Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KaMoRaDo

Optymalne OC RAMU Corsair Vengeance LPX DDR4 3200 CL16

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, posiadam Corsair Vengeance LPX DDR4 2x8GB 3200 MHz 16-18-18-36

Udało mi sie je podkrecic na

3333 MHz 14-16-16-34 1.35v auto auto

3466 MHz 15-17-17-35 1,44v SA 1,10v IO 1,08v

3600 MHz 16-18-18-36 1,47v SA 1.27v IO 1.24v

 

Moje pytanie, jakie zostawic aby były najlepsze osiagi i najmniej męczyły sprzęt czy napiecie powyżej 1.4v dla DDR4 jest bezpieczne 24/7 ??

Aida64 wskazuje ze mam pamieci Hynixa

Testując w 3dmarkach wyniki są podobne na wszystkich ustawienaich, Cinebench podobnie bez wiekszych skoków wydajności.

 

Proc to 7700k@5.1 GHZ(1.42v llc5 po skalpie) Asus Z270 Mark1.

CHciałbym uzyskać jak najwyższą wydajność w grach mam monitor 144Hz i kazdy fps sie liczy ale nie zawsze kosztem max eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wariant (3600) wg mnie jest mocno nieoplacalny. Dwa pozostałe wydają się być zamienne, ja bym raczej brał 3333 i próbował jeszcze cos urwać z opóźnień, np. 14-16-15-33.

 

A jak walczysz faktycznie o każdego fps-a to sporo zabawy z innymi timingami przed Tobą. Godziny roboty.

 

W tych kościach zapewne masz Hynixy A-die wykonane w 21 nm i to by była dobra wiadomość. Bo jeśli tam są M-die na 25 nm to te parametry które podałeś mogą się okazać niestabilne poza benchmarkami. A 1.4V dla Hynixów to jest pełen luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze zostane przy 3466 MHz 15-17-17-35 1,44v SA 1,10v IO 1,08v

Dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny wynik sądzę że jednak to są kostki AFR, też mam LPX 3200 C16 i max co udało się do tej pory 3333 CL16 i 3200 CL14-17-17-30-1T 450 TRFC przez co sądzę że mam MFR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mam monitor 144Hz i kazdy fps sie liczy ...

 

jaką masz grafikę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za programik.

Cos takiego mi wyszlo. czyli mam MFR w sumie nic mi to nie mówi :P

image.png

 

jaką masz grafikę?

 

Póki co GTX 780ti ale na jesien bedzie GTX 980 Ti bądz 1070 czekam az ceny spadną po szale kopania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz łatwo podejrzeć co tam masz.

 

http://www.softnology.biz/files.html

 

Z górnego menu EEPROM a potem Read SPD

 

Dzięki, tego softu nie widziałem jeszcze, tak jak myślałem kostki są MFR, także za dużo nie poszaleję, pozostaje czekać aż RAM potanieje i wrzucić 32GB B-Die :P

 

Ok dzieki za programik.

Cos takiego mi wyszlo. czyli mam MFR w sumie nic mi to nie mówi :P

http://rgho.st/8Rf7Ynbgf/image.pngimg]

 

 

 

Póki co GTX 780ti ale na jesien bedzie GTX 980 Ti bądz 1070 czekam az ceny spadną po szale kopania :)

 

MFR i takie zegary :o Weź przyczyń się dla ludzkości i sklonuj swoje pamięci :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie skończy się świrowanie typu 6+ GB RAM w telefonie, to one będą dalej drożały. Telefony wymienia się znacznie częciej niż laptopy czy RAm w stacjonarnych i one najczęściej kończą w smietniku, więc ten RAM nie wraca na rynek wtórny, jak w przypadku PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świrowanie to na pewno się nie skończy w końcu telefony to teraz kopalnia cyferków rdzyniuFF i RamuFF, pozostaje liczyć że jednak sytuacja się w końcu unormuje do takiego stopnia że będzie można kupić coś sensownego za nieprzesadną sumkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz łatwo podejrzeć co tam masz.

 

http://www.softnology.biz/files.html

 

Z górnego menu EEPROM a potem Read SPD

Bardzo ciekawy program.

 

Moje dwie "jednakowe" kości (z jednego zakupu):

 

9929072100_1501416096_thumb.jpg 5794714600_1501416096_thumb.jpg

 

Co to za narzędzie- XMP Enhancer?

 

9919843500_1501416097.png

 

Można sobie wgrać do pamięci własne profile XMP? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często się to zdarza w przypadku Corsairów LPX. W około 40% przypadków w parach potrafią być różne kości, a w czwórkach to już praktycznie w prawie 100% przypadków. Ogólnie wiadomo, że to dobieranie w pary czy czwórki to kompletna ściema, patrzą tylko żeby organizacja bankow była odpowiednia i zgodne wgrane XMP i tyle.

 

Bedaje Microna to jest całkiem niezła seria, moje Cruciale na nich są. Emdaje Hynixa u mnie raczej dość słabo wypadały (poważne problemy z uzyskaniem 3100-15-15-15 stabilnego w Prime95, który wg mnie jest jedynym naprawdę wymagającym testerem stabilności RAM), no ale wiadomo, że to także trochę zależy od biosu i kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiecie jakie kostki siedzą w tym RAMie?

Corsair Dominator Platinum DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (CMD16GX4M2B3000C15)

Programiku użyć nie mogę, bo RAM jeszcze na poczcie czeka. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiecie jakie kostki siedzą w tym RAMie?

Corsair Dominator Platinum DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (CMD16GX4M2B3000C15)

Programiku użyć nie mogę, bo RAM jeszcze na poczcie czeka. :/

Według reddita:

Są to samsungi b-die.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według reddita:

Są to samsungi b-die.

 

To się cieszę! :)

Jak dojdą to sprawdzę tym programikiem i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według reddita:

Są to samsungi b-die.

 

Nie ma czegoś takiego jak według Reddita i B-die wcale tam może nie być, tylko E-Die, D-die, albo nawet Hynix MFR

 

B-die w serii występują przeważnie z równymi timmingami i CL14 na częstotliwości 3000/3200, jedynym odstępstwem od tego jest fakt iż w 2015 roku zdarzało się iż B-die lądowało nawet do badziewia typu CL16-18-18-36, ale to musi być konkretna rewizja modułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że XMP Enhancer w Thaiphoon Burner rzeczywiście pozwala na edytowanie i wgrywanie do pamięci własnych profili XMP:

http://www.overclock.net/t/1627823/how-do-i-read-modify-flash-spd-xmp-profiles-on-ddr4-eeprom

http://forum.notebookreview.com/threads/howto-so-dimms-extreme-boost-1600-to-2133-and-beyond-jedec-xmp.636479/

 

Bawił się już ktoś tym narzędziem?

Chętnie bym wypróbował, ale obecnie nie stać mnie na ewentualne zbrickowanie moich nowych DDR4 :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki miałoby mieć sens edytowanie XMP? Jest to ustawione tak, żeby plus/minus na każdej płycie było w stanie sie odpalić i po co to zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki miałoby mieć sens edytowanie XMP? Jest to ustawione tak, żeby plus/minus na każdej płycie było w stanie sie odpalić i po co to zmieniać?

 

Można dodać swój profil XMP2 np i odpalać go na click :) Jakbyś kiedyś miał okazję podkręcać ram na płycie z DualBiosem to zobaczyłbyś, że ma to sens :D

 

No i jeszcze są posiadacze płyt innych niż serii Zxxx. Ci chyba nie mogą ustawiać sobie dowolnie RAMu:) Jakby mogli edytować profile XMP, to mogliby wycisnąć coś więcej na tanich płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze są posiadacze płyt innych niż serii Zxxx. Ci chyba nie mogą ustawiać sobie dowolnie RAMu:) Jakby mogli edytować profile XMP, to mogliby wycisnąć coś więcej na tanich płytach.

 

A co by to miało dać? Co byś nie odwalił w profilu XMP to kończy się tak samo jak byś chciał wsadzić szybkie pamięci do taniej płyty, owszem profil widzi na żądane taktowanie, ale więcej jak 1600 DDR3 2133/2400 DDR4 nie ustawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co by to miało dać? Co byś nie odwalił w profilu XMP to kończy się tak samo jak byś chciał wsadzić szybkie pamięci do taniej płyty, owszem profil widzi na żądane taktowanie, ale więcej jak 1600 DDR3 2133/2400 DDR4 nie ustawi.

 

Tajmingi można by ciąć :) Wiadomo:) Albo przy ramach 2133 dorobić profil 2400MHz jak ktoś ma kebaba na taniej płycie :)

 

Oczywiście jak je ustawić to już inna bajka:D Do poszukiwań Timingów wypadałoby mieć płytę z chipsetem Zxxx, np kolegi i trochę piwka żeby przyjemniej się szukało ustawień :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pamięci i nie mogę u siebie zmienić żadnego timmingu względem XMP (czarny ekran), które zapodaje też napięcia DRAM 1.36V, VCCIO 1,28V i SA 1,28V, gdzie stockowo 2 ostatnie są poniżej 1V. Uncore wzrasta o 10W. Wg tego programiku mam 2 identyczne kości Samsung E-Die 20nm. Szczególnie bym chciał zmienić Command Rate z 2T na 1T, fajnie byłoby też ustawić CL15. Podbijać napięcie DRAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajmingi można by ciąć :) Wiadomo:) Albo przy ramach 2133 dorobić profil 2400MHz jak ktoś ma kebaba na taniej płycie :)

 

Oczywiście jak je ustawić to już inna bajka:D Do poszukiwań Timingów wypadałoby mieć płytę z chipsetem Zxxx, np kolegi i trochę piwka żeby przyjemniej się szukało ustawień :D

 

Ale zdajesz sobie sprawę że Timmingi możesz normalnie regulować nawet na płytach z chipsetem H/B

 

Tak samo z taktowaniem, jeżeli pamięci mają profil XMP 2133 MHz a posiadasz procesor 7gen to możesz sobie ręcznie wbić 2400 MHz.

 

Mam takie pamięci i nie mogę u siebie zmienić żadnego timmingu względem XMP (czarny ekran), które zapodaje też napięcia DRAM 1.36V, VCCIO 1,28V i SA 1,28V, gdzie stockowo 2 ostatnie są poniżej 1V. Uncore wzrasta o 10W. Wg tego programiku mam 2 identyczne kości Samsung E-Die 20nm. Szczególnie bym chciał zmienić Command Rate z 2T na 1T, fajnie byłoby też ustawić CL15. Podbijać napięcie DRAM?

 

Rusz to napięcie DRAM bardziej, do 1.5v nie ma się czego bać i same moduły nawet się specjalnie nie grzeją, jeżeli te E-Die nie są z odzysku to można się na nich sensownie pobawić, typu 3200 MHz CL12 albo 3600 MHz CL16/15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę że Timmingi możesz normalnie regulować nawet na płytach z chipsetem H/B

 

Tak samo z taktowaniem, jeżeli pamięci mają profil XMP 2133 MHz a posiadasz procesor 7gen to możesz sobie ręcznie wbić 2400 MHz.

 

Teraz już wiem:) Myślałem że są poblokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...