Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JeRRy_F3D

UPC 120 Mbit - LAN wolniejszy niż Wifi (?!?) - do kiedy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

UPC 120 Mbit - dekoder zintegrowany HORIZON.

 

Ku mojemu zaskoczeniu i i wbrew "ogólnosieciowemu psioczeniu" na ich sieć, transfery i urządzenia - na Wifi 5Ghz - tranfser komórką (Note 4) = 118 Mbit! Czyli ideał... Skoro Wifi tak bangla to LAN powinien być tym bardziej stabilny. Zapinam LAN RJ45 kabel (kilka szt. by wykluczyć kiks przewodu) i... nie udało się przeskoczyć 80 Mbit (?) :(. Dramatu nie ma, ale... szkoda. Zarówno stacjonarka (płyta MSI 170z gaming M3), jak i lapek lenovo - max po kablu 80 Mbit.

 

Jakieś sugestie, co może ograniczać transfer po kablu i gdzie kopać?

Ustawienia sieciówek (komp / lapek - obie źle skonfigurowane?), czy może być jakieś ograniczenie (bezsensowne) LAN portów dekodera / modemu UPC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Karta sieciowa linkuje się na 1Gbps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sieciowa linkuje się na 1Gbps?

No właśnie nie. W sterach sieciówki max 100Bit.

Ale czytałem gdzieś, że karta wypluje i zdeklaruje tyle, ile zdoła nawiązać komunikacji... i tu winę może ponosić kabel i wszelkie cyrki z tym związane. Krosowany, niekrosowany (prosty), klasa 5 vs 6. itd itd. Nie wyczytałem nic jednoznacznego na sieci (choć wątków milion, ale nikt nie chwali się rozwiązaniem).

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Pytanie czy sama karta obsługuje prędkość 1Gbps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy sama karta obsługuje prędkość 1Gbps?

Niby spec mówi, że tak:

http://tinyurl.com/y9me7urz

 

Gigabit LAN Killer ™ E2400

Zresztą - 1GBit dla sieciówek, to ponoć nie wyczyn (ponoć od 2006 są na pokładzie byle mobo), to na w miarę niegłupiej płycie raczej nie spodziewam się kroku w tył i ścięcia do 100Mbit.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Co masz w konfiguracji samej karty sieciowej? Może tam coś jest obcięte do 100Mb/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest. I próbuje dojść dlaczego.

10 mbit full duplex, 10 mbit half duplex, 100 mbit fd, 100bit hd, i... koniec - 1Gbit - nie ma do wyboru. :(

Zakładam, że w biosie tym sie nie steruje (bo nic nie znalazłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj stery od Killera i zrestartuj kompa i niech sobie Windows domyślne zainstaluje i w tedy zobacz czy masz 1 Gbit.

 

Bo się o Killerach już naczytałem że niby super hiper speeda ma a wychodzi w praniu że więcej miesza niż normalna karta sieciowa i sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem i o dziwo winda sama z siebie nic nie instaluje. W managerze urządzeń - Network failed... wykrzyknik. Cholera jest jakiś zamiennik tego j...go Killer Drivera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wychodzi że to jest karta sieciowa tak jakby Dedykowana i Windows jej nie widzi to i nie może sterowników zainstalować...

 

Hmm...

 

Może zaktualizuj sterowniki z tąd wybierając swój system: https://drp.su/en/devices/lan/atheros/killer-e2400-gigabit-ethernet-controller?os=windows-10-x64

 

Bo pomysłów nie mam w tedy i nie chce w błąd wprowadzać wymyślając coś także się wstrzymam dalej i dla tego przy wyborach płyt nie biorę różnych wynalazków takich jak Kiler itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zgubiliscie watek ze on tak ma na 2ch kompach ?:) oba masz je z e2400 ?

te dekodery to jest takie gowno.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Na dwóch kompa tak jest, więc... moim zdaniem kabel musi ponosić winę.

Co do dekodera... hmm... nie mam do niego uwag (po dniu używania :), 120 Mbit wypluwa przez Wifi pod 5GHz - więc - lepiej niż można się spodziewać (do tego nie trzeba nic przestawiac, bo sam generuje 2 sieci - 2.4 i 5GHz - w zależności jakie masz urządzenie - obsługujące / nieobsługujące 5GHz - tak sieć udostępnia - niezłe).

 

Co do mobo z Killerami - nie zwracałem na to uwag wybierając mobo - miała spełniać moje kryteria i spełnia/ła. Ostatnią rzeczą na jaką się uwagę zwraca przy wyborze mobo - to LAN :). Zresztą nie potępiajmy tego rozwiązania (choć faktycznie o Killerach już poczytałem, że generują problemy), bo wina może być gdzie indziej (Rj45). Bardzo dużo wątków na sieci o "niedziałającej" 1000MBit sieci. Do tej pory banglałem na 10Mbit ;) i nie miałem świadomości, że do 100 jest luz, a powyżej 100 (czyt. 1MBit) pojawiają się problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Na dwóch kompa tak jest, więc... moim zdaniem kabel musi ponosić winę.

Co do dekodera... hmm... nie mam do niego uwag (po dniu używania :), 120 Mbit wypluwa przez Wifi pod 5GHz - więc - lepiej niż można się spodziewać (do tego nie trzeba nic przestawiac, bo sam generuje 2 sieci - 2.4 i 5GHz - w zależności jakie masz urządzenie - obsługujące / nieobsługujące 5GHz - tak sieć udostępnia - niezłe).

 

Co do mobo z Killerami - nie zwracałem na to uwag wybierając mobo - miała spełniać moje kryteria i spełnia/ła. Ostatnią rzeczą na jaką się uwagę zwraca przy wyborze mobo - to LAN :). Zresztą nie potępiajmy tego rozwiązania (choć faktycznie o Killerach już poczytałem, że generują problemy), bo wina może być gdzie indziej (Rj45). Bardzo dużo wątków na sieci o "niedziałającej" 1000MBit sieci. Do tej pory banglałem na 10Mbit ;) i nie miałem świadomości, że do 100 jest luz, a powyżej 100 (czyt. 1MBit) pojawiają się problemy.

 

ustaw na sztywno 1gb w dekodederze. musza gdzies byc te opcje. niech nie negocjuje bo slabo mu to idzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem na temat UPC bo bardzo długo jestem ich Klientem i jest takie forum o UPC największe MediaŚwiat i tam się naczytałem ich cudownych nowych urządzeń i dla tego jestem przy 250 na zwykłym modemie Cisco EuroD 3.0 który może działaś bez przerwy i nie mam problemów i do tego swój Router Mikrotik. A sprzedawcy mi gitarę wkręcają że trzeba wymienić bo to nie może działać z tą prędkością bla bla... a ja im mówię że nie podpiszę aneksu jak nie zostanie mój modem i zawsze po trudnych negocjacjach zawsze mi pozwalają na to i nigdy nie mam problemów jak na forum o UPC.

 

Przepraszam że nie na temat ale chciałem uświadomić że nowe nie wcale lepsze wynalazki i dla tego że jestem wieloletnim ich Klientem... (przepraszam za OT :) )

 

Edit: w sumie nie doczytałem przez co ten kolegi autora leci net (mój błąd :) ) a do TV mam zwykłą kartę CAM na Module Media CI+ niż jakieś dekodery... :P

 

No i kolega niżej też ma wiedzę o UPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem na temat UPC bo bardzo długo jestem ich Klientem i jest takie forum o UPC największe MediaŚwiat i tam się naczytałem ich cudownych nowych urządzeń i dla tego jestem przy 250 na zwykłym modemie Cisco EuroD 3.0 który może działaś bez przerwy i nie mam problemów i do tego swój Router Mikrotik. A sprzedawcy mi gitarę wkręcają że trzeba wymienić bo to nie może działać z tą prędkością bla bla... a ja im mówię że nie podpiszę aneksu jak nie zostanie mój modem i zawsze po trudnych negocjacjach zawsze mi pozwalają na to i nigdy nie mam problemów jak na forum o UPC.

 

Przepraszam że nie na temat ale chciałem uświadomić że nowe nie wcale lepsze wynalazki i dla tego że jestem wieloletnim ich Klientem... (przepraszam za OT :) )

 

to jak czytasz to forum to wiesz co to za cudowne urzadzenie ten horizon ;) stare cisco byly lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw na sztywno 1gb w dekodederze. musza gdzies byc te opcje. niech nie negocjuje bo slabo mu to idzie ;)

Niestety nie widzę niczego takiego :(

Winda negocjuje, a na sztywno nic ponad 100Mbit w sterach też nie ma :(

 

 

 

 

to jak czytasz to forum to wiesz co to za cudowne urzadzenie ten horizon ;) stare cisco byly lepsze :)

Znam opinie i będę mógł coś powiedzieć po dłuższym użytkowaniu, ale... skoro na HORIZONach oferują też 250Mbit, to znaczy że się da, że fizyczne urządzenia przeskakują barierę 100Mbit (bo inaczej poprzestaliby IMO na ofercie na 100Mbit, by nie zbierać po łbie). To czy na 250 leci 230...czy 210 to już inna sprawa, co nie zmienia faktu że do "posesji" faktycznie dostarczają mi zgodnie z umową 120Mbit (po WiFi leci!), ale na kablu kłopot mam (co jest absurdalne, bo jestem fanem na sztywno - kabel to kabel - czy to mysz, czy klawiatura, czy LAN... a tu proszę - skucha!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeżeli w sterownikach w laptopie masz ustawione na 1Gbit i po kablu leci 100Mbit to wina kabla/Horizon bo w PC masz tylko w sterownikach 100Mbit.

Chyba że coś w Biosie jest od tego Kilera jakieś opcje. Ale sprawdzałeś Bios i nic nie znalazłeś.

Jeżeli ktoś ma ustawione na 100Mbit i nie ma wyżej to żadne zmienianie kabli nic nie pomorze a nawet z urządzeniem od neta na 1Gbit.

Bo jakim cudem ma się zrobić więcej jak w opcjach sterownika nie widać wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeżeli w sterownikach w laptopie masz ustawione na 1Gbit i po kablu leci 100Mbit to wina kabla/Horizon bo w PC masz tylko w sterownikach 100Mbit.

Chyba że coś w Biosie jest od tego Kilera jakieś opcje. Ale sprawdzałeś Bios i nic nie znalazłeś.

Jeżeli ktoś ma ustawione na 100Mbit i nie ma wyżej to żadne zmienianie kabli nic nie pomorze a nawet z urządzeniem od neta na 1Gbit.

Bo jakim cudem ma się zrobić więcej jak w opcjach sterownika nie widać wyżej.

 

W laptopie też nie mam 1Gbit... max mogę ustawić 100Mbit.

Co do "Jeżeli ktoś ma ustawione na 100Mbit i nie ma wyżej to żadne zmienianie kabli nic nie pomorze a nawet z urządzeniem od neta na 1Gbit." - po prostu zapnę lepszy przewód i będzie jasność.

Z tego co wiem, karty "negocjują" transfery i "ustawiają się pod najsłabsze ogniwo sieci. Jeżeli któraś z kart nie obsługuje 1Gbit (odpada - zarówno HORIZON, jak i komp mają 1Gbit), albo... przewody niedomagają... wytransferują maxa jakiego mogą osiągnąć, czyli 100Mbit.

 

Sporo o tym temacie, przewodach, wydolności, itd. wątku:

Mój link

 

Troszkę też wnosi ten tekst:

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na auto to negocjują i ustawiają najszybsze możliwe.

 

U mnie też nie można ręcznie wybrać 1gb/s tylko 100, a karta normalnie negocjuje na 1giga.

 

Winę kabla bym raczej odpuścił 5e jest pewno to bez problemu powinno chodzić, a jak by był uszkodzony to nawet na 100 mega nie dało by się pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na auto to negocjują i ustawiają najszybsze możliwe.

 

U mnie też nie można ręcznie wybrać 1gb/s tylko 100, a karta normalnie negocjuje na 1giga.

 

Winę kabla bym raczej odpuścił 5e jest pewno to bez problemu powinno chodzić, a jak by był uszkodzony to nawet na 100 mega nie dało by się pracować.

 

Czyli Ty ciągniesz 1Gbit "zwykłym" kablem?

Nie mówię, że jest uszkodzony, tylko "niedomaga" dla nawiązania 1Gbit.

Z 120Mbit - daje 70-75 czyli chowa się w 100Mbitach :(

A po wifi mam 117-118Mbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia [rozwiązany].

 

Dla testu kupiłem w Kauflandzie :) zwykłego HAMA, za 14,99 zł.

3m, UTP nieekranowany, CAT 5e z nadrukiem "Gigabit  transfer danych do 1000 Mbps".

I po temacie...  transfer po kablu 117 / 120 Mbit.

 

PS. W detalach sieciówki nic się nie zmienia.

Nadal nie ma dostępnego ustawiania pow. 100Mbit... ale na "Auto Negotiation" bangla zgodnie z oczekiwaniami.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem na temat UPC bo bardzo długo jestem ich Klientem i jest takie forum o UPC największe MediaŚwiat i tam się naczytałem ich cudownych nowych urządzeń i dla tego jestem przy 250 na zwykłym modemie Cisco EuroD 3.0 który może działaś bez przerwy i nie mam problemów i do tego swój Router Mikrotik. A sprzedawcy mi gitarę wkręcają że trzeba wymienić bo to nie może działać z tą prędkością bla bla... a ja im mówię że nie podpiszę aneksu jak nie zostanie mój modem i zawsze po trudnych negocjacjach zawsze mi pozwalają na to i nigdy nie mam problemów jak na forum o UPC.

 

Gorzej jak Ci Cisco zdechnie ze starości, wtedy zabawa się kończy i wyjścia nie masz. U mnie ta sama zabawa była, wymieniłem 60 Mb/s na 250 i zaczął się cyrk że trzeba wcisnąć nowy modem, jakiś gość przyszedł opowiada głupoty że max 120 Mb/s, ale szedłem w zaparte zadzwonili na dział techniczny przejąłem słuchawkę rozmawiam i co? Okazuje się że nie ma problemu Cisco poleci :E, wszystko umówione montaż parę dni spokoju i modem pogubił kanały DS, na linii wszystko w porządku bo położyłem nową instalację na okablowaniu tri-shield od samej skrzynki, wszystkie wtyczki zakompresowane, splitery gniazda markowe przystosowane do tej instalacji, parametry sygnału są bliskie perfekcji, no to wzywam serwis, no i Cisco padł franca jedna, nie miałem wyboru skoczyłem na Compala najnowsza rewizja 5.1, lata w trybie bridge z dołączonym Routerem Asus RT-AC66U_B1 i problemów nie mam żadnych wszystko stabilnie, TV jeden lata na Cisco Mediabox z nagrywarką, drugi na Horizon z nagrywarką i muszę przyznać że jestem w szoku bo Horizon od stycznia ani razu nie postanowił pajacować, tyle ile się tego naoglądałem stwierdzam że golden sample przez pomyłkę dostałem :E

 

Model Cisco to było EPC3208 czyli ta nowsza robiona w niższym procesie, na miesiąc przez padem zasilacz mi zdechł, modem do pracy wymaga 15V 1A, z aktu desperacji póki nie dostarczyli mi nowego puściłem go na zasilaczu ATX 12V 2A i śmigał bez problemu, świetny sprzęt ale jego czasy odchodzą :(

 

Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać ja już temat UPC poszedł w ruch. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...