Skocz do zawartości
pawel1902

Samsung Galaxy S8+ Zablokowany IMEI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam identyczna sytuacje tylko inne telefony byly zamieniane i inne kwoty.

 

Wczoraj oddalem S8 do serwisu samsunga w Katowicach i powiedziano mi ze jest zablokowany przez Plus.

Nawet wymiana plyty glownej nie rozwiazala problemu bo telefon nadal sie nie laczyl z sieciami. Zadzwonilem do Plusa powiedzieli mi ze tel. Jest zablokowany po nr imei ponieważ nie byly placone raty za ten tel. Mam napisac do nich reklamacje z prosba o odblokowanie tego s8 ale nie gwarantują mi ze go odblokuja. Reklamacje napisalem mam czekac 30 dni :-)

Odpowiadając na poprzednie posty taki tel dziala po za zasiegiem sieci w Polsce.

Jak sprzedaż go za granice to bedzie dzialal ale tylko tam jak ktos przekroczy granice PL to do polskich sieci sie nie połączy obojetnie z jaka karta sim w srodku.

Na chwilę obecna takie praktyki stosuje Plus i T mobile.

Czytalem na innych forach ze takie zagrywki plusa nie sa zgodne z prawem telekomunikacjynym mimo iz maja taka umowe. Umowa umową a prawo prawem.

Ja tez nie mam kontaktu z gosciem z którym sie zamieniłem za swojego s7 dopiero wczoraj zobaczylem ze na fakturze nie ma jego danych bo innaczej juz bym byl u niego.

Tak czy innaczej takich osob jak my bedzie coraz wiecej bo blokady wprowadzane sa po okolo 3 miesiacach.

Zakladam ze plus tego nie odblokuje bo to ich tel. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tylko nr od goscia z którym sie wymieniłem ale to była zwykła wymiana telefonów bez umowy... chcial żebym mu dał czas do jutra zoboczymy co potem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ArturF a jak to możliwe ze wymiana płyty głównej nie pomogła przeciez imei jest na płycie głównej co nie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz myslalem nad tym aby isc na Policje i powiedziec ze zostalem oszukany bo dalem mu sprawny tel. A on mi dal z wada prawną czyli wlasnosc osob trzecich w tym przypadku Plus. Gdybym mial zaświadczenie z Policji ze moj s7 zostal skradziony to moja siec go zablokuje po nr imei i moze gosc sam do mnie przyjdzie. Tylko zalezy jak do tego podejdzie Policja czy da mi takie zaświadczenie czy raczej nie.

Skoro nie mam umowy potwierdzajacej wymiane tych telefonów to moze moglbym to zglosic jako oszustwo czy tez kradzież.

Pawel1902 u Ciebie tak samo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale sie boje z tym isc na policje bo mogą sprawdzić telefon i faktycznie jest własnością plus gsm bo nie został spłacony w całości i mogą mi go chyba zabrać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ArturF a jak to możliwe ze wymiana płyty głównej nie pomogła przeciez imei jest na płycie głównej co nie ???

Nie wiem jak to jest , ale wczoraj w serwisie wymienili płytę gł i dalej bylo to samo. Dzis odbiore tel to bede dzialal dalej. Prawdopodobnie pójdę na Policje i zapytam jak oni to widzą nim złożę jakieś donosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz tez mam isc na policje jak koleś od wymiany nie odda mi kasy ? Boje sie tak jak pisałem ze nic z tym nie zrobię a do tego zabiorą mi s8+ bo jest od plusa i nie jest spłacony co o myślisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idź bez telefonu ja tak zrobię.

Jak juz telefon zabiorą to zacznie sie sprawa. Na fakturze sa dane sprzedawcy jest numer faktury czyli ktos to musial sprzedac. Chyba ze telefon byl brany na słupa no to moze byc po sprawie bo pewnie go nie znajda.

 

Ty jestes o tyle w lepszej sytuacji ze wiesz gdzie gosc mieszka masz nr tel.

Ja nie mam nic juz pisałem do olx czy maja jakues archiwum rozmów i czy mi je udostępnia z kim pisałem. Zobaczymy

Trzeba walczyć i tyle juz i tak nie mam nic do stracenia telefon i tak jest zabawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko jak narazie ze mieszka w moim miescie i mam tylko nr telefonu od niego ale mam tez smsy w ktorych pisze ze mna i kaze mi dac czas do jutra i ze nie mam go straszyć policją bo napewno na spokojnie da sie to załatwić dobra jak nie odda kasy pójdę na policję bez telefonu i tyle zobaczymy co mi pomogą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz tez mam isc na policje jak koleś od wymiany nie odda mi kasy ? Boje sie tak jak pisałem ze nic z tym nie zrobię a do tego zabiorą mi s8+ bo jest od plusa i nie jest spłacony co o myślisz ??

Jestem pewien ze na 99% nic Ci nie odda. Skoro robił przekręt to teraz go naprawi no raczej nie.

Nie powiem Ci czy masz isc na Policję zrob jak uwazasz. Ja pojde i zapytam co oni o tym sądzą.

A myslales zeby zablokowac ten tel krory oddales na zamiane.

Tylko to tez musisz miec papier z Policji bo nikt ot tak nie zablokuje nr imei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem mu s8 kupiony nowy na allegro z orange wiec ja go nie zablokuje bo nie mam jak....

 

Jak nie odda kasy policja nic nie zrobi to go sprzedam za granice i tyle nie ma wyjscia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie niby ok.

Pod warunkiem ze jesli sprzedaż go w komisie to nikt z komisu nie będzie brał Twoich danych i druga sprawa to ze nikt nie przyjedzie z tym telefonem do Polski.

To problem masz z glowy ;-)

Juz sprawdzilem za używaną s8 bez sim locka w bardzo dobrym stanie oferuja okolo 350 £.

S8+ pewnie niewiele wiecej.

Kwestia kosztów dojazdu do UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon będzie działał wszedzie poza Polską czy to Czechy czy Niemcy albo Anglia obojętnie ale to musiałby tak jak pisałeś kupić ktoś kto nie przyjezdza do Polski i mieszka na stałe za granicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym mial zaświadczenie z Policji ze moj s7 zostal skradziony to moja siec go zablokuje po nr imei i moze gosc sam do mnie przyjdzie. Tylko zalezy jak do tego podejdzie Policja czy da mi takie zaświadczenie czy raczej nie.

 

Nie kombinuj i nie składaj fałszywych zeznań, żeby ci dali zaświadczenie o kradzieży musiał byś widzieć że ktoś ci go kradnie, musiał byś znać miejsce i godzinę, rysopis, całą sytuacje to jedno

 

po drugie skoro dałeś komuś telefon na wymianę to dałeś mu i dokumenty tego telefonu więc nie masz nic czym mógłbyś się podeprzeć w zeznaniach że należał do ciebie, nawet pewnie nie masz numeru imei telefonu teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj i nie składaj fałszywych zeznań, żeby ci dali zaświadczenie o kradzieży musiał byś widzieć że ktoś ci go kradnie, musiał byś znać miejsce i godzinę, rysopis, całą sytuacje to jedno

 

po drugie skoro dałeś komuś telefon na wymianę to dałeś mu i dokumenty tego telefonu więc nie masz nic czym mógłbyś się podeprzeć w zeznaniach że należał do ciebie, nawet pewnie nie masz numeru imei telefonu teraz.

 

Mam kopie faktury , mam umowe z Play ze to moj tel. Nie zamierzam skladac falszywych zeznan tylko uwazam ze zostalem oszukany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idź na policję,a nie kombinujesz.

Oni potem sobie zobaczą Twój adres ip, i będą widzieć co wypisywałeś :D

 

Wg mnie nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jak to jest z tą blokadą imei wkońcu jedni piszą i tutaj większość ludzi na necie w serwisach że telefon będzie działał wszędzie poza Polską że blokada imei działa tylko na terenie danego kraju i jak jest nałożona przez polską sieć to tylko w Polsce działa

 

A inni piszą że może i w całej europie nie zadziałać więc jak to jest wkońcu ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jak to jest z tą blokadą imei wkońcu jedni piszą i tutaj większość ludzi na necie w serwisach że telefon będzie działał wszędzie poza Polską że blokada imei działa tylko na terenie danego kraju i jak jest nałożona przez polską sieć to tylko w Polsce działa

 

A inni piszą że może i w całej europie nie zadziałać więc jak to jest wkońcu ??????

Zależy gdzie blokada została zgłoszona. Powinno być blokowane w całej europie tak jak ze skradzionymi telefonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie blokada została zgłoszona. Powinno być blokowane w całej europie tak jak ze skradzionymi telefonami.

Dokładnie

Jesli telefon zostal zgloszony jako kradziony to jest to blokada po numerze imei na całą EU.

Natomiast jesli blokada jest z powodu nieoplaconych rat w przypadku Plusa to taki telefon jest zablokowany w PL czyli nie zarejestrujesz sie w żadnej z Polskich sieci. Poza granicami PL telefon działa nawet z karta z PL. Ponieważ logujesz się do innych sieci niz te na które jest zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś od wymiany nie odzywa sie wiec

postanowilem olać juz to i sprzedałem telefon na części i kupiłem jeszcze raz s8+ tym razem z sieci play w sklepie z telefonami w Katowicach

 

ArturF a jak tam twoja sprawa z s8 wygląda ruszyło coś????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , ruszyło :-)

Otrzymałem odp. Od Plusa ze poprzedni właściciel musi spłacić zadłużenie i wtedy odblokuja telefon.

Moj tel na chwilę obecna lezy w szufladzie :-)

Jak chcesz to moge Ci go sprzedać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś od wymiany nie odzywa sie wiec

postanowilem olać juz to i sprzedałem telefon na części i kupiłem jeszcze raz s8+ tym razem z sieci play w sklepie z telefonami w Katowicach

 

ArturF a jak tam twoja sprawa z s8 wygląda ruszyło coś????

 

znaczy z komisu?

a jaką ci dali fakturę? Vat czy marże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalną z sieci play i jeszcze jedną że kupiłem od nich ze sklepu

 

Mam też 3 lata gwarancji bo zarejestrowałem telefon w s8 guard

Edytowane przez pawel1902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numeru IMEI sobie nie zmienisz, możesz go ukryć przed appkami jak masz Xposed (którego i tak nie ma na Androida 7), ale operator zawsze będzie widział prawdziwy. Możesz go sobie wyzerować jak uwalisz partycje EFS, ale wtedy z siecią się i tak nie połączysz, przywrócić można tylko oryginalny.

Oczywiscie ze mozna zmienic. Ale jest to nie legalne. I operator bedzie widzial nowy imei a nie stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co robisz odkop sprzed pół roku? posty sobie nabijasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...