Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WosieK

Jaka płyta główna pod moje pozdzespoły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w tytule tematu nie wiem jaką płytę główną dobrać do moich podzespołów, zakupiłem komputer w okazyjnej cenie 1100zł z takimi "bebechami"

 

- Procesor = Intel core i5-4460, Quad Core, 3.2GHz, 6MB, LGA1150, 22nm, 84W, VGA, BOX

- Dysk twardy WD Blue, 3.5", 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

- Zalman Obudowa Z1 Midi Tower " USB 3.0 bez PSU " ( obudowę też chciałbym wymienić gdyż wygląda jak coś przemielone przetrawione, wydalone i jeszcze raz przetrawione )

- Karta graficzn = Gigabyte GeForce GTX 960 OC, 4GB GDDR5 (128 Bit), HDMI, 2xDVI, DP

- Kości RAM = Crucial Ballistix SPort 2x 4GB 1600MHz ddr3 CL9 DIMM 1.5V (pasowało by też wymienić na jakieś naprawdę dobre, planuję 16GB)

- płyta główna = ASRock H81M-HDS R2.0, H81, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, DVI, D-Sub, mATX

- Zasilacz = Chieftec GPS-500A8, 500W, Box

 

Dziś miałem incydent, że słucham sobie muzyki w domu i przechodząc puknąłem kolanem w obudowę komputera i nagle komp się przyciął i był dziwny strasznie odgłos nie wiem czy to ze środka komputera czy przez muzykę ściętą, ale postanowiłem zresetować komputer bo nie dało się nic zrobić to wcisnąłem reset i komputer włączyłem, zapaliła sie dioda Powera 3 sekundy i komp się wyłącza, zaraz się włącza 5 sekund i się wyłącza i tak bez przerwy, nie dało sie go uruchomnić, polozyłem go na stole rozkręciłem i przeczyściłem gniazdo Ram po czym odpaliłem jeszcze raz komputer, tym razem normalnie się włączył ale tym razem nie było w ogóle Obrazu.. restart nie pomógł, to postanowiłem wyciągnąć bateryjkę z płyty głównej na 5 minut i odłączyć całkowicie komputer od zasilania, następnie wsadziłem tą bateryjkę i odpaliłem komputer, niestety nic to nie pomogło, więc wyciągnąłem jedną kość Ram, dupa nic nie działa, wsadziłem drugą i komputer się uruchomił normalnie, wyłączyłem go i wsadziłem w inne miejsce tą pierwszą kość żeby się upewnić czy czasem ramy nie były pozamieniane miejscami, uruchomiłem komputer po 3 minutach pojawił się ekran ASRock i wyskoczył komunikat o wyciągnięciu tej bateryjki z płyty głównej, jak narazie wszystko działa, ale z tego co czytałem na forach to może być wina albo Płyty głównej albo ram, dlatego chciałbym dobrać najlepsze pod te podzespoły, ewentualnie możecie zaproponować co jeszcze byście wymienili i jakąś dobrą obudowę żeby to wszystko w nią schować :)

dzięki z góry za pomoc i odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic dziwnego, przerobiłem 4 assrocki, najgorsze płyty.

 

Kup coś normalnego np. asus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...