsoli oraz obejrzenia czasami tv, wiec raczej nie potrzebuję jakiś zbędnych opcji typu smart tv itd

 

Prosił bym o jakąś argumentacje czemu taki telewizor, nie inny i w czym ten droższy jest lepszy od tańszego, jak się okaże, że warto kupić coś droższego pewnie to zrobię, lecz jak będzie to różnica jakiegoś wejścia lub zbędnych bajerów to raczej coś tańszego wezmę:)

 

Z góry dziękuje za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź coś od Philipsa - mają niskie input lagi nawet w tak wycenionych telewizorach o jakich piszesz. Najważniejsze byś w Googlach posprawdzał jaki input lag ma dany model, którym jesteś zainteresowany, ale w przypadku TV Philipsa zwykle oscyluje on w ok. 30 ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź coś od Philipsa - mają niskie input lagi nawet w tak wycenionych telewizorach o jakich piszesz. Najważniejsze byś w Googlach posprawdzał jaki input lag ma dany model, którym jesteś zainteresowany, ale w przypadku TV Philipsa zwykle oscyluje on w ok. 30 ms.

Cóż za zbieg okoliczności;D wczoraj własnie wylicytowałem PHILIPSA 49PUS6401, za ok 2,1k dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie pod Twoje oczekiwania dobry.

 

Super dziękuje, a mógł byś porównać jakość obrazu do innego telewizora w cenie do 2 tyś np sony kdl-48wd655 lub jakiegoś samsunga, i czy bardzo wygórowany pobór prądu ma ten philips, czy mniejwięcej podobny do innych telewizorów 48-50 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię Ci precyzyjnie podpowiedzieć czegoś w tym temacie. Raczej nie będziesz narzekać na plamy na matrycy, a to często zdarza się w telewizorach za podobną kwotę. Jeśli chodzi o pobór prądu - nie warto się tym przejmować, to są tak małe wartości, że dużo zaoszczędzisz kupując TV z niższym poborem prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię Ci precyzyjnie podpowiedzieć czegoś w tym temacie. Raczej nie będziesz narzekać na plamy na matrycy, a to często zdarza się w telewizorach za podobną kwotę. Jeśli chodzi o pobór prądu - nie warto się tym przejmować, to są tak małe wartości, że dużo zaoszczędzisz kupując TV z niższym poborem prądu.

a co więcej o tych plamach powiesz? Po jakim czasie powstają, czy są bardzo widoczne, uciążliwe?

a jeżeli chodzi o klasę tego tv, to porównując do SAMSUNG UE40J5100 (taki mają rodzice) jak ten philips wypada?(nie mowa o portach itd) tylko o samej jakości, żywotności itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co więcej o tych plamach powiesz? Po jakim czasie powstają, czy są bardzo widoczne, uciążliwe?

a jeżeli chodzi o klasę tego tv, to porównując do SAMSUNG UE40J5100 (taki mają rodzice) jak ten philips wypada?(nie mowa o portach itd) tylko o samej jakości, żywotności itd

 

To zależy już od konkretnego egzemplarza, ale generalnie co do tych samych modeli są pewne prawidłowości. Każdy zresztą TV LED ma jakieś plamy na matrycy. Jak one są to są, nie pojawiają się wraz z użytkowania. Generalnie tak jak pisałem pod tym względem nie powinieneś być rozczarowany. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy już od konkretnego egzemplarza, ale generalnie co do tych samych modeli są pewne prawidłowości. Każdy zresztą TV LED ma jakieś plamy na matrycy. Jak one są to są, nie pojawiają się wraz z użytkowania. Generalnie tak jak pisałem pod tym względem nie powinieneś być rozczarowany. :)

Rozumiem, dziękuje za udzielone odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Daj znać w swoim wątku jak oceniasz swój nowy TV.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Daj znać w swoim wątku jak oceniasz swój nowy TV.:)

oczywiście:) ale to nie wcześniej niż za 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa. Tak jak pisałem na początku input lag nie powinien być wyższy niż ok. 30 ms a więc to wystarczająco, aby komfortowo grać na konsoli czy pececie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wypadłem z wątku.. Na jakim telewizorze, w końcu stanęło? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy warto wymienić tego philipsa 6401/12 na Sony KD-55XD7005?

 

Okazało sie ze te 49 cali nie jest tak duże jak myślałem:) i mam okazje wymienić na tego sonego (oczywiście z moją dopłata) tylko nie wiem czy ten model też będzie dobry do grania na konsoli oraz oglądania tv? I jak by porównać philipsa do sonego który tv jest lepszy?

 

 

Co do philipsa, w grach obraz mnie zadowala, jeżeli chodzi o tv to kanały hd super wyglądają, niestety taki puls lub jakiś starszy film, wygląda gorzej(tak jakby leciutko rozmyty czasami)z dalszych odległości tego nie widać.

 

Trochę więcej czasu trzeba również poświecić na obsługę pilota(np by ustawić sobie ulubione kanały)

 

Wizualnie, tv ładnie wygląda, do gier też bardzo fajny, do oglądania tv też daje radę, ale mogło być lepiej(choć może wina tego ze obecnie mam podłączona tv naziemną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55" nie jest wcale takie duże. Do filmów z ~2m max 2.7m jest bomba. Do grania czy pclaba sam siedzę na 55" przy ~1.5-1.6m.

Do 4k to polecam oledy LG lub Samsunga KS 9500. A do 4kpln to nic nie polecę bo nawet nie wiem co polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to może inaczej spytam:) czy te 50-60hz przy 55 calach będzie uciążliwe czy nie?

 

Sportu raczej nie oglądam, głównie gry i jakieś filmy, jak nie ma co robić;D

 

Czy na większym ekranie bardziej się odczuwa mniejsze odświeżanie, czy tak samo jak na 40 calach?

 

Lepiej teraz kupić tv "przejściowy" do max 1,5k i za 2 lata kupić coś w okolicach 3,5k czy teraz coś lepszego?

 

Na tv początkowo miałem wydać do 2k teraz już wydaje ok 3:) w takim tempie to do 10k dobić można:) zawsze coś lepszego jest, nie jestem jakimś kinomaniakiem, na tv chcę pograć i trochę tv pooglądać, myślę tylko czy 60hz wystarczy oraz czy input lag w granicach 34ms jest do odczucia(dodam, że na pc grałem na benq 2411z w 120hz). Konsole i tak na chwilę obecna mają max 60 fps i jak na razie gra się super, więcej nie potrzeba, tylko czy w filmach taka matryca też da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia za szybko idzie do przodu. Czekać możesz w nieskończoność. Za ~4k kupisz TV z mid-endu. powyżej 7k możesz myśleć o hi-end. Tv przejściowych za 1.5k nie ma sensu kupować bo to złom, Poczytaj o telewizorach TCL można "wylosować" na prawdę dobry TV sporo taniej niż markowa konkurencja i z lepszymi parametrami.

Skocz na forum hdtv polska czy zagraniczne avs forum. Jak chcesz się coś dowiedzieć to się dowiesz, ale czeka cię przynajmniej dobre kilka dni przeglądania testów i czytania aby ogarnąć o co chodzi w temacie TV. Ale przynajmniej po takim tripie wybierzesz świadomie tzw. mniejsze zło a nie to co ktoś ci żuci z polecenia bo w segmencie ~4k pln jest na prawdę masakra z wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia za szybko idzie do przodu. Czekać możesz w nieskończoność. Za ~4k kupisz TV z mid-endu. powyżej 7k możesz myśleć o hi-end. Tv przejściowych za 1.5k nie ma sensu kupować bo to złom, Poczytaj o telewizorach TCL można "wylosować" na prawdę dobry TV sporo taniej niż markowa konkurencja i z lepszymi parametrami.

 

A jakie tlc polecicie tak z ciekawości:)?

 

Ten sony 55xd7005 wypada bardzo zlę? Mogę mieć go za ok 2,8k, do 3 tyś dostane coś lepszego?

 

Jak mówiłem, na razie nie szukam, telewizora z górnej półki, chcę po prostu kupić coś najlepszego w danych pieniądzach, jak dla mnie sony jest niezłym wyborem, bo mogę kupić go w dobrej cenie, tylko pytanie czy ta matryca wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model to był Philips 43PFS5301, ale teraz zmieniłem nieco budżet i rozważam te 2 TV:

Philips 43PUH6101

SAMSUNG UE40K5600

 

Samsung jest na allegro za 1599, a Philips za 1649. Myślę, że maksymalna cena jaką mogę dać to 1700 zł i ani trochę więcej. Nawet jeśli byłby telewizor bez smart TV, mający te 40-43 cale, ładny obraz i kosztowałby mniej (np 1300), to też mógłbym to przemyśleć. Skłaniam się ku Philipsa(bo 43 cale i UHD), z tym że nigdzie nie mogę znaleźć danych na temat jego input laga. O Samsungu wiem, że ma 35 ms. Co doradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...