Skocz do zawartości
pawel1902

Samsung Galaxy S8+ Zablokowany IMEI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 2 miesiące temu zamieniłem sie z gościem na olx telefonami facet kupił go od innego gościa czyli ja jestem 3 właścicielem telefonu i od wczoraj nie moge dzwonić ani wysyłać smsów a przed zakupem nie wiedziałem że plus blokuje telefony wzięte na raty czy abonament jak ktoś nie płaci.....

 

No dobra dzwoniłem do plusa i podałem imei i faktycznie imei został zablokowany bo facet nie płacił rat

 

Pytanie do was co mam teraz zrobić to bardzo drogi telefon czytałem że zmiana imei nie wchodzi w gre bo to nielegalne a wymiana płyty głównej to bardzo wysoki koszt więc co mi zostaje ??? nie mam kontaktu z pierwszym właścicielem telefonu bo mieszka odemnie 150km i przestał płacić raty.

 

Co mam zrobić naprawde nie ma żadnej szansy żadnej nadziei ?? a gdybym sprzedał telefon za granice tam by działał ? bo chyba blokada imei jest tylko na terenie Polski pomóżcie mi co mam robić.

Edytowane przez pawel1902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do salonu innego operatora i podpisz z nimi umowe, przenieś numer itd. Operatorzy sobie blokują telefony nie wiem na jakiej podstawie, chyba po prostu same cwaniaki z których komornicy nie dają rady ściągnąc długów biorą te telefony i od razu upychają to na allegro :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DW zwyzywałeś ludzi jak nie wiem co, bo Ci nie pomogli. Teraz tu też tak będziesz robił ?

 

Zapytaj operatora najlepiej, ale wg mnie nie ma szans. Raczej musiałbyś z nimi podpisać umowę.

 

Doszło do tego, że nie warto brać z alegro telefonów z umowy, tylko trzeba będzie kupować nowe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, nie warto brać z PLUSA bo ma taki zapis w umowie, że blokuje słuchawkę jeśli ta nie jest spłacana. Pozostałych operatorów nie ma się czego bać, bo żeby blokada nastąpiła to musiałby stosowny zapis znaleźć się w umowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania jeszcze

 

1. Czy jak wsadze do telefonu teraz jakąś zagraniczną kartę sim to czy będzie działać i czy bede mogł na niej normalnie dzwonić i smsować ???

 

2. Czy blokada imei obowiązuje tylko na terenie Polski ? Czy mogę telefon sprzedać za granice czy będzie tam normalnie działał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś telefon z wadą prawną. Uderzaj do sprzedawcy.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plusa mi mówią ze tylko kupujący moze splacic raty i ze mam z nim sie skontaktować ale nr od niego nie dziala a mieszka 144km odemnie i nawet nie wiem czy tam faktycznie mieszka bo takie dane są na fakturze z plusa.

 

To co sprzedawac go za granice tam bedzie dzialal bo innego wyjścia nie mam chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do drugiego właściciela uderzaj – do tego, od kogo kupiłeś.

 

Z tego co się orientuję, zgodnie z umową ten telefon formalnie jest własnością Plusa, no ale to problem tego od kogo kupiłeś.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2 właściciela nie uderze bo to była zwykła zamiana telefonów i tyle nie mam jego nr ani nic nie wiem gdzie mieszka mam tylko fakture z plusa od 1 osoby która go wzieła na raty masakra gdybym wiedział ze plus blokuje telefony w zyciu bym nic od nich nie kupił ani od kogoś z olx z plusa.....

Edytowane przez pawel1902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, nie warto brać z PLUSA bo ma taki zapis w umowie, że blokuje słuchawkę jeśli ta nie jest spłacana. Pozostałych operatorów nie ma się czego bać, bo żeby blokada nastąpiła to musiałby stosowny zapis znaleźć się w umowie.

T-Mobile ponoć również blokuje :)https://bezprawnik.pl/t-mobile-blokuje-telefony/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania jeszcze

 

1. Czy jak wsadze do telefonu teraz jakąś zagraniczną kartę sim to czy będzie działać i czy bede mogł na niej normalnie dzwonić i smsować ???

 

2. Czy blokada imei obowiązuje tylko na terenie Polski ? Czy mogę telefon sprzedać za granice czy będzie tam normalnie działał??

A gdybyś tak wsiadł na rowerek pojechał na stacje benzynową i kupił po 1 starterze za 5zł z Play, Orange i T-Mobile i zobaczył? Może Plus dopisał ten telefon do jakiejś bazy telefonów kradzionych to wtedy będzie zablokowany wszędzie, a może tylko u siebie go mają to zadziała w innej sieci. Spróbuj i zdaj relacje bo sam jestem ciekawy. Na zagranicznej karcie zapewne zadziała, ale raczej to smutna opcja bo mamy jedne z najtańszych ofert w Unii szczególnie za internet byś wtedy płacił kosmiczne kwoty.

Edytowane przez Ford

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus dał blokade imei a mam 2 karty z playa i żadna nie działa więc pewnie i orange i inne tez nie zadziałają.... jedyne wyjście to chyba tylko sprzedaż za granicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DW zwyzywałeś ludzi jak nie wiem co, bo Ci nie pomogli. Teraz tu też tak będziesz robił ?

Jako kierownik salonu plus chciałem już pomóc, bo da się tą sprawę załatwić w wyjątkowych sytuacjach. Ale jak autor widzę tak się zachowywał poprzednio, to nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyzywałem no tak to pamiętacie ale jak oni zaczli pierwsi i wyzywali mnie od frajerów gamoniów i że sie nie znam na elektronice bo nawet nie mogłem napisać że da sie zmienić imei to sie śmiali że wierze w apki na andoida co zmieniają imei a ja tylko napisałem że tak czytałem w necie i tyle.

 

W sumie byłem bardzo nerwowy wkońcu tyle kasy wywalić i teraz co telefon leży i dzwonić nie idzie...

 

 

No i pisałem już skąd miałem wiedzieć że plus blokuje telefony to bym go nie brał to logiczne

 

 

Pomoże mi ktoś napewno nic sie nie da zrobić tylko sprzedać za granicą ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numeru IMEI sobie nie zmienisz, możesz go ukryć przed appkami jak masz Xposed (którego i tak nie ma na Androida 7), ale operator zawsze będzie widział prawdziwy. Możesz go sobie wyzerować jak uwalisz partycje EFS, ale wtedy z siecią się i tak nie połączysz, przywrócić można tylko oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem nie da sie nic zrobić kompletnie nic.... na policje też nie ide bo co mi to da skoro jestem 3 właścicielem telefonu a 1 właściciel przestał sobie płacić raty

 

Jedyna opcja sprzedać za granice i tyle albo bawić sie telefonem w domu i dzwonić z niego tylko w domu przez wifi calling a do dzwonienia na zewnątrz kupić sobie jakiś zwykły telefon

 

Masakra nie wierze w to że akurat na mnie to musiało paść aż takiego pecha mam czy co..... gdybym tylko wiedział że ten zasrany plus blokuje telefony.

 

Nie wiem nie rozumiem tego jak mogą takie świństwo zrobić ludziom nie wiem.... czemu 2 czy 3 osoba ma cierpieć za jakiegoś frajera który sobie tylko na raty go wzioł i odrazu pewnie sprzedał masakra teraz mam zabawkę w domu a nie telefon...

Edytowane przez pawel1902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na policji wręcz to mogliby Ci go zabrać bo w końcu jest własnościa Plusa, a nie został spłacony.. nie wiem szczerze mówiąc. Nie wiem nawet z kim miałbyś się sądzić o pieniądze za telefon? Z oryginalnym właścicielem czy z tym od kogo kupiłeś. Tu by musiał Gordon się wypowiedzieć co w takiej sytuacji zrobić. Jedno jest pewne, ciągnęło by się to miesiącami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyzywałem no tak to pamiętacie ale jak oni zaczli pierwsi i wyzywali mnie od frajerów gamoniów i że sie nie znam na elektronice bo nawet nie mogłem napisać że da sie zmienić imei to sie śmiali że wierze w apki na andoida co zmieniają imei a ja tylko napisałem że tak czytałem w necie i tyle.

 

W sumie byłem bardzo nerwowy wkońcu tyle kasy wywalić i teraz co telefon leży i dzwonić nie idzie...

 

 

No i pisałem już skąd miałem wiedzieć że plus blokuje telefony to bym go nie brał to logiczne

 

 

Pomoże mi ktoś napewno nic sie nie da zrobić tylko sprzedać za granicą ??????

 

Tak, oni sobie zażartowali, a Ty tak pojechałeś wyzwiskami i wulgaryzmami, że szkoda gadać. To Cię nie usprawiedliwia.

 

No kto miał wiedzieć jak nie Ty ? :)

 

Szkoda tylko, że wpadka nie z jakimś telefonem za 500zł, tylko 3 tys. W Polsce karta zagraniczna nie zadziała, trzeba by sprawdzić za granicą. Może zacznie płacić abonament za tydzień ? :hmm::E Tego nie wykluczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie siedze całymi dniami przy pc zeby wiedziec takie rzeczy ze plus blokuje telefony miałem prawo tego nie wiedzieć i tyle chyba nie ma sensu dalej ciągnąć tego tematu sprzedam go za granicą i tyle a temat można tu zamknąć dziękuję wszystkim za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce karta zagraniczna nie zadziała, trzeba by sprawdzić za granicą.

Z tego co pamiętam to w zeszłym roku weszło rozporządzenie komisji europejskiej że blokada IMEI przez operatora musi zostać przesłana innym operatorom na terenie UE. Więc tam też powinien być zablokowany. Nie umiem teraz znaleźć tego rozporządzenia, ale jak znajdę to wrzucę tutaj.

PS. Jeżeli blokada zostanie zgłoszona na policji wraz z pismem o blokadzie (kradzież, nie płacenie) to z automatu jest blokowany IMEI na terenie UE, ale jak operator blokuje to chyba też tak jest.

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie teraz to nawet za granicą go nie sprzedam ? masakra tyle kasy w błoto i będzie mi teraz leżał w domu jako "Zabawka" ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet go za bardzo nie sprzedasz bo co w aukcji napiszesz, "telefon zablokowany ponieważ nie został opłacony w sklepie? :E Idź z tym do jakiegoś prawnika, ale zapewne g zdziałasz skoro Plus nie umie z gościa należności ściągnąć to jak Ty to zrobisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kończmy temat to nie ma sensu kupie sobie nowy i tyle pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź z tym do jakiegoś prawnika, ale zapewne g zdziałasz skoro Plus nie umie z gościa należności ściągnąć to jak Ty to zrobisz?

I co mu pomoże prawnik? Telefon jest własnością plus gsm do czasu spłaty ostatniej raty. Jak pójdzie do sądu to jeszcze plus jako strona sporu zażąda zwrotu telefonu bo nie jest spłacany i tyle.

Jak na policję pójdziesz to też będzie sprawdzany telefon i wyjdzie że faktycznym właścicielem jest plus gsm.

Drugi właściciel sprzedał mu telefon sprawny (data sprzedaży, a późniejsza blokada) a wpływu nie miał na możliwość spłat rat - więc drugiego właściciela też nie pociągniesz do odpowiedzialności.

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co mu pomoże prawnik? Telefon jest własnością plus gsm do czasu spłaty ostatniej raty. Jak pójdzie do sądu to jeszcze plus jako strona sporu zażąda zwrotu telefonu bo nie jest spłacany i tyle.

Jak na policję pójdziesz to też będzie sprawdzany telefon i wyjdzie że faktycznym właścicielem jest plus gsm.

Raczej chodziło mi jaki jest tryb odzyskania pieniędzy za ten telefon, w końcu chyba za niego coś zapłacił? Nie da się stwierdzić dwa miesiące na przód czy gośc nie przestanie płacić rat, tak samo nikt kupując nowy telefon nie sprawdza kto jest jego rzeczywistym właścicielem, to nie dom czy samochód, że jest na kogos zarejestrowany.

Edytowane przez Ford

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...