Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

S1MON

Asus z270i +6700k nie chcą ze sobą gadać:)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z płytą asus z270i i procesorem 6700k. Otóż do momentu próby instalacji windows 10 wszystko działa ok. Tzn mogę wejść do biosu, a nawet podjąć próbę instalacji systemu.

Pierwsze problemy zaczynają się podczas ostatniego etapu instalacji systemu, czyli momentu jak mamy zobaczyć po raz pierwszy pulpit. Pojawia się BSOD w losowych momentach. Czasem uda się system postawić czasem nie.

Jak już się to uda, to losowe BSOD towarzyszą przy prostych czynnościach typu instalacja driverów, przeglądania neta itp.

Czasami uda się popracować 5min a czasem 2h. Najlepsze jest to, że 1h prime95 czy uruchomionej gry nie stanowi żadnego problemu tzn. nigdy BSOD nie pojawił się podczas tych czynności.

 

Jeżeli chodzi o resztę sprzętu to absolutnie wszystko zostało przeze mnie wymienione na inny podzespół. Od myszki i klawiatury po pamięć ram(4 różne) i samą płytę główną(inny egzemplarz).

 

Natomiast procesor został spr. na dwóch różnych konfiguracjach i działa bez problemu. Obecnie moja płyta ma wsadzonego i5 6500 i też wszystko jest ok.

 

Także mam pewność że wszystkie elementy są sprawne.

 

Spr też na trzech różnych biosach i bez zmian.

 

Brakuje mi już pomysłów, także liczę na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z płytą asus z270i i procesorem 6700k. Otóż do momentu próby instalacji windows 10 wszystko działa ok. Tzn mogę wejść do biosu, a nawet podjąć próbę instalacji systemu.

Pierwsze problemy zaczynają się podczas ostatniego etapu instalacji systemu, czyli momentu jak mamy zobaczyć po raz pierwszy pulpit. Pojawia się BSOD w losowych momentach. Czasem uda się system postawić czasem nie.

Jak już się to uda, to losowe BSOD towarzyszą przy prostych czynnościach typu instalacja driverów, przeglądania neta itp.

Czasami uda się popracować 5min a czasem 2h. Najlepsze jest to, że 1h prime95 czy uruchomionej gry nie stanowi żadnego problemu tzn. nigdy BSOD nie pojawił się podczas tych czynności.

 

Jeżeli chodzi o resztę sprzętu to absolutnie wszystko zostało przeze mnie wymienione na inny podzespół. Od myszki i klawiatury po pamięć ram(4 różne) i samą płytę główną(inny egzemplarz).

 

Natomiast procesor został spr. na dwóch różnych konfiguracjach i działa bez problemu. Obecnie moja płyta ma wsadzonego i5 6500 i też wszystko jest ok.

 

Także mam pewność że wszystkie elementy są sprawne.

 

Spr też na trzech różnych biosach i bez zmian.

 

Brakuje mi już pomysłów, także liczę na waszą pomoc.

 

Mam tą płyte i były z nią problemy nawet z i56500 nowy bios 810 trosze pomógł przynajmniej nie ma resetów na dysku m.2 oraz problemów z testem ramu przy starcie i resetowaniem po 5 razy aby sprzet odpalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie 6500 działał bez problemów. Teraz kupiłem 7700k i też wszystko gra. 6700k się pozbywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie 6500 działał bez problemów. Teraz kupiłem 7700k i też wszystko gra. 6700k się pozbywam.

 

Tak jak pisałem wyzej płyta strasznie kapryśna i ostatnia jaką kupie od asusa niestety premium itx i takie problemy . Jest sporo wątków od 6 miesięcy o stabilnosci oraz problemów związanych z tym produktem. Wymieniłem z170n-wifi od gigusia i już żałuje człowiek się na błędach uczy niestety. Nowsze biosy coś poprawiaja i nie musze już wyłączać sprzętu z prądu ale lubi się zwiesić na m.2 na sata jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś oddać ją na gwarancję? Może trafił ci się felerny model.

Spróbuj sprawdzić na innym procesorze (jeśli masz możliwość), i5 6500 to inna platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam ten sam problem ale z ASUSEM Z170 A i tym samym procesorem-czyli nie jesteśmy sami

-po 10-20 rozruchach z zawieszeniem i komunikatami BSOD system wraz z całym PC pracował bez zarzutu nawet przez cały dzień bez awarii - w ciągu dnia sprawdzałem restartowałem jak już parę godzin popracował i nie było żadnych zawieszeń. Z samego rana gdy włączałem PC znowu to samo kilkanaście restartów z BSOD i za którymś razem wpadał w tryb pracy bez zawieszenia do końca dnia. Jestem w trakcie zgłoszenia serwisowego bo gwarancja -Nie mam wiec PC ale chce wiedzieć czy podzespoły :mowa tu o pamięci, Procesorze i płycie w konfiguracji takiej

Intel Core i7 -6700K Socket 1151 4,0 Ghz Skylake-K + Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FB/8)+ ASUS Z170-A mogą być ze sobą na "pokładzie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...