Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VV0LVERINE

Xeon x5460 temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem problem z chłodzeniem procesora x5460. Na starym chłodzeniu Arctic Freezer 7 pro osiągał temperatury do 86 stopni. Zamówiłem nowe chłodzenie Spartan 3Pro i wymieniłem wentylatory w odbudowie i temperatura w stresie spadła do 76 stopni. Zastanawiam się czy może nie dałem za dużo pasty termo przewodzącej i czy nie da się tego jeszcze jakoś mechanicznie poprawić. Szukałem też w necie podobnych tematów i znalazłem informację, że do tego typu procesorów warto ustawić TjMax na poziomie 85 stopni wtedy wyniki powinny być bardziej miarodajne i spaść o jakieś 10-15 stopni. Nie mogę znaleźć jest opcji w programie Afterburner z którego aktualnie korzystam. Można zmienić Tjmax w tym programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury mojego L5420 programy zawyżają o 30*C. Prawidłowo pokazuje tylko SpeedFan 4.52 Testowałem na max obciążeniu i dobijał do 62*C więc w biosie (bios podaje dobrze) ustawiłem alarm na 70*C żebym wiedział że coś się dzieje jak coś i nie zawracam sobie tym głowy. Mam box chłodzenie z miedzianym rdzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to powinno się uwzględnić w programie który używasz do sprawdzania temperatur. Z tego co widzę dla procesora L5420 wartość Tjmax powinna być 70 a większość programów pracuje na 100. To może być wina złych pomiarów więc w rzeczywistości różnica może wynieść te 30 stopni.

 

6db38e1ea4a28.png

 

https://www.intel.com/content/www/us/en/embedded/testing-and-validation/cpu-monitoring-dts-peci-paper.html

 

 

Ja już sobie poradziłem z ustawieniem tego w MSI Afterburner. W informacjach o systemie pokazywał wartość Tjmax 100%. Trzeba było wyłączyć program i odnaleźć plik konfiguracyjny MSIAfterburner.cfg i zmienić w nim jeden wiersz: TjmaxOverride z 0 (wartość dla 100 stopni) na 85. Po zmianie nowa wartość będzie widoczna z poziomu programu w informacjach o systemie.

 

3ce07c518bfb0.png

 

Temperatury procesora w odczytach spadły o jakieś 15 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...