Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

parcu

Głośniki komputerowe do pokoju ~14,5 m² ~500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w ostatnim czasie zacząłem rozglądać się za czymś: lepszym? mocniejszym? od swoich obecnych głośników 2.1 Genius SW 1250...

 

1) Pokój ma coś około 14m², nie licząc regałów.

2) Budżet jaki jestem w stanie wydać to ~500 zł, może ciut więcej (w grę wchodzą tylko nowe).

3) Nie chce bawić się w dokupywanie osobnych wzmacniaczy itp. itd., wolę mieć wszystko jako całość tzn jako 1 zestaw.

4) Przeznaczenie głośników? W takiej kolejności: muzyka > filmy > gry... Zależy mi na dość dobrym bassie jak i samej głośności.

 

Audiofilem nie jestem, ale lubie jak jest głośno, umc umc zamiast warczenia i jak walnie bassem czasami :D.

 

Co proponujecie? W oko wpadły mi Edifier R1700BT, są one warte uwagi? Gdyby wybór padł właśnie na te głośniki, to czy odczułbym jakąkolwiek różnice w porównaniu z moimi 2.1? Jaka różnica w kwestii mocy i bassu?

Niewiele droższe, a zarazem dużo mocniejsze od R1700BT są R2600, tylko pytanie jest takie czy nadały by się do do takiego pokoju?

 

Z góry dziękuje :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie?

Jeśli nie 2.0 to może być 2.1 albo nawet 5.1 czy 7.1... Tylko nie wiem co się najlepiej sprawdzi do muzyki w takim pokoju, pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.n...8850195-322000/ - poniżej 600 zł to w sumie okazja.

 

W tej samej cenie co R1700BT masz Solo7c...nie wiem co rozumiesz przez mocny bas...ale 2x55W powinno dostarczyć ci wystarczających wrażeń. Brałbym sprawdzonego Microlaba.

 

Co do akustyki w pokoju...musisz poczytać. Wiele zależy od ustawienia mebli czy nawet materiału z jakiego są wykonane ściany...https://www.rms.pl/aktualnosci/sprzet/716-akustyka-pomieszcze. Wbrew pozorom nie należy lekceważyć poprawnego ustawienia głośników - jest to jeden z najważniejszych czynników wpływających na jakość dźwięku.

 

Co do mocy...nikt nie każe ci ustawiać głośności na 100%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że te 7C to jest troche przegięcie jak na taki pokój... Długo czekałem na odpowiedź, ale przez ten czas przekopałem prawie całe forum.

I z tego co wyczytałem wynika, że jeszcze lepsze od tych Microlabów byłyby Edifier R2600. Tzn. z tego co ludzie piszą. Więc na korzyść tych R2600 przemawia:

- mniejszy gabaryt

- ta dziura od basu (nw. jak się na to mówi) jest z przodu a nie z tyłu jak w 7C

- podobno do słuchania z bliska sprawdzają się lepiej niż Microlaby.

 

Zaś w innych tematach ludzie z pokojami 10 - 12 m2 odrzucali zarówno te edifiery jaki i microlaby (bo zbyt mały pokój).

 

Plusem w R1700 jest natomiast bluetooh.. Wypowie się ktoś więcej na ich temat? Jak w rzeczywistości wygląda te 66W? Jak z bassem? I czy odczułbym jakąkolwiek różnice po przesiadce ze swoich obecnych geniusów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem na temat R2600. Wcześniej używałem ich w pokoju który miał może z 8/9m², aktualnie ~14m². Z początku zbytnio nie byłem przekonany do głośników 2.0, zawsze myślałem, że jako 'basolub' potrzebuje zestawu 2.1. Poczytałem, zaryzykowałem i ani trochę się nie zawiodłem. Jakość dźwięku jak dla mnie pierwsza klasa, choć zbyt dużego porównania nie mam - raczej zestawy z przedziału 300-500zł, co nie zmienia faktu, że te Edifiery grały dużo lepiej od tego, co słyszałem wcześniej. Można ich bez problemu słuchać na niskim poziomie głośności - tutaj też niczego im nie brakuje. Co do basu - jest go dużo i jest bardzo dobrej jakości. To nie to samo co w tanich zestawach 2.1, gdzie w większości słychać dudnienie. Ustawione są dosyć blisko mnie - każdy głośnik na wyciągnięcie ręki (jak na zdjęciu w sygnaturce) i z dźwięku jestem mega zadowolony. Ważne, żeby oba głośniki skierować jak najbardziej na słuchacza. Mocy z pewnością im nie brakuje - nigdy nie udało mi się podkręcić ich na więcej jak 50%, nawet na chwilę, bo już to było sporą przesadą. Podsumowując - polecam.

 

Polecam też przeczytać opinię o nich tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parcu - chodzi o basreflex , z tyłu jest problematyczny trochę bo potrzebuje miejsce, dla tego jak nie możesz mieć głośników 10-50cm od ściany, zależy od modelu. Na głośniki zamknięte raczej cię nie stać to ~1000zł , mają na pewno inaczej wybrzmiewający bass , i mogą stać przy ścianie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt kto zna się choć trochę na ten temat nie jest w stanie odpowiedzieć na jedno proste pytanie????? Będzie jakaś różnica po przesiadce z 2.1 Genius SW 1250 na R1700BT???

Ludzie, nie jestem żadnym audiofilem, tylko zwykłym laikiem w sprawie głośników..... Te geniusy to moje 2 głośniki jakie w życiu posiadałem, pierwszymi były jakieś creativy 2.0 ZA NIECAŁE 30 ZŁ..... Gdy się przesiadłem z nich na te geniusy to różnica była kolosalna, normalnie inna planeta... I dlatego wole zapytać czy odczuje różnice po przesiadce z nich na te Edifiery, bo co jak co ale 600 zł w błoto nie chce wyrzucić na same głośniki bo mnie nad zwyczaj w świecie nie stać... Jeśli te nie są warte uwagi to zaproponujcie mi cokolwiek innego w tej cenie co będzie chociaż ciutke lepsze niż te geniusy (dałem za nie ~150zł, 600zł a 150zł to jest spora różnica, ale jak w mocy nic sie nie zmieni to będzie dla mnie strata pieniędzy, a zależy mi głównie tylko na tym, żeby te nowe głośniki były mocniejsze od obecnych, ale nie nazbyt mocne, tak abym w tym pokoju cokolwiek zrozumiał z tego co będzie na nich puszczane.. Skoro np. w tych R2600 będe w stanie przygłosić tylko do 50% to dla mnie będzie strata pieniędzy, bo mogłem kupić coś co jest wystarczająco mocne i na np. 90% głośności zagra jak trzeba i NIE BĘDZIE TRZESZCZEĆ)..... Jak ktoś w końcu zdecydowałby się wypowiedzieć w tej kwestii i to najlepiej tak po chłopsku typu "tak, te i te głośniki będą lepsze od twoich obecnych" TO CHWAŁA MU ZA TO dzięki pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to źle, że zadowoli Cię dla przykładu 50% ich mocy? Ustawisz ile będziesz chciał i na takiej głośności będziesz słuchał. Płacisz nie tylko za moc ale i za jakość. Jakbyś miał się kierować tylko tym, że są 'za mocne' i odrzucić je z tego powodu to jest to idiotyczny argument ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc kolumn niewiele ci mówi o ich jakości jedynie ich wytrzymałość.

Jak chcesz szybkiej odpowiedzi to bez problemu Edifiery zjedzą te geniusy byle był to zestaw stereo, nie tylko głośność ale jakość lepsza.

Szkoda że ceny tak wzrosły przez co robi się mniej opłacalnie i czy nie lepiej kupić używane dużo tańsze kolumny.

Wiem napewno chcesz wyłącznie nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc kolumn niewiele ci mówi o ich jakości jedynie ich wytrzymałość.

Jak chcesz szybkiej odpowiedzi to bez problemu Edifiery zjedzą te geniusy byle był to zestaw stereo, nie tylko głośność ale jakość lepsza.

Szkoda że ceny tak wzrosły przez co robi się mniej opłacalnie i czy nie lepiej kupić używane dużo tańsze kolumny.

Wiem napewno chcesz wyłącznie nowe

 

O TAKĄ ODPOWIEDŹ MI WŁAŚNIE CHODZIŁO, w końcu się doczekałem :)).

2.0 od 2.1 różnią się głównie tym, że nie mają subwoofera... Jakby porównać bas w geniusach z 1700BT: dużo strace pod względem bassu?

 

Na pewno chce wyłącznie nowe, wszystko co w życiu kupuje ma być nowe, no z wyjątkiem samochodu ale to już inna bajka.

Więc podsumowując: do słuchania muzyki do takiego pokoju (~14 m2) w tej cenie (do 600zł) z NOWYCH modeli te Edifiery 1700BT są najlepszym rozwiązaniem czy może jesteś w stanie polecić jeszcze coś innego?

@edit

Jeśli mógłbyś mi wytłumaczyć, czym jest zestaw stereo tak po chłopsku w jednym zdaniu? Rozumiem że np. te 1700BT to zestaw stereo tak? A czy istnieje np. jakiś zestaw 2.1 który jest stereo? A czym różnią się wieże?

 

 

@swM

A z jakiej odległości ich słuchasz i jak się to prezentuje?

Wiem wiem, z tym że ja czytałem na temat tych R2600, że nie ma w nich płynnej regulacji głośności, tzn. są duże przeskoki w jej regulacji no a gdybym miał sie ograniczyć tylko do 50% to utrudni mi to życie podwójnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@swM

A z jakiej odległości ich słuchasz i jak się to prezentuje?

Wiem wiem, z tym że ja czytałem na temat tych R2600, że nie ma w nich płynnej regulacji głośności, tzn. są duże przeskoki w jej regulacji no a gdybym miał sie ograniczyć tylko do 50% to utrudni mi to życie podwójnie.

 

Mam je praktycznie na wyciągnięcie ręki. Widać to na zdjęciu w sygnaturce. Co od płynnej regulacji głośności - jest płynna, a z przeskokiem chodzi o to, że w okolicach 15-20% (na oko, ciężko mi stwierdzić) po jednorazowym podgłoszeniu pilotem/pokrętłem jest większy skok niż normalnie - tylko raz oczywiście, później nadal jest płynnie. Zwykle i tak głośniki mam ustawione powyżej tej wartości, w Windowsie ustawione 30% i reguluje na odtwarzaczu lub jak chcę głośniej to wtedy na głośnikach. Poniżej wartości gdzie jest przeskok nie zdarza mi się schodzić. Także nie zwracałbym na to uwagi, bo to szczegół. Co do tego basu - nie mam pojęcia jak wypadają 1700BT, ale w R2600 Ci go nie braknie. Sam szukałem głośników, które będą miały go sporo i jestem zadowolony. Możesz posłuchać jak to mniej więcej brzmi

. Wiadomo, że to nie odsłuch na żywo, ale zawsze coś - nagrywane z boku, bo nie miałem za bardzo jak ustawić telefonu na wprost, a brzmienie się dosyć zmienia w takim wypadku. Jakbyś chciał dopytać o coś więcej to pisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O TAKĄ ODPOWIEDŹ MI WŁAŚNIE CHODZIŁO, w końcu się doczekałem :)).

2.0 od 2.1 różnią się głównie tym, że nie mają subwoofera... Jakby porównać bas w geniusach z 1700BT: dużo strace pod względem bassu?

 

Na pewno chce wyłącznie nowe, wszystko co w życiu kupuje ma być nowe, no z wyjątkiem samochodu ale to już inna bajka.

Więc podsumowując: do słuchania muzyki do takiego pokoju (~14 m2) w tej cenie (do 600zł) z NOWYCH modeli te Edifiery 1700BT są najlepszym rozwiązaniem czy może jesteś w stanie polecić jeszcze coś innego?

@edit

Jeśli mógłbyś mi wytłumaczyć, czym jest zestaw stereo tak po chłopsku w jednym zdaniu? Rozumiem że np. te 1700BT to zestaw stereo tak? A czy istnieje np. jakiś zestaw 2.1 który jest stereo? A czym różnią się wieże?

 

 

@swM

A z jakiej odległości ich słuchasz i jak się to prezentuje?

Wiem wiem, z tym że ja czytałem na temat tych R2600, że nie ma w nich płynnej regulacji głośności, tzn. są duże przeskoki w jej regulacji no a gdybym miał sie ograniczyć tylko do 50% to utrudni mi to życie podwójnie.

Może trochę własnej inicjatywy a nie wszystko podane na tacy , żeby nie sprawdzić / wiedzieć co to jest stereo... pisać zdania, pytać się, a nie wpisać i przeczytać masz https://pl.wikipedia...iki/Stereofonia

 

2:1 które fajnie gra to nie twój budżet , bo sam sub który nie dudni to dużo kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę własnej inicjatywy a nie wszystko podane na tacy , żeby nie sprawdzić / wiedzieć co to jest stereo... pisać zdania, pytać się, a nie wpisać i przeczytać masz https://pl.wikipedia...iki/Stereofonia

 

2:1 które fajnie gra to nie twój budżet , bo sam sub który nie dudni to dużo kasy.

 

Zamiast bezsensownego zdania mogłeś w tym jednym zdaniu cokolwiek rozjaśnić w kwestii tego o co pytałem, a nie krytykować mój chłopski rozum...

Nie ma to jak rzucić linkiem do wikipedii w akcie frustracji wywołanej - jak wynika z tego co napisałeś - moim "lenistwem"...

Ale doceniam Twoje starania, przeczytałem wszystko co tam było. Zrozumiałem tyle co nic, tak jak z większości artykułów, które do tej pory czytałem na temat szeroko pojętego "dźwięku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no sam już nie wiem, zastanawiam się pomiędzy tymi r2600 a r1700bt... Te drugie wydają mi się niemalże idealne ale boje się o bas, zaś te pierwsze bas na pewno dobry, ale boje sie że będą zbyt duże...

Wypowie sie ktoś kto słyszał oba te modele? Albo ktoś kto słyszał r1700, i ma jakieś porównanie z zestawem 2.1, byłoby to bardzo pomocne przy wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no sam już nie wiem, zastanawiam się pomiędzy tymi r2600 a r1700bt... Te drugie wydają mi się niemalże idealne ale boje się o bas, zaś te pierwsze bas na pewno dobry, ale boje sie że będą zbyt duże...

Wypowie sie ktoś kto słyszał oba te modele? Albo ktoś kto słyszał r1700, i ma jakieś porównanie z zestawem 2.1, byłoby to bardzo pomocne przy wyborze.

edifiery 1700 nie graja basem bo to za małe głośniki, bas wymaga dużej obudowy jak i odpowiedniej wielkości przetworników, stąd takiej wielkości głośniki często są ratowane subwooferem stąd mamy zestawy 2.1. Solo 6C mają 6,5 calowe przetworniki i w miarę przystępną cenę więc pomyślałbym nad nimi, albo jakimś zestawem 2.1 edifiera jak C3 które miałem ale więcej jak 400 zł za taki zestaw by nie dał. Taga Intone ma dobre opinie w sieci ale musiałbyś dołożyć do ponad 700zł, jeśli boisz się dużych kolumn stereo. Więcej za głośniki komputerowe już się nie opłaca dawać, bo robią się kwoty za które można śmiało składać używany zestaw hi-fi, który zagra lepiej niż głośniki komputerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boisz się, że R2600 będą zbyt duże, bo się nie zmieszczą? Czy po prostu 'za duże'? Jeśli pierwsza opcja to sobie zmierz, nie widzę problemu. Wymiary kolumn znajdziesz na internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edifiery 1700 nie graja basem bo to za małe głośniki, bas wymaga dużej obudowy jak i odpowiedniej wielkości przetworników, stąd takiej wielkości głośniki często są ratowane subwooferem stąd mamy zestawy 2.1. Solo 6C mają 6,5 calowe przetworniki i w miarę przystępną cenę więc pomyślałbym nad nimi, albo jakimś zestawem 2.1 edifiera jak C3 które miałem ale więcej jak 400 zł za taki zestaw by nie dał. Taga Intone ma dobre opinie w sieci ale musiałbyś dołożyć do ponad 700zł, jeśli boisz się dużych kolumn stereo. Więcej za głośniki komputerowe już się nie opłaca dawać, bo robią się kwoty za które można śmiało składać używany zestaw hi-fi, który zagra lepiej niż głośniki komputerowe.

 

W moich obecnych głośnikach subwoofer ma 5,25", a satelity po 3", W tych 1700BT niskotonowy 4", wysokotonowy bodaj 0,75". Nie znam się na tym ale proporcje na korzyść basu są w edifierach. Nie musi być mocniejszy bas niż w geniusach, wystarczy że będzie taki sam.. Chyba że jest słabszy??

 

A jest sens pchać te byki do pokoju 4,3m x 3,3m? Jak sprawują sie przy małych głośnościach? Czy nie lepiej może zamiast solo6C r2600 w takim razie (basreflex z przodu)?

Boisz się, że R2600 będą zbyt duże, bo się nie zmieszczą? Czy po prostu 'za duże'? Jeśli pierwsza opcja to sobie zmierz, nie widzę problemu. Wymiary kolumn znajdziesz na internecie.

 

I jedno i drugie, ale bardziej to drugie, tzn. w sensie, że będą źle działać w małym pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że pokój masz 14m², ja aktualnie mam coś około 12m² i jest w porządku. I jeśli nie masz możliwości ustawienia głośników z dala od ściany to nie pchałbym się w Solo 6C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość w jakiś sposób podłączenia tych głośników do telefonu / telewizora? W 90% będą pod PC, ale czasami przyda się podpiąć telefon np. I tutaj w tej kwestii mam jedno pytanie. Bo z obecnymi geniusami mam tak, że po podłączeniu ich pod telefon są bardzo ciche... Z tymi Edifierami będzie tak samo? I jakie połączenie jest najlepsze pod telefon? Bluetooh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R2600 nie mają Bluetooth. Masz w nich wejścia na 2 źródła - do jednego możesz podpiąc PC, drugi kabel możesz używać do TV/telefonu (2x RCA -> jack). Źródło, z którego głośniki mają korzystać można zmieniać pilotem. Z ciekawości podpiąłem w tej chwili telefon i jeśli chodzi o poziom głośności to nie widzę różnicy względem PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R2600 nie mają Bluetooth. Masz w nich wejścia na 2 źródła - do jednego możesz podpiąc PC, drugi kabel możesz używać do TV/telefonu (2x RCA -> jack). Źródło, z którego głośniki mają korzystać można zmieniać pilotem. Z ciekawości podpiąłem w tej chwili telefon i jeśli chodzi o poziom głośności to nie widzę różnicy względem PC.

 

Wiem, że nie mają. Ale pytam tak ogólnie, czy dźwięk w głośnikach jest lepszy gdy łączymy się z nimi telefonem przez kabel czy przez Bluetooh?

 

Doradziłbyś jakie biurko kupić? Takie, które będzie dobre dla tych głośników. Chciałbym, żeby to jakoś w miarę ładnie wyglądało z monitorem, którego używam (BenQ GL2250). Bo na obecne biurko zmieści mi sie tylko 1 głośnik, a i tak trochę komicznie by to wyglądało :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie mają. Ale pytam tak ogólnie, czy dźwięk w głośnikach jest lepszy gdy łączymy się z nimi telefonem przez kabel czy przez Bluetooh?

Przez kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przeczytac to:

 

http://forum.pclab.pl/topic/843625-Edifier-R26002700-dyskusja-opinie-pytania/page__st__800

 

Ja kupilem uzywki R2600 za 300pln, moze warto poczekac az cos sie trafi u Ciebie w okolicy

 

Teraz to znowu mi namieszałeś w głowie, zwłaszcza po tym co przeczytałem:

 

Sprawdziłem R1700 i w porównaniu do R2600.

 

Wysokie tony bardziej podbite, średnica trochę wycofana, basu ciągle jest sporo, lecz już nie tak miękki.

 

Jak na ten rozmiar R1700 są bardzo dobre, ale jeśli ktoś ma miejsce to lepiej kupić R2600.

 

Witam czy tylko ja mam problem z potencjometrem głośności? Chodzi o to że jeden klik w pewnym momencie zmienia głośność o bardzo dużo. Akurat jest to taka granica pomiędzy za cicho a za głośno.

 

 

Po tej wypowiedzi znów mi się zaczęło wydawać, że 1700 będą lepsze, a byłem już blisko zamówienia R2600 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zadecydowałem ostatecznie raczej, zamawiam R2600 na dniach, po weekendzie. Mam jeszcze kilka pytań do Was.

 

Otóż gdzieś w połowie września będę miał gruntowny remont pokoju, wszystkie meble nowe włącznie z biurkiem. Chciałbym, żebyście mi doradzili, w którym miejscu powinienem ustawić te dwa byki :).

Nie wiem, czy mam kupić jakieś gigantycznie duże biurko, czy może lepiej mniejsze biurko, a pod głośniki osobno dokupić jakieś dwa meble i ustawić je obok biurka?

 

Wrzucam plan pokoju:

21354102627766158292.jpg

 

Biurko/komputer jak i głośniki chciałbym ustawić gdzieś w okolicach pomarańczowego.

Niebieski to TV, zielony łóżko, brąz to jakieś meble typu szafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...