Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kotowaty

Novox nc-1 czy inny? (do 250 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jaki mikrofon do 200, max 250 zł na usb polecacie? Wykorzystywany będzie do nagrywania na YT. Zastanawiam się nad kupnem novoxa nc-1, do tego jakiś popfiltr ale na to mam osobny budżet. W testach na youtube wypada całkiem nieźle, chyba, że polecicie coś dużo lepszego w tej cenie? Lub o podobnej jakości ale tańszego? A może warto dopłacić do 300 zł? Nasuwa mi się milion pytań ;)

 

Jest jeszcze blue snowball, ale jakoś mi się nie widzi jako mikrofon... Novox wydaje się bardziej wygodny, i chyba w testach wypada ciut ciut lepiej?

 

Proszę o pomoc

 

Ps. I czy jeśli zakupię taki mikrofon, to czy nie będę musiał dokupić zewnętrznej karty dźwiękowej? Korzystam z laptopa, czy karta zintegrowana (dell inspiron 3542) "uciągnie" ona taki mikrofon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofonu na USB mają własny układ dźwiękowy, więc tylko je podpinasz i działają.

Novox w tej cenie to bardzo dobry wybór, bo to jeden z nielicznych mikrofonów, które nie szumią. Do 300zł jest jeszcze Samson Meteor Mic, który też jest bardzo dobry w tej cenie.

Są też popularne mikrofony Reloopa - model sPodcaster, ale z tego co widzę na testach, to jest duży rozrzut jakościowy i niektórych łapie dobrze a u niektórych mocno szumi i słabo zbiera.

Blue Snowball jakoś do mnie nie przemawia swoją barwą, ale też zły nie jest.

Ogólnie te 250zł to takie minimum, więc jak masz kasę, to nie polecam kupować nic tańszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być najtańszy. On ma tylko niwelować podmuchy powietrza przy głoskach wybuchowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...