Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fabian7409

AsRock H110M-HDS uszkodzenie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na mojej nowo kupionej płycie głównej jest takie mikro pęknięcie PCB, http://imgur.com/a/4D8vw . Niestety zobaczyłem je dopiero przy monotwaniu płyty głownej i odebrałem paczkę. Czy te pęknięcie wpływa jakoś na płytę czy nie warto nawet się tym przejmować ? Z reklamacją może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej żadnych ścieżek tam nie ma najważniejsze by pęknięcie nie postępowało dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na mojej nowo kupionej płycie głównej jest takie mikro pęknięcie PCB, http://imgur.com/a/4D8vw . Niestety zobaczyłem je dopiero przy monotwaniu płyty głownej i odebrałem paczkę. Czy te pęknięcie wpływa jakoś na płytę czy nie warto nawet się tym przejmować ? Z reklamacją może być ciężko.

To jest nowy towar? Oddaj to w ciągu 14 dni, bez podania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie chyba 1 zahaczyło, wtedy płyta do wyrzucenia czy da radę te scieżki połączyć ? Nowy, nowy, to chyba tak zrobię, ze go po prostu oddam, tylko nie wiem czy sklep nie będzie robił problemów ze oddaje uszkodzone z niby mojej winy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tam są ścieżki to nie da rady połączyć ponieważ laminat jest warstwowy, przeważnie są 4 warstwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy towar? Oddaj to w ciągu 14 dni, bez podania przyczyny.

W tym konkretnym wypadku musi podać przyczynę bo sklep ma prawo odrzucić zwrot ze względu na uszkodzenie.

 

Napisz do sklepu że dopiero po rozpakowaniu i dokładnych oględzinach towaru zauważyłeś uszkodzenie i chcesz wymiany na sprzęt zgodny z umową - bez wad. Nie montuj płyty, nie sprawdzaj czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym wypadku musi podać przyczynę bo sklep ma prawo odrzucić zwrot ze względu na uszkodzenie.

 

Napisz do sklepu że dopiero po rozpakowaniu i dokładnych oględzinach towaru zauważyłeś uszkodzenie i chcesz wymiany na sprzęt zgodny z umową - bez wad. Nie montuj płyty, nie sprawdzaj czy działa.

Nie musi - ustawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że nie musi, ale wiesz co się wtedy stanie? Sklep uzna go winnym uszkodzenia płyty, i zwróci mu w przybliżeniu nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecznik i tyle. Rękojmia też od czegoś jest - wcześniej do 6 miesięcy uznawano, że towar jest wadliwy. Teraz chyba wydłużono to do 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...