Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

insanetoja

Problem z fps przez procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z fps w grach między innymi cs:go zużycie GPU to około 50-60% zaś CPU 90-100% przez co gra jest prawie nie grywalna, czym może być spowodowane tak duże zużycie?

Moj sprzęt: CPU-Intel Core i5 4460 @ 3.20GHz, GPU-NVIDIA GeForce GTX 960 (MSI), Motherboard-Gigabyte Technology Co. Ltd. B85M-D3H (SOCKET 0,RAM-8,00GB Single-Channel DDR3 @ 798MHz

Moi znajomi mają o wiele gorszy sprzęt mimo to nie narzekają na problemy z fps w grze.Liczę na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wlasnie dobrze ze karta ma takie uzycie. oznacza to ze procesor jej nie ogranicza. problem by byl gdyby twoj procesor mial caly czas uzycie 100% a karta 50/60.. wtedy takie problemy by mogly wystepowac.

nie grywalna, to znaczy ile masz fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50-60% to wcale nie jest aż tak dużo, jako że CS:GO to gra głównie procesorowa.

 

Ja mam 8 letnie drewno, 2gb ram, GT 220 i Athlon Dual Core 4850e... CS:GO śmigał u mnie na średnio-wysokich detalach około 40 fps, wiec nie tak źle.

 

Sprawdź użycie procesora w idle. Możliwe że jakieś bardzo upierdliwe szkodniki masz w systemie i Ci pożerają procka. Mój brat jest fanem CS:GO, ma lepszego kompa odemnie a wyciska mu niecałe 30 fps... właśnie dlatego że ma bardzo dużo nasyfione w systemie. Przeskanuj kompa, napraw rejestr itp, i sprawdź czy coś się poprawiło.

 

Co do ramu - DDR3 i taktowanie tylko 798mhz? Niemożliwe... również sprawdź to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze gra na wysokich i wyzszej rodzielczosci, to nie ogranicza go procek :)

taktowanie sie mnozy razy 2, ma 1600MHZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wlasnie dobrze ze karta ma takie uzycie. oznacza to ze procesor jej nie ogranicza. problem by byl gdyby twoj procesor mial caly czas uzycie 100% a karta 50/60.. wtedy takie problemy by mogly wystepowac.

nie grywalna, to znaczy ile masz fps?

 

Ale ze mnie.... Pomyliłem się, chodziło mi oto że procesor ma 90-100% a karta 50-60%

 

moze gra na wysokich i wyzszej rodzielczosci, to nie ogranicza go procek :)

taktowanie sie mnozy razy 2, ma 1600MHZ.

 

Na górzę się pomyliłem chodziło mi oto że procesor osiąga 90-100% a karta się nudzi i 50-60%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie.... Pomyliłem się, chodziło mi oto że procesor ma 90-100% a karta 50-60%

 

 

 

Na górzę się pomyliłem chodziło mi oto że procesor osiąga 90-100% a karta się nudzi i 50-60%

 

Ten intel to za dobry nie jest, ale do 960 powinien wystarczyć. Do CS:GO również. Jak już pisałem, CS:GO to gra głównie procesorowa, nawet na moim GT 220 idzie 40 fps na wysokich i pewnie miałbym więcej na lepszym CPU, więc nie dziw się że 10x mocniejszy gtx 960 przy tej grze się nudzi. Aczkolwiek jeśli na procku masz 90-100% użycia, to chyba coś jest nie tak. Pisałem byś sprawdził CPU w idle, wyczyścił system. Być może masz robaki w systemie pożerające procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten intel to za dobry nie jest, ale do 960 powinien wystarczyć. Do CS:GO również. Jak już pisałem, CS:GO to gra głównie procesorowa, nawet na moim GT 220 idzie 40 fps na wysokich i pewnie miałbym więcej na lepszym CPU, więc nie dziw się że 10x mocniejszy gtx 960 przy tej grze się nudzi. Aczkolwiek jeśli na procku masz 90-100% użycia, to chyba coś jest nie tak. Pisałem byś sprawdził CPU w idle, wyczyścił system.

 

Jestem świeżakiem jeżeli chodzi o informatykę, czy możesz wytlumaczyć jak sprawdzić cpu w idle?A co do czyszczenia systemu wszystko jest już zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie CPU w idle, czyli jakie jest użycie procesora gdy nic nie robisz. Odpal system, poczekaj aż wszystko się uruchomi i po paru minutach sprawdź użycie procesora. Jeśli jest powyżej 0% to coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie CPU w idle, czyli jakie jest użycie procesora gdy nic nie robisz. Odpal system, poczekaj aż wszystko się uruchomi i po paru minutach sprawdź użycie procesora. Jeśli jest powyżej 0% to coś jest nie tak.

 

Na puplpicie nic nie robiąc zużycie cpu 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na puplpicie nic nie robiąc zużycie cpu 0%

 

Podczas gry w CS:GO, otworz okno procesów i sprawdź jakie użycie procesora ma proces ''System''. Sam niedawno, jakieś 2 tyg temu właśnie miałem z tym problem. Przy słuchaniu muzyki, graniu w gry strasznie mi coś zamulało procka... jak się okazało, proces ''System'' pożerał około 30% procka podczas grania w cokolwiek... a gdzie był problem?

 

W leciwej, umierającej karcie dźwiękowej Creative Augidy SE. Kupiłem używkę kilka lat temu, do tego czasu służyła mi godnie, przez te kilka lat śmigała pięknie. Karte tydzień temu wyrzuciłem, sterowniki odinstalowałem, wróciłem do realteka i użycie procesora wróciło do normy. Dźwięk kiepski (stary realtek 888) ale chociaz CPU mi nie pożera :P

 

Nie zdziwię się jeśli dodatkowe użycie procesora powoduje jakiś wadliwy, umierający komponent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry w CS:GO, otworz okno procesów i sprawdź jakie użycie procesora ma proces ''System''. Sam niedawno, jakieś 2 tyg temu właśnie miałem z tym problem. Przy słuchaniu muzyki, graniu w gry strasznie mi coś zamulało procka... jak się okazało, proces ''System'' pożerał około 30% procka podczas grania w cokolwiek... a gdzie był problem?

 

W leciwej, umierającej karcie dźwiękowej Creative Augidy SE. Kupiłem używkę kilka lat temu, do tego czasu służyła mi godnie, przez te kilka lat śmigała pięknie. Karte tydzień temu wyrzuciłem, sterowniki odinstalowałem, wróciłem do realteka i użycie procesora wróciło do normy. Dźwięk kiepski (stary realtek 888) ale chociaz CPU mi nie pożera :P

 

Nie zdziwię się jeśli dodatkowe użycie procesora powoduje jakiś wadliwy, umierający komponent.

 

 

Co to ten proces bezczynosci systemu to ma wplyw na gre?

post-582345-1501236624808_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ten proces bezczynosci systemu to ma wplyw na gre?

 

Proces bezczynności pokazuje ile % cpu jest bezczynne. Czyli ile cpu jest wolne. Gdy nic nie robisz proces bezczynności powinien być na poziomie 99-100%.

 

Steam pożera Ci xx% a nie powinien. Pisałem byś sprawdził proces ''System''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proces bezczynności pokazuje ile % cpu jest bezczynne. Czyli ile cpu jest wolne. Gdy nic nie robisz proces bezczynności powinien być na poziomie 99-100%.

 

CPU: Intel Core i5 4460 @ 3.20GHz

GPU:NVIDIA GeForce GTX 960 (MSI) & Intel HD Graphics 4600

Dyski twarde: Western Digital WDC WD10EZEX-75M2NA0 SCSI Disk Device & Samsung SSD 840 EVO 120G SCSI Disk Device

Audio: Realtek High Definition Audio

Motherboard: Gigabyte Technology Co. Ltd. B85M-D3H (SOCKET 0)

RAM: 8,00GB Single-Channel DDR3 @ 798MHz

System: Windows 7 Home Premium 64-bit SP1

 

Dodam że temperatury na cpu i gpu nie są niepokojące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: Intel Core i5 4460 @ 3.20GHz

GPU:NVIDIA GeForce GTX 960 (MSI) & Intel HD Graphics 4600

Dyski twarde: Western Digital WDC WD10EZEX-75M2NA0 SCSI Disk Device & Samsung SSD 840 EVO 120G SCSI Disk Device

Audio: Realtek High Definition Audio

Motherboard: Gigabyte Technology Co. Ltd. B85M-D3H (SOCKET 0)

RAM: 8,00GB Single-Channel DDR3 @ 798MHz

System: Windows 7 Home Premium 64-bit SP1

 

Dodam że temperatury na cpu i gpu nie są niepokojące

 

Póki co niepokojące jest to że steam.exe pożera Ci 16% cpu. Ja na swoim leciwym dual core od AMD odpaliłem Ultra Street Fighter IV przez steam i steam pożera jedynie 0-2% cpu. Tak powinno być raczej we wszystkich tytułach. U mnie tak to mniej więcej wygląda:

 

Podaj temperatury na CPU i GPU.

post-581601-15012380618824_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co niepokojące jest to że steam.exe pożera Ci 16% cpu. Ja na swoim leciwym dual core od AMD odpaliłem Ultra Street Fighter IV przez steam i steam pożera jedynie 0-2% cpu. Tak powinno być raczej we wszystkich tytułach. U mnie tak to mniej więcej wygląda:

 

Podaj temperatury na CPU i GPU.

post-582345-15012384184075_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to są dobre temperatury... wręcz świetne. Myślałem że mówisz o 80C albo więcej, ale bez przesady. Sam mam podobne do Twoich i wszystko elegancko śmiga.

 

Podaj jeszcze ile masz fps w cs:go że narzekasz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD

 

Autor tematu jeszcze nigdzie nie podał jaką ilość fps wyciąga na tym pc, napisał tylko że jego znajomi mają ich więcej, na jego zdaniem "gorszych" pc, po czym pisze:

 

"Jestem świeżakiem jeżeli chodzi o informatykę"

 

IMO autor tematu wymaga zbyt wiele od swojego kompa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD

 

Autor tematu jeszcze nigdzie nie podał jaką ilość fps wyciąga na tym pc, napisał tylko że jego znajomi mają ich więcej, na jego zdaniem "gorszych" pc, po czym pisze:

 

"Jestem świeżakiem jeżeli chodzi o informatykę"

 

IMO autor tematu wymaga zbyt wiele od swojego kompa :P

 

Fakt faktem procesy mu troche procka pożerają, ale też właśnie zaczynam się zastanawiać nad tymi fpsami.. wątpie by na tym cpu wyciągnął więcej niż 150. Nawet jeśli ma 100 to przecież znośna liczba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to są dobre temperatury... wręcz świetne. Myślałem że mówisz o 80C albo więcej, ale bez przesady. Sam mam podobne do Twoich i wszystko elegancko śmiga.

 

Podaj jeszcze ile masz fps w cs:go że narzekasz :P

 

Napisałem ''NIE są niepokojące''

A co do fps w grze nie sa miarodajne czasem 120 czasem 300 a byly przypadki ze spada do 30, chcialbym jeszcze dodać że te moje ''300'' wygląda na 60 nie wiem czemu się tak dzieję

 

Fakt faktem procesy mu troche procka pożerają, ale też właśnie zaczynam się zastanawiać nad tymi fpsami.. wątpie by na tym cpu wyciągnął więcej niż 150. Nawet jeśli ma 100 to przecież znośna liczba :P

 

Kumpel ma procesor za 300zł i jego zużycie to 60-80% cpu przy tym ma 200fps i zero problemów z płynnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam monitor 60hz :P

 

Korzystasz z jakichś parametrów startowych?

Jaki masz zasilacz?

 

I jaki to procesor "za 300zł" xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ''NIE są niepokojące''

A co do fps w grze nie sa miarodajne czasem 120 czasem 300 a byly przypadki ze spada do 30, chcialbym jeszcze dodać że te moje ''300'' wygląda na 60 nie wiem czemu się tak dzieję

 

To przepraszam, nie doczytałem. Fakt, temperatury masz b. dobre. 300 fps wygląda na 60 bo masz 60hz monitor pewnie, tak jak kolega wyżej pisze.

 

Kumpel ma procesor za 300zł i jego zużycie to 60-80% cpu przy tym ma 200fps i zero problemów z płynnością

 

 

 

Nie ma procka za 300zł który wyciągnie średnio 200fps w cs:go... no chyba że wyłączysz wszystkie efekty i znacznie zmniejszysz detale. Ja osobiście wolę 100fps przy ładnym wyglądzie gry niż 200 przy grze wyglądającej jak podrasowany cs 1.6 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam monitor 60hz :P

 

Korzystasz z jakichś parametrów startowych?

Jaki masz zasilacz?

 

I jaki to procesor "za 300zł" xD

 

Nie chciałem wydawać zbędnych pln na monitor to wziołem stary telewizor samsunga to może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem wydawać zbędnych pln na monitor to wziołem stary telewizor samsunga to może być przyczyna?

 

Telewizory przeważnie mają większego input laga niż monitory, stąd może brać się efekt "pływania" myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...