Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

k4cz0r

AsRock P67-Pro3 (s1155) i cztery kości RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega chce zrobić upgrade o dwie kości ram w komputerze z płytą AsRock P67-PRO3 (najnowszy BIOS) i Core i5-2400. Obecnie posiada dual-channel GoodRam 2x2GB 1333 MHz, chce dorzucić kolejne drugie tyle pamięci. Niestety, płyta nie widzi więcej niż dwóch kości. Próbowaliśmy w różnych konfiguracjach, różnych kolejnościach, i nawet jak w dany dual-channel wrzuciłem dwie koście z innych zestawów - to one działały, pozostałe dwie nie były widoczne. Próbowałem ustawić na sztywno różne częstotliwości [Auto / 1333 / 1066], próbowałem "default UEFI setting" - nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa się pytanie czy te 2 moduły testowaliscie na innej plycie? Moze to one są niesprawne?

Moim zdaniem, raczej trudno aktualnie o ramy, ktore by nie pasowały do tej płyty, raczej ma szeroką gammę możliwych RAMów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dorzucać nawet ze swojego kompa 2x4 GB i też nic z tego. I co ciekawe - jak w jeden kanał wrzuciłem właśnie jedną swoją pamięć, drugą GoodRam - widział jedną i drugą, tyle że tylko w jednym właśnie kanale. Drugiego - niestety. Drugi widzi, jeżeli wyjmę pamięci z pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...