Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pwas

Dobór mocy zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

składam desktopa - będzie on składał się z:

  • Ryzen 1400
  • Asus Prime A320M
  • 2x8 GB Ram
  • 1 HDD i 1 SSD
  • GTX 550 Ti

 

Posiadam dość stary zasilacz 450W: https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817171001

 

Zastanawiam się, czy uciągnie tą konfigurację (zwłaszcza, ze linia 12V ma tylko 16 A), czy warto rozpatrzyć większy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Zgadza się linia 12V słaba ale bym podłączył i sprawdził miernikiem napięcia pod obciążeniem czy nie spadają i są stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pchałbym do nowego sprzętu jakiegoś wiekowego zasilacza, oszczędność żadna ryzyko duże. Ale jak nie masz wybory to sprawdź ten zasilacz i dziękuj za każdy dzień bezawaryjnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a czy ewentualnie - jeśli będę się rozglądał za nowym - 450 W wystarczy, czy lepiej coś mocniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 350W by było ok, ale weź 450W na przyszłość, spokojnie wtedy kartę typu 1070/1080 jeszcze wrzucisz.

 

Jak tam R1400 i reszta się sprawuje, swoją drogą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

składam desktopa - będzie on składał się z:

  • Ryzen 1400
  • Asus Prime A320M
  • 2x8 GB Ram
  • 1 HDD i 1 SSD
  • GTX 550 Ti

 

Posiadam dość stary zasilacz 450W: https://www.newegg.c...N82E16817171001

 

Zastanawiam się, czy uciągnie tą konfigurację (zwłaszcza, ze linia 12V ma tylko 16 A), czy warto rozpatrzyć większy?

zasilacz nie jest zły... jak nie masz kasiorki na coś pow. 200pln, to nie wiem, czy jest sens go wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 350W by było ok, ale weź 450W na przyszłość, spokojnie wtedy kartę typu 1070/1080 jeszcze wrzucisz.

 

Jak tam R1400 i reszta się sprawuje, swoją drogą?

 

Jeszcze nie wiem, dopiero wszystko w drodze :) Zestaw w przyszłości (pewnie 1 rok) będe modernizował pod minimum Ryzena 1700 (zależmi na wielowątkowości)

 

zasilacz nie jest zły... jak nie masz kasiorki na coś pow. 200pln, to nie wiem, czy jest sens go wymieniać

Ew. wymienić np. za 1 miesiąc, a do tego momentu jeszcze go pomęczyć. Do tej pory leci na nim X3 450 wraz z Radkiem HD 3650 i nie mam problemów ze stabilnością.

Nawet tego Radka bym zostawił (nie zależy mi na grafice w ogóle) ale niestety brak HDMI doskwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GTX550 musi być ?

 

Ja tam widzę GTX1050ti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GTX550 musi być ?

 

Ja tam widzę GTX1050ti :)

Nie, nie musi ;)

Komputer będzie służył do zostosowań czysto "deweloperskich" - czyli: wirtualne maszyny, kompilacja i tym podobne. Okazjonalnie może jakiś film w HD z Netflixa. Dlatego budżet na kartę chciałem obniżyć do minimum (a 550TI można za 300 zł nówkę wyrwać), tak aby tylko było wyjście HDMI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(a 550TI można za 300 zł nówkę wyrwać)

wysoce nieopłacalne... w tej cenie masz nowe, wydajniejsze i oszczędniejsze 1030

 

ps. 550ti nowe... nie ma takiej opcjiwink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysoce nieopłacalne... w tej cenie masz nowe, wydajniejsze i oszczędniejsze 1030

 

ps. 550ti nowe... nie ma takiej opcjiwink.gif

 

O widzisz, dzięki za hinta - z tego co widzę, to rzeczywiście pobór mocy jest zauważalnie mniejszy :)

W takim razie zamawiam 1030 (na szczęście karty nie zdążyłem jeszcza zamówić :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...