Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JuniorPL10

Modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to już pewne, jestem zmuszony zmodernizować komputer kwotę jaka mam na tą operację to MAX 350PLN

 

Mój aktualny set-up:

-Intel Core 2 Duo E7200 @ 2.53GHz

-4,00GB 2-Kanałowy DDR2 @ 400MHz (zakładajmy, że mam 6gb gdyż już zamówiłem pamięć)

-ASUSTeK Computer INC. P5Q (LGA 775)

-512MBNVIDIA GeForce 9800 GTX/9800 GTX+ (NVIDIA)

-Zasilacz Tagan 500w (nie pamiętam modelu, uzupełnię później)

 

Komputer będzie mi potrzebny do domu, gry, praca, przeglądanie internetu. Gry jeśli to ma znacznie w jakie gram to CS:GO, RUST, LOL, WIEDŹMIN, PAYDAY 2.

Myślałem nad zakupem:

-GTX 750, bądź Radeon HD 7770 (ok. 250zł)

-Xeon e5450 po modzie na LGA 775 albo Q6600 (ok 100zł)

 

Czy moglibyście mi polecić może coś lepszego niż te które wymieniłem, bądź doradzić, które z wymienionych podzespołów wybrać ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7770 spokojnie dorwiesz do 200 zł, a sam temat będę bardzo uważnie śledził, bo znajomy potrzebuje podzespołów do 400 zł.

Generalnie sam rozważam i3 2100 vs E5450, zestaw na i3 można dorwać po taniości nawet za 250 zł (proc, mobo, ram), E5450 to 90 zł, ale przy przesiadce na i3 można przecież sprzedać podzespoły z 775, więc w jego przypadku byłoby mniej więcej podobnie finansowo. Pytanie tylko czy lepiej 2/4 czy pełne wykręcone 4/4 (chłodzenie i płyta do oc jest). Jestem prawie pewien, że forumowicze poleciliby przesiadkę na i3, do którego można w przyszłości wrzucić lepszy procesor, ale w wielkim teście procesorów na Pclabie nie ma jakichś wielkich różnic (jako odnośnik biorę pod uwagę Q9650, a E5450 będzie przecież wykręcony dużo wyżej, niż 3.00Ghz).

 

Ahh dylematy, dylematy... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylematy są, czas mam na zakup podzespołów.

Codziennie przesiaduję na różnych stronach i próbuję znaleźć coś dobrego w dobrej cenie, a przesiadka na i3 razem z karta graficzną to jak patrzyłem budżet 500zł+ na co mnie nie stać nawet po sprzedaniu podzespołów z mojego komputera (przewiduję max 100zł(proc, mobo, ram, grafika)to i tak za mało.

Poczekam na dalsze komentarze, może będą inne pomysły.

Ale i tak dziękuję za jakąś podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylematy są, czas mam na zakup podzespołów.

Codziennie przesiaduję na różnych stronach i próbuję znaleźć coś dobrego w dobrej cenie, a przesiadka na i3 razem z karta graficzną to jak patrzyłem budżet 500zł+ na co mnie nie stać nawet po sprzedaniu podzespołów z mojego komputera (przewiduję max 100zł(proc, mobo, ram, grafika)to i tak za mało.

Poczekam na dalsze komentarze, może będą inne pomysły.

Ale i tak dziękuję za jakąś podpowiedź

z tego co proponujesz łap Xeon e5450 lepszy od q6600,

dlatego jak znajdziesz tanio lga 1155/1150 to idź w i3 zwyż chociaż to zależy od kasy.

A niestety mały budżet ciężko będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakże przejście na i3, będzie lepsze przyszłościowo, patrząc na teraźniejsze ceny ramu DDR2 a ramu DDR3 to ceny są bardzo różne, 8gb ddr2 to koszt 120zl (4x2gb), a 8gb ddr3 to koszt 50zł a co rok ceny ddr2 idą w góre zaś ddr3 w dół.

Poza tym zawsze będzie mi lepiej później zakupić jakieś i5 (bądź coś innego)mając teraz załóżmy i3, niż kupować cały zestaw pod i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy intel core i3-2100 jest pod LGA 1155 czy 1150 ?

1155, a zestaw na i3 dorwiesz za i3 - 100 zł, bieda płyta MSI do wygooglowania 80 zł, RAM 4GB +- 80zł, parę groszy można doliczyć na przesyłki, wiem bo dzisiaj sprawdzałem dokładnie linki na szybko:

http://allegro.pl/intel-core-i3-2100-1155-gw-6m-i6894135432.html

http://allegro.pl/plyta-gowna-msi-ms-7728-core-i3-i5-i7-ddr3-s-1155-i6127914835.html

http://allegro.pl/pamiec-ram-4gb-kingston-hyperx-blu-khx1333c9d3b-1-i6906375600.html

 

Takie coś polecają na Pclab, ja natomiast jestem ciekawy jak realnie wypada E5450 vs i3 2100 na stock i przede wszystkim po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakże przejście na i3, będzie lepsze przyszłościowo, patrząc na teraźniejsze ceny ramu DDR2 a ramu DDR3 to ceny są bardzo różne, 8gb ddr2 to koszt 120zl (4x2gb), a 8gb ddr3 to koszt 50zł a co rok ceny ddr2 idą w góre zaś ddr3 w dół.

 

Z ciekawości spytam gdzie ty widziales takie ceny RAM DDR3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości spytam gdzie ty widziales takie ceny RAM DDR3?

 

Może zaniżyłem lekko, ale na alledrogo ostatnio widziałem 4x2gb za 115zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...