Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bulbon

i7-5775C podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem CPU Vdroop Offset Control. Mogę podbić od 12,5 do 100%. Z tego co widzę nic to nie daje w rzeczywistości :D Przy 1,37V w CPU-z mam 1,4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj kogoś, kto walczył już z MSI :) Ja walczyłem z Gigabyte i problem się rozwiązał:) Napięcie już nie leci na pysk pod obciążeniem:)

 

Najłatwiej sprawdzić czy jest OK dając sztywne napięcie i odpalać jakiś wypiekacz w stylu prime. Dobrze ustawione LLC będzie trzymać stabilnie napięcie. A nie, że w IDLE jest 1,37V a pod obciążeniem spada do 1,35 albo rośnie do 1,4V jak u Ciebie:)

 

Jak dobrze się to ustawi to powinno trzymać się napięcie tak +/- 0,005V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj też sprawdzałem to LLC i faktycznie podbija mi napięcie. Przy 4,0GHz mam ustawione na sztywno 1,190V Vcore, pod 100% obciążeniem napięcie mam 1,192V niby nie dużo, ale zawsze to trochę. Nie miałem czasu powalczyć i poszukać jak ASRock nazywa LLC. Może dziś coś się uda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica 0,002V to nic, lepiej raczej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się nie spinam o taką wartość, ale dla samej wiedzy dobrze jest sprawdzić które opcje za to odpowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj kogoś, kto walczył już z MSI

 

Ja walczyłem i udało mi się rozwiązać problem

 

 

 

Zmieniłem płytę :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem i udało mi się rozwiązać problem

 

 

Zmieniłem płytę :E

 

Czyli mobas ubogi i zabrakło jednej prostej opcji w Biosie aby rozwiązać problem? Masakra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś to interesowało to w Morelach 5775C jest atm w szokująco "niskiej" cenie 1509 PLN. Właśnie sobie zamówiłem jedną sztukę dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj na używany i7 6700K za tysiaka z allegro i skalpuj !! Na co jeszcze czekasz jak przy obecnych cenach 5 gen możesz to zrobić za darmo? Już pisałem to na nhl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką zmianę szkoda śrubokręta nawet ruszać. A co dopiero wystawiać sprzęt i nowy kupować:D

 

Na same ramy B-Die trzeba z 800zl żeby miało sens :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.3dmark.com/compare/fs/13217317/fs/13118690

 

1070 i brodweli vs 1080 i 6700k ?

 

Może się nie znam, ale czy to uczciwe porównanie? Brodweli 4.2ghz ludzie tu robią. 6700 mówisz że 4,5ghz to początek, ale w zapasie realnie ma też 200mhz. Dalej robi się gorąco i dużo volt.

 

Piszesz o przeciętnym ramię 3200mhz. No to czemu nie kupiłeś porządnego? Nie oszukujemy się. Dobre 16gb ramu kosztuje tyle co 32gb przeciętnego.

 

B-Die są drogie. A bez B-Die zamiana nie ma sensu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma do tego 1080? Nie porównuje wyniku ogólnego, a jedynie fizykę. 6700K jest lepszy o jakieś 10% i umożliwia wykonanie skalpa. Temperatury są bardzo niskie, obecnie na 4.5GHz max 65c pod p95. A tego oczekuje założyciel tematu, męczą go wysokie temperatury. Więc zapodaje łatwą solucje, a przy okazji nieco większą wydajność.

 

Heh, szkoda że w firestrike wcale nie widać różnicy ze względu na ram. Porównywałem wyniki na tych samych taktach przy ramie 2133 i 3200 no i są identyczne. Co daje ten ram na kościach B-die? Ile można jeszcze więcej wycisnąć w grach w stosunku do tego 3200 cl16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę pokazać tylko jak możemy te wyniki porównać kiedy autor ma 1070 a ja 1080? Dlatego właśnie pisałem jedynie o fizyce w FS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Lock. Wiem, że pisałeś o zmianie proca na nhlu, ale w ogóle nie uśmiecha mi się teraz zmieniać całej platformy. Zresztą co z tego, że 6700/7700K bywa w różnych gierkach trochę szybszy. Nie jest to różnica na poziomie płynna rozgrywka/niegrywalne. Tylko raczej 100 fps a 110fps (a i to różnie bywa bo broadwell ma jakieś magiczne moce...).

W marki się nie gra - fajnie mieć wyższy wynik ale bez przesady. W innym temacie proponowałem ludziom i szukałem chętnych żeby zrobić testy gier 4790K/5775C/6700K/7700K + 1070. Nie mam możliwości nawet pożyczenia of kogoś 1080tki. Ale jakoś bez odzewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W innym temacie proponowałem ludziom i szukałem chętnych żeby zrobić testy gier 4790K/5775C/6700K/7700K + 1070.

 

Kupuj 1080TI i zorbimy porównanie z 6700K :)

 

Pi razy oko dopłacisz z tysiaka :D ale grafa jak 2x1070 w SLI :)

 

Proca nie zmieniaj, szkoda zachodu. Ewentualnie napisz ile dostaniesz za płytę + proca + ram, zobaczymy ile wyjdzie dopłaty do 6700K na dobrym ramie :)

 

Warto mieć na uwadze, że upgrejd na 6700/7700K może wyjść GÓNIANIE, jak w takich testach na purepc.pl. Raz lepiej, raz gorzej ale dupy nie urywa. Jak już coś szaleć, to chyba lepiej brać 6800K i płytę w dobrej cenie wyrwać. Przynajmniej będzie fajna pamiątka i klasyk jako ostatni lutowany Intel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paaanie a po co mi ta 1080ti? :P 1070tki nie wykorzystuje. Ja podejrzewam, że mój komp to powinien być jakiś ryzen 3 + 1050/1050ti max :P

 

Moja konfiguracja to:

i7-5775C@ 4,2GHz 1,280V

Grandis XE1236v2

ASRock Z97M Pro4

Crucial MX300 750GB

Toshiba 2TB 7200rpm

EVGA FTW GTX 1070 8GB

Kingston HyperX Fury 16GB DDR3 1866MHz@2133MHz

TT Smart Modular 530W

CoolerMaster N200

Win 10 Pro

 

Czyli tak:

płyta to max 300zł

ram pewnie też max 300zł

proc pewnie max 1200/1300zł

 

Po pierwsze wątpię ze ktoś to za takie ceny kupi. A nawet jeśli daje to max 1900zł. Wątpię czy kupię porządną płytę, wysokotaktowany ram i 6700K w takiej kasie. Poza tym dochodzi jeszcze fakt, że do płyty ASRocka mam przypisany system więc nie idzie go przenieść na inny, to kolejne 300-400zł. No i jeszcze ciekawe jak długo by się to sprzedawało, jak długo bym był bez kompa. Moim zdaniem bez sensu taka akcja dla ilu? 10FPS w najlepszym razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1900zl za całość? Ja obstawiam bardziej 1800. Do tego dojdą jeszcze prowizje dla allegro i przesyłki nowego sprzętu.

 

Generalnie to 6700K - 1100zl. Płyta jakieś 500zl. Ram jakieś 700-900zl. Razem wyjdzie nawet 2500zl :) Jest jeszcze problem z systemem, wart kolejne 300-400zl. Czyli brak dopłaty a nawet potencjalny zarobek zamieni się w przymusową dopłatę nawet około 1000zl +/-200zl.

 

Tego kafla równie dobrze można wsadzić w GTX1080TI :D Tyle gdzieś trzeba dopłacić :P Da to więcej FPS niż zabawa z procesorem.

 

A po co? No żeby porównać z moim 1080ti + 6700K :) Szczytny cel :D

 

Osobiście mam 6700K i wielki żal do intela, że mnie zrobił lekko w bambuko. Kupiłem płytę z97 z myślą o zakupie Brodwella po jego premierze, ale oni z taką ceną wyjechali, że zrezygnowałem i poszedłem na 6gen. Płytę miałem niezbyt fajną. Ramu tylko 8GB i nie mogłem upolować 16GB 2400mhz. Olałem temat i zmieniłem platformę. Alternatywa 4790K wyceniana była kilka miesięcy temu na około 1300-1400zl. Też to olałem bo to chora cena była :D Ale jakbym miał Brodwellka, to bym go nie zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj na używany i7 6700K za tysiaka z allegro i skalpuj !! Na co jeszcze czekasz jak przy obecnych cenach 5 gen możesz to zrobić za darmo? Już pisałem to na nhl ;)

Człowieku puknij się w główkę ,koleś dopiero zakupił broadwell-a a ty mu każesz zmieniać platformę bo tak...

brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu

Tylko potwierdzasz moje wątpliwości odnośnie opłacalności sprzedaży i potwierdzasz, że to bezsens kompletny ten cały upgrade - chociaż to bardzo niewielki UPgrade. Wolę się skupić na dłubaniu w Broadwellu.

 

Chciałbym go oskalpować, ale nie mam dużego ciśnienia. Wydajność 4,2GHz czy nawet 4,0GHz jest spokojnie wystarczająca do wszystkiego co ja z nim robię. I myślę, że przynajmniej na rok mi wystarczy. A później? Pewnie trzeba będize patrzeć w stronę jakichś 6/8 jajowców, a nie na 6700/7700K

 

@kosiarz66

Spoko nikt mi nic nie może kazać, co najwyżej zasugerować. Za 6700K przemawiają pewne argumenty ale mnie one zupełnie nie przekonują. Zwłaszcza, że musiałbym dopłacić sporo do zmiany platformy. Być może popełniłem błąd kupując broadwella, ale gdybym zmieniał platformę to nawet bym nie spojrzał w stronę Intela 6700/7700K tylko brał Ryzena 7. Bardziej to przyszłościowe, zarówno podstawka jak i 8 jajowiec. Pomimo, że trochę słabsza.

Tak teraz myślę, ze jeśli miałbym się decydować na innego Intela to poszedłbym w stronę 6800K z lutem zamiast gluta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz myślę, ze jeśli miałbym się decydować na innego Intela to poszedłbym w stronę 6800K z lutem zamiast gluta.

 

Ciekawe skąd taki ciekawy pomysł Ci zaświtał? :P

 

Jeśli kupiłeś brodwela w cenie około 1500zl to jest to dobry zakup. Ja jak szukałem to były za chyba 1800-1900zl. Ram masz dobry, płytę dobrą, proc bardzo dobry. Szkoda tutaj coś zmieniać. Możesz ramy podkręcić też, jak jeszcze nie kręciłeś. Ale wymiana proca jest totalnie bez sensu:) Jak na razie nie widziałem jeszcze bardziej obszernego testu, gdzie nawet 7700K@5GHz zjadałby te wspomniane 10% w każdej grze Brodwella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł? No wiesz, zabolała głowa, pojawiły się obrazki i jeb... pomysł. Tak to już jest xD Lubię zmieniać sprzęt. Myślę że kolejna zmiana może być w stronę właśnie AMD lub Intela serii X.

 

O zmianie w tej chwili broadwella na cokolwiek innego nie ma nawet mowy. Teraz czas na zabawę w syciskanie ile się da z tego co mam :)

 

A broadwell kosztował mnie ok 0 zł :) - ogólnie to niecałe 1600zł minus 400zł z vouchera citybanku więc 1200zł. Ale że na firmę to netto ok 900zł. A że to jest sp. z o.o. to nie musiałem wykładać prywatnej kasy więc 0zł :P Z tym, że to moja firma więc w sumie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku puknij się w główkę ,koleś dopiero zakupił broadwell-a a ty mu każesz zmieniać platformę bo tak...

brak słów.

Sam się puknij kozaczku. Chodziło mi o rozwiązanie dla wysokich temperatur.

6700k można dostać za tysiaka, płyty zaczynają się poniżej 300 za używki na długiej gwarce albo nowki poniżej 400 na z170. Memki 3000/3200 za jakieś 500-600zl. I tyle. I chill pajacu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się wkurzać, spokojnie.

@Lock

Twoje argumenty są dobre. Jest w tym wszystkim racja, odnośnie łatwości skalpa, niższych temp i wyższej wydajności. Ale ja niedawno kupiłem tego broadwella, staram się go maksymalnie jak mogę podkręcić. On jakoś specjalnie mocno się nie grzeje. Także luz nie ma co sobie szarpać nerwów bo po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...