Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

poof

Buda pod gaming 6.5k (kolorystyka czarno biała)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że sprzedałem swój konfig z sygny (przyjanuszyłem no i trafił się tzw. jeleń co to łyknął za satysfakcjonującą mnie ktowę) postanowiłem troche dołożyć i skonstruować zestaw stricte pod gaming. Zależy mi przede wszystkim wyglądzie, pozatym chciałbym upewnić się co do paru częśći. Na całość liczę wydać coś ok 6.5k. Grane będzie na monitorze FHD 144Hz.

 

1) CPU- i7 6700k - kupiony.

2) MOBO - MSI Z270 KRAIT GAMING - podoba mi się kolorystyka. Odnośnie samej płyty może ktoś potwierdzić, że ma ona sekcję zasilania 10+2 i audio ALC1220 ? Czy może znacie jakieś lepsze biało czarne płyty w mniej więcej podobnej cenie ? [kupione]

3) RAM - Corsair Vengeance LED DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15, White - pod kolor. [kupione]

4) PSU - EVGA SuperNOVA G2 550W [kupiony]

5) HDD - Toshiba P300 [kupiony]

6) SSD - Iridium Pro 240GB [kupiony]

7) GPU - KFA 2 gtx 1070 HOF (biała), [kupiona]

8) Cooler - Thermalright Macho Rev. B - chciałbym go przemalować na biało w zw. z tym znacie może jakieś sprawdzone farby/spraye ? [kupione]

9) BUDA - tu jestem zagubiony nie wiem czykupić czarnobiałą czy po prostu czarną i ją gdzieniegdzie pprzemalować, macie jakieś ciekawe propozycje do max 650zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na budę to zerknij NZXT S340 Elite biała. RAM zobacz GSkill Trident Z RGB. Mobo to może AORUS GAMING 7. Z tych trzech części to ja korzystam, tzn. dostawa będzie w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Płyta odpada, po prostu nie dzierżę biosu gigabyta no i cenowo zbytnio się różni.

Co do ramu to fajne, ale zależy mi na pojedyńczym kolorze a nie tęczy w budzie.

Odnośnie budy to całkiem fajna (do przemalowania trszkę), minusem mógłby być niewytłumiony koszyk na HDD, oraz nie wiem czy szkiełko by się szybko nie porysowało. Raczej celowałbym w coś z tempered glass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A phanteks P400 TG? Sam się nad nią zastanawiam lub właśnie nzxt S340 Elite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do p400 TH to nie wiem cyz tam coler sie wpasuje, w spec budy jest podane do 160mm, cooler ma 162mm, a raczej nie chciałbym go mieć wsadzonego na styki czy jak kto woli żyletkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S340 ma hartowane szkło, więc się nie porysuje, to nie plexi. Ja wybrałęm 1TB SSD, więc bolączka HDD mnie nie dotyczy, ale można zapobiec wibracji, można dać jakąś piankę, czy kawałki taśmy wyciszającej i już. Co do RAMów to możesz je wyłączyć, konfigurować swoje kolory, obejrzyj sobie na yt. A co do biosu, to co przeszkadza? Będziesz siedział w nim kilka godzin dziennie przez 20 lat? Bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mobo, którą poleciłeś nie podoba mi się zbytnio wizualnie, każdy ma swój gust a w mój ona nie trafia, dlatego też nie widzę powodu dopłacania do niej ponad 300zł.

Co do biosu jak widzisz miałem z170 k3 od gigusia i fakt nie będę tam siedzieć długo ale jak na mój gust gigabyte ma jakby niedopracowane uefi.

Ramy jak dla mnie świecą za bardzo. Mimo, że ładne pozostanę przy swoim wyborze.

Co do obudowy myślę w tym momencie nad którąś z tych : Nzxt ELITE S340 , Nzxt H440, Nzxt Phantom 530, PHANTEKS Evolv, Nzxt Phantom 630 Windowed Edition, BitFenix Aegis, BitFenix Aurora, Aerocool 1000. Tyle tego, że cięzko się zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci RGB możesz regulować jasność świecenia. Ja wybrałem s340 z powodu pełnego szkła oraz minimalizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały gtx 1070 to może " Hall of Fame" od KFA2?

Niestety ciężko o nią w polszce, ale ktoś na forum sprzedawał parę sztuk kilka dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpiąć.? Podesłał by ktoś w tej samej kwocie zestaw na Ryzen.? Zestaw głównie pod gry :) stawiam na wydajność niż wygląd ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Kushira

Dzięki wielkie za pokazanie tego KFA2 HOF :) Jak się poszuka to wcale nie tak cięzko to znaleść no i już zamówiony za 460 euro :) Nie dość że ładniejszy to i tańszy od asusa ^^

Teraz jedyny dylemat co do budy, jakby nie było budzet na nią wzrósł z 650 do 850, no i jaki spray na cooler ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak malować to wiem, pytałem o sprawdzone spraye/farby. EVGA białej nigdzie nie znalazłem, a mi się HOF podoba :) Zamawiana u dojczów w compulandzie. Kumpla tam mam to odbierze i mi wyślę już udagane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra można zamknąć, już wszystko kupione/zamówione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż to gdzieś potem, jestem ciekaw efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko dostanę i złożę to wrzucę jakieś fotki w odpowiednim dziale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...