Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zieelony

Windows XP Problem z USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowy na forum i zielony w temacie komputerów ale troche ogarniam. Mianowicie mam problem z USB w Windowsie XP. Nie wykrywa on ani myszki ani klawiatury... Działają one na moim laptopie bez problemu. Myślałem, że to problem z płytą główną więc zmienilem dysk na ten z laptopa z Windowsem 8.1 a jednak działało... Nawet specjalnie podłączylem do komputera (spowrotem zmienilem dysk na ten z XP) telefon i zacząl się normalnie ładować więc nie wiem w czym problem. Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy w biosie nie ma opcji legacy usb i włącz jeśli jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jak tego sprawdzic bo usb nie dziala. (z przodu też bo moja płyta głowna nie obsługuje USB 3.0 a takie jest w obudowie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma do tego usb - masz sprawdzić w biosie - byłeś kiedyś w biosie - klawisz del zaraz po uruchomienu komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj odpowiednie sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do USB Legacy to miałem na Enabled

 

Niestety ale klawiatura i myszka działają tylko i wyłącznie w biosie :< Gdy z niego wyjde i włącza się Windows to przestają działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo rada LeBomb (ale sterowniki normalnie raczej niepotrzebne, jeśli to tylko do dodatkowych funkcji - tzw filtry na sterowniki usb - bo przecież trzeba je jakoś zainstalować, a jak bez myszki i klawiatury), albo raczej problem sterowników xp - jaka wersja xp, tzn jaki sp - nie jestem pewien czy "goły" xp obsługuje usb, żeby obsługiwał musi załadować sterowniki mouhid i kbdhid na początku rozruchu, chyba je ma, ale nie ładuje, bo nie rozpoznaje urządzeń na usb - żeby je uaktywnił musiałbyś podłączyć myszkę albo kbd do usb już po załadowaniu się systemu, wtedy powinien pokazać się komunikat, że wykryto nowe urządzenie, itd, sterowniki powinny zostać automatycznie załadowane, i dalej powinno być ok; jeśli masz port ps2 spróbuj podłączyć myszkę, itp, na ps2, i potem podłączyć na usb - wtedy sterowniki powinny zostać załadowane i utworzone odpowiednie wpisy do rejestru

 

jeśli nie masz ps2 trudno o radę - ewentualnie z płytki xp musiałbyś sprawdzić, czy masz w ogóle sterowniki hid w drivers, ewentualnie dorzucić z płytki, może wtedy zadziała; ewentualnie jeśli się logujesz do xp musiałbyś w rejestrze włączyć automatyczne logowanie, wtedy by wszedł, i mógłbyś podłączyć np myszkę do usb, powinien zareagować - problem jak zmienić rejestr xp, z konsoli to niemożliwe; ewentualnie spróbuj na ekranie logowania odłączyć\podłączyć myszkę, może zareaguje (choć mało prawdopodobne, bo przecież użytkownk musi zaakceptować instalację, itp)

 

ewentualnie problem wpisu sterowników mouclass, itp, do rejestru jako tzw upper filters - ale żeby sprawdzić\naprawić też trzeba wejść do rejestru

 

ewentualnie jeszcze problem usługi hidserver w usługach - usługi można sprawdzać i włączać z konsoli, można ją więc uaktywnić z płytki - ale jaką role ta usługa odgrywa w rozpoznawaniu usb myszy itd, nie wiem dokładnie

 

ps - hidserver raczej tylko do dodatkowych przycisków na klawiaturze, itp, i bez znaczenia

 

sterownik np mouhid w ogóle chyba normalnie nie jest ładowany - u mnie np go nie ma, tzn wpisu w rejestrze, mam wszystko na ps2 - ale sam sterownik mam, czyli dopiero po rozpoznaniu myszki na usb jest ładowany, i tworzony wpis do klucza sterowników, czyli services - prawdopodobnie dlatego u ciebie xp nie rozpoznaje urządzeń

 

rozwiązanie trochę bez sensu, ale chyba powstało kiedy laptopy, itp, jeszcze powszechnie miały sp2

 

czy są ładowane, i mają wpis w rejestrze, może też zależy od sp

 

ps2 - zobacz tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ps2 nie mam ale może ogarne skądś. A gdybym kupił nowy dysk i wgrał na czysto 10/8 to wtedy nie miałbym tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy 10\8 - 10 albo 8?; to problem tylko xp, już od visty tego problemu nie ma(albo już od xp sp2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy gdy kupie nowy dysk i na czysto zainstaluje Windows 8 lub 10 to czy wtedy będzie działał. Z twojej odpowiedzi wynika, że tak więc zamówię nowy dysk i zainstaluje Windowsa i zobaczę czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że jak klawiatura i mysz są sprawne to pod nowszym systemem zadziałają nawet na domyślnych sterownikach. Jeśli chodzi o XP, to pierwsze co to należy po prostu sprawdzić w menadżerze urządzeń czy są wykrywane, jeśli nie, to wgrać sterowniki jeżeli producent takowe udostępnia pod ten system, jeżeli nie to zaktualizować winxp do najnowszego service packa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garu

Zastanawiam się, dlaczego tłucze się posty pomocowe, gdy w tym przypadku zasilacz jest stary, niemarkowy i ma mieć 290W?

Założę się, że wydajność tego starego zasilacza jest niecałe200W.

Pewnie linux jest lżejszy i mobo wydoli napięcia, a windows XP już ma braki, bi młyta główna nie wyrabia. Porty USB nie dostają tego, co powinny i żadne, żadne ustawienia nie zmienią faktu inwalidztwa sprzętowego.

Cytaty autora z innego forum:

Czujnik laserowy się świeci a po podłączeniu myszka na chwilunie działa i przestaje ale tylko raz tak zadziałało żeby tak się stało to trzeba odnowa komputer uruchomić i tak w kółko zasilacz ma 11 lat zaraz chociaż ja bym podejżewał płytę główną
Marka zasilacza to ENlight teraz chyba chiftek zasilacz ma 290W. Wcześniej wszystko działało dodam że 7 miesięcy temu reinstalowałem windows xp bo był blue screen ale niestety straciłem wszystko.

Wychodzi na to, że rzęch rzęcha i będzie rzęchał, a autor urządził sobie zabawę na labie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mój zasilacz to Antec 500w

 

Więc wątpie, żeby płyta głowną dostawała za mało napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garu

Rozumiem, że na programosach potraktowałeś ludzi na głupków, a może to forum lab jest głupsze?

Moim zdaniem, to trzeba podać dokładne info sprzętowe i softwarowe. Uwierz, że nawet pozostawiony sterownik do programu speedfan potrafił robić problem z podpietymi urządzeniami.

Jest taki program winaudit - po polsku. Wszystko można zapisać w jednym pliku rtf, ale też można skopiować wszystko do notatnika i zapodać plik, albo zawartość dać na wklej.org.

Będzie o biosie, sterownikach, urządzeniach, o systemie, o wszystkim, co startuje, co zainstalowane itd.

Program nie wymaga instalacji http://www.programosy.pl/program,winaudit.html

Choć nie poda marki zasilacza...

Do tego przydałyby się screeny z hwinfo32 portable http://www.programosy.pl/program,hwinfo-portable.html

Przykładowo u mnie - http://prntscr.com/g4yy4v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Garu bo nie każdy skacze po forach, a tutaj informacji o zasilaczu po prostu nie ma? Tym bardziej, że ponoć po wpięciu do tego kompa dysku z laptopa i uruchomieniu z niego win8 wszystko działa, co sugeruje bardziej właśnie brak nawet domyślnych sterowników dla myszy i klawiatury USB.

Co do tematu, to tak, przydałoby się info o konfiguracji sprzętowej, tak samo jak screeny z menadżera urządzeń, jeżeli jest możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...