Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jonaszbarabasz

[Zestaw]6000-7000/GRY/M-OC/brak/

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, generalnie jest to moj 3-ci komputer, ale pierwszy jesli chodzi o samodzielne szukanie podzespołów i kupowanie "za swoje", dlatego po poznaniu wartosci pieniadza zalezy mi, aby nie byly to pieniadze wyrzucone w piach i komputer spełniał moje oczekiwania : ))

 

Ze względu, że poza znajomoscią ze duzo ramu to db, ze ssd lepszy od hdd itp.Także ogólną wiedze mam, ale nic poza tym. Sugerowalem sie głownie tym artykułem : http://www.pcgamer.com/best-gaming-pc/

 

Procesor: i5 7600K

płyta główna : msi z270 gaming carbon pro [KUPIONE]

karta graficzna : gtx 1080, tutaj z chęcią poznałbym wasze opinie i doswiadcznie z gtx 1080 od roznych dystrybutorów, ale myslalem o https://www.amazon.de/KFA2-GeForce-PCI-E-Gaming-Grafikkarte-schwarz/dp/B01GEML1AU/ref=lp_3876415031_1_1?srs=3876415031&ie=UTF8&qid=1500717359&sr=8-1

pamięć ram : G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-16GVGB)[KUPIONE]

dysk : intel 600p 512 gb

chłodzenie : cooler master hyper 212 evo

zasilacz :evga super nova G1 650W

obudowa: NZXT S340

 

co do chłodzenia zasilacza i obudowy nie jestem kompletnie przywiazany, wiec jesli ktos jest wstanie podac mi najbrzydszą obudowe ktora wszystko w sb pomiesci, to tez bedzie mi odpowiadac. Mam nadzieje ze wesprzecie mnie radą i doświadczeniem :) z góry dzieki wam za wszystkie odpowiedzi, opinie i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU - tu poleciłbym uzywanego i7 6700k za ok 1150-1200zł lub i7 7700k nowego (ok 1550zł [w cenę wliczony skalp, który mozna zlecić na allegro (jeden z forumowiczów się tym zajmuje i ma aukcję)]),

Buda - Xmoze być, jak chcesz to tu masz inną Aquarius X70W (tańsza, 3 wiatraki, tez wszystko pomieści)

Cooler - be quiet! Dark Rock 3 lub Grandis 2 XE1436,

Zasilacz - EVGA SuperNOVA 650 G2 650W albo EVGA SuperNOVA G2 550W

SSD - Plextor M8Pe(G) 512GB, niecałe 35zł droższy ale chociaz ma zapis i odczyt jak na m.2 przystało. no i ma jakieś chłodziwo na sobie.

GPU - Gigabyte GeForce GTX 1080 Aorus Extreme 8GB GDDR5X lub Zotac GeForce GTX 1080 AMP! Extreme Edition 8GB GDDR5X, ta kfa tez moze być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU - tu poleciłbym uzywanego i7 6700k za ok 1150-1200zł lub i7 7700k nowego (ok 1550zł [w cenę wliczony skalp, który mozna zlecić na allegro (jeden z forumowiczów się tym zajmuje i ma aukcję)]),

Buda - Xmoze być, jak chcesz to tu masz inną Aquarius X70W (tańsza, 3 wiatraki, tez wszystko pomieści)

Cooler - be quiet! Dark Rock 3 lub Grandis 2 XE1436,

Zasilacz - EVGA SuperNOVA 650 G2 650W albo EVGA SuperNOVA G2 550W

SSD - Plextor M8Pe(G) 512GB, niecałe 35zł droższy ale chociaz ma zapis i odczyt jak na m.2 przystało. no i ma jakieś chłodziwo na sobie.

GPU - Gigabyte GeForce GTX 1080 Aorus Extreme 8GB GDDR5X lub Zotac GeForce GTX 1080 AMP! Extreme Edition 8GB GDDR5X, ta kfa tez moze być.

dzieki wielkie, na pewno jeszcze dzisiaj zapoznam sie z twoimi propozycjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1394zł można kupić nowy 6700K :Up_to_s:, ostatio potaniały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poof, musze przyznac ze wiekszosc pozycji ktore podales znajdzie zastosowanie w zestawie koncowym. Interesuje mnei tylko jedna rzecz. Co przemawia za kupnem i7 7700k a nie i5 7600K ? z tego co wiem po podkreceniu wyciagaja niemal identyczne wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zegary to tak. Jeśli chodzi o wydajność to nie :) i5 to 4/4 i7 to 4/8 i wypada dużo lepiej w grach. Masz masę artykułów i wideło. Wielowątkowość oraz moc rdzenia robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...