Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jedyny

Roccat Optical - skaczący kursor

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam myszkę Roccat Kone Pure Optical 4000 DPI i generalnie jak ma kontakt z podkładką to wszystko jest OK, ale gdy oderwę ją od podłoża to kursor zaczyna skakać po ekranie jakby było jakieś trzęsienie ziemi (nie da się grać w FPSy - poza tym to nie przeszkadza). Przy 800DPI prawie, że stoi w miejscu - ale im wyżej z DPI tym mocniej skacze. To normalne w myszkach optycznych?

 

PS. tak ma od nowości, ustawienia Polling rate, Tilt speed, Sensitivity options itp nic nie zmieniają z tym skakaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj skonfigurować powierzchnię w sterowniku roccata oraz ustaw lod na normalny lub wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj skonfigurować powierzchnię w sterowniku roccata oraz ustaw lod na normalny lub wyłączony.

powierzchnia nie ma znaczenia, póki ma z nią kontakt, a funkcji lift-off distance nie widzę w sterowniku, ale nawet jak na metr podniosę myszkę od biurka to skacze tak samo jak na centymetrze

 

ogólnie jak ustawię 800DPI i szybkość wskaźnika w Windows 11/11 to da się grać ale takie coś to potrafił A4Tech OPTO518 za 10zł

 

mógłby ktoś polecić jakąś laserową myszkę za ok 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ogólnie o myszkach, bo DPI nie mówi nic o jakości sensora. W tej cenie tylko optyk, żadnych laserów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze na soczewce jest paproch. Przedmuchaj.

 

Poza tym przypomne, ze uniesiona myszka nie spelnia swojego zadania w grach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ogólnie o myszkach, bo DPI nie mówi nic o jakości sensora. W tej cenie tylko optyk, żadnych laserów.

 

przecież ten roccat ma 3090*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powierzchnia nie ma znaczenia, póki ma z nią kontakt, a funkcji lift-off distance nie widzę w sterowniku, ale nawet jak na metr podniosę myszkę od biurka to skacze tak samo jak na centymetrze

 

ogólnie jak ustawię 800DPI i szybkość wskaźnika w Windows 11/11 to da się grać ale takie coś to potrafił A4Tech OPTO518 za 10zł

 

mógłby ktoś polecić jakąś laserową myszkę za ok 200 zł

 

 

jak to nie ma?

A distance?

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ma?

A distance?

Mój link

hm... u mnie te zakładki wyglądają jak te z prawej strony, a wersje Roccat Talk mam 2.60 - wczoraj ściągałem

na tych z lewej widać Sensor i Distance - tylko skąd ty je masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... u mnie te zakładki wyglądają jak te z prawej strony, a wersje Roccat Talk mam 2.60 - wczoraj ściągałem

na tych z lewej widać Sensor i Distance - tylko skąd ty je masz?

 

 

nie ściągasz roccat talk tylko update firmware myszki i software dołączony z tego linku : http://www.roccat.org/pl-PL/Support/Downloads/#/1/Gaming-Mice/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ściągasz roccat talk tylko update firmware myszki i software dołączony z tego linku : http://www.roccat.org/pl-PL/Support/Downloads/#/1/Gaming-Mice/

powoli ogarniam, tak jak u tego gościa

tylko że jest lipa i mam coś namieszane z tymi sterownikami... OMG ale tu jest młyn, nawet nie mogę ich teraz odinstalować, a ikona Roccat miga naprzemian czerono-niebiesko - dobra gitary nie zawracam, i tak miałem robić formata, bo system już stoi kilka lat - tylko jak to potem poinstalować, żeby było dobrze?

PS. widzę że sporo ludzi ma podobne problemy Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli ogarniam, tak jak u tego gościa

tylko że jest lipa i mam coś namieszane z tymi sterownikami... OMG ale tu jest młyn, nawet nie mogę ich teraz odinstalować, a ikona Roccat miga naprzemian czerono-niebiesko - dobra gitary nie zawracam, i tak miałem robić formata, bo system już stoi kilka lat - tylko jak to potem poinstalować, żeby było dobrze?

PS. widzę że sporo ludzi ma podobne problemy Mój link

 

 

ja to miałem (przy roccat kone BLACK edition) bo wgrywałem zły sterownik do swojej pure optical

 

jesteś pewien że masz zwykłą wersję pure optical, a nie np black czy military edition?

 

nie używaj roccat talk tylko sterownika odpowiedzialnego za firmware do myszki, czyli pierwszy link który ci wyskoczy po wyszukaniu twojego modelu

usuń roccat talk programem revo uninstaller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to miałem (przy roccat kone BLACK edition) bo wgrywałem zły sterownik do swojej pure optical

 

jesteś pewien że masz zwykłą wersję pure optical, a nie np black czy military edition?

 

nie używaj roccat talk tylko sterownika odpowiedzialnego za firmware do myszki, czyli pierwszy link który ci wyskoczy po wyszukaniu twojego modelu

usuń roccat talk programem revo uninstaller

wersję myszki mam zwykłą (ROC-11-710), Roccat Talk usunąłem tym Revo, ale sterowników nie idzie bo wyskakuje błąd: "RunDLL wystąpił problem podczas uruchamiania pliku C:\Program... Nie można uruchomić określonego modułu"

 

A z linku to od początku instalowałem: Wersja sterownika: V1.07 / FW1.08 i tam na ikonce Roccata na pasku mam tylko: Exit i Configuration i w tym Configuration mam tylko te menu co u Ciebie po prawej

 

PS. Ogarnąłem - ale nie te sterowniki tylko tą myszkę: winny jest TCU: Tracking Control Unit - kursor skacze tylko jak oderwę myszkę od podkładki (lekko chropowata Steelseries 4HD), jak oderwę go od gładkiego blatu biurka to ani nie drgnie :D :D :D

PS2. Fajnie by było jednak wyłączyć to TCU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tcu to optymalizacja myszki pod powierzchnię, w sterowniku wszystko to masz. Bez sterownika i dobrego oprogramowania nic z tym nie zrobisz, myszka ma w sobie pamięć i wszystko pamięta

podepnij ją do innego pc, zainstaluj sterownik z myszki i ustaw wszystko na default

 

jeśli nie widzisz innych zakładek po zainstalowaniu sterownika to zdecydowanie masz coś skopane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sterownikach do zwykłej Kone Pure (1.14/1.21) widzę te zakładki i opcje ale zmiana nic nie daje, natomiast w tych do Kone Pure Optical (1.07/1.08) nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...