Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kaiketsu

Dołożyć do 16GB czy olać?

Rekomendowane odpowiedzi

Plan jest taki, by budy po zakończeniu modernizacji nie ruszać do 2020 :Up_to_s:

 

Mój obecny stan to:

 

i7-4790k

2x4 GB DDR3 2400mhz CL10

1080Ti

 

dołożenie 8GB ram kosztować mnie będzie 275zł z przesyłką, bo ramy podrożały, a DDR3 to już cięzki do kupienia antyk.

 

Teraz pytanie, czy w ogóle warto się w to bujać? zawsze byłem zdania, że wkładanie ton bezużytecznego RAMu to jeden z większych błędów początkujących składaczy (słabiutkie GPU ale 32 gigsy ramu musi być :E) - natomiast moje 8GB wywodzi się z 2012 roku, być może już czas przeskoczyć na wyższą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wsadził, szczególnie mając takie GPU.

Jakie ramy aktualnie masz ?

Warto by może kupić jakieś 2133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz w rozdzielczość +2k to warto, chociaż jak obserwuję u siebie to już w FHD przy Andromedzie mam zużycie nieco ponad 8GB. Wygoda jest też jak grasz, a w tle masz przeglądarkę z otwartymi na przykład 20 stronami, to nie ma to wpływu na wydajność, a wyjściu od razu można korzystać z neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram w 1440p 144hz

 

mam Gskill TridentX 2 x 4 GB (dlatego muszę wsadzić kolejne 2 x 4GB - jest jeszcze jeden sklep który sprzedaje te ramy w znośnej cenie, wszędzie indziej są po jakieś absurdalne pieniądze :/)

 

szkoda że haswell nie obsługuje quad channel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stracę na tym.... moje obecne kupiłem za 230zł, mogę dokupić 2x4 takie same za 275. Razem 5 stów z haczykiem, a za te krzyczą 547 :o (mam taki sam model ramu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas tracisz, na używanych pamięciach najmniej stracisz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli grasz w gry to powinienes wiedziec, ze 8Gb ramu to juz w zasadzie standardowa wartosc minimalna sie powoli staje, a 16 co raz czesciej rekomendowana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas tracisz, na używanych pamięciach najmniej stracisz. ;)

 

no właśnie używki na allegro są droższe niż nówki jeśli o te ramy chodzi :E

 

Nie wiem czy jest sens do tridentów dopłacać, ja bym brał najtańsze 2400 CL10, w Tridentach wcale nie muszą siedzieć Samsungi HCH9 (B-die).

 

tyle że już mam takie tridenty, tylko 2x4GB, więc pozostaje mi chyba wziąć identyczne, bo nie chcę problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho 8gb ram to na teraz optimum, wkładanie więcej tylko do "grania" to komfort ale tylko psychiczny, lub inwestycja na przyszłość (choć ceny nie zachęcają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że już mam takie tridenty, tylko 2x4GB, więc pozostaje mi chyba wziąć identyczne, bo nie chcę problemów.

 

 

To jak masz identyczne to poszukał bym używek takich samych, opanować 4 kostki po 4GB nie powinno być żadnym większym problemem na Haswellu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam już sporo czasu - generalnie nie pojawiają się, albo są b. drogie. Np teraz ktoś sprzedaje 4 x 4GB za 499zł na żallegro. Aukcja leży już sporo czasu, nikt nie chce.

 

myślę nad tym:

 

http://www.media-punkt.pl/gskill-trident-ddr3-8gb-4gbx2-f3-2400c10d-8gtx-p-53.html

 

to niestety najniższa cena w necie. U konkurencji (jeśli już są) to raczej za 350 i więcej. na ceneo od 300 do 350 (kilkanaście ofert).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego sklepu ale generalnie za taką kasę możesz brać, takie lepsze DDR3 jeszcze będą w cenie jakiś czas.

 

Szkoda że o pamięciach nie wspominałeś nic wcześniej, miałem do oddania za 400-450 zł G.Skill RipjawsZ 16GB 2133 MHz CL9 na Samsungach HCH9 bez problemu 2400 CL9 byś sobie wbił, ale już sprzedane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finansowo jakby tracisz, ale zyskujesz spokój IMC, oraz pewność współpracy pamiątek. Z quadem nie zawsze jest kolorowo, i potrafią być uparte przy OC :P

Jak chcesz cuś taniej, może takie: http://allegro.pl/wyprzedaz-pc-2x8gb-teamgroup-vulcan-2400mhz-i6916517839.html albo http://allegro.pl/g-skill-trident-x-16gb-ddr3-2400mhz-2x8gb-topowe-i6902970484.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie OC, tutaj w zasadzie wrzucaj XMP i tyle, jeżeli to nie są kostki Samsunga to OC nie będzie zadowalające już nie mówiąc że przy 2400 DDR3 w sumie tylko CL9 brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2400 na pewno działa na tych moich kościach,przy CL10. Nie miałem żadnych problemów ever z tymi pamięciami :) Co ciekawe, oficjalnie moje mobo ich nie wspiera (G1 sniper), więc to fajnie, że działają na 2400 bez problemów :D

 

XMP jest off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej grafice, nawet się nie zastanawiaj, tylko kupuj. Do 2020 r. powinieneś pograć jeszcze na średnich detalach w nowych grach, a kto wie jakie wtedy będą wymagania. Do Full HD, w większości gier 8GB jest w zupełności wystarczające, ale tutaj mówimy o niedalekiej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już 2400 :) nie ma sensu, żebym sprzedawał 8, by kupić 16. Taniej wychodzi dokupić 8.

 

poza tym musi być zdejmowalny radiator, bo mi ram pod grandisa z nim nie wejdzie :lol2:

 

ciekawe, czy moja płyta by pociągnęła 2666... 2400 dała radę. 4790k oficjalnie wspiera do 1600mhz... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że o pamięciach nie wspominałeś nic wcześniej, miałem do oddania za 400-450 zł G.Skill RipjawsZ 16GB 2133 MHz CL9 na Samsungach HCH9 bez problemu 2400 CL9 byś sobie wbił, ale już sprzedane.

 

Jak sprawdzasz producenta kości tego ramu?

Też mam podobne g.skille, ale cpu-z pokazuje mi: Manufacturer:G.Skill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie może i jest jakaś logika w tym, by kupić te 2666mhz i opędzlować moje. Może i wyjdzie podobnie, a te radiatorki są chyba odkręcane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzasz producenta kości tego ramu?

Też mam podobne g.skille, ale cpu-z pokazuje mi: Manufacturer:G.Skill

 

Są programy w których można podejrzeć zawartość SPD w EEPROM'ie.

 

w sumie może i jest jakaś logika w tym, by kupić te 2666mhz i opędzlować moje. Może i wyjdzie podobnie, a te radiatorki są chyba odkręcane.

 

Nie dopłacaj do 2666 bo nie ma sensu, tanie kupisz barachło z wysokimi timmingami a na coś lepszego wyłożysz tonę kasy 2400 CL9 to wszystko czego trzeba temu CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już 2400 :) nie ma sensu, żebym sprzedawał 8, by kupić 16. Taniej wychodzi dokupić 8.

 

poza tym musi być zdejmowalny radiator, bo mi ram pod grandisa z nim nie wejdzie :lol2:

 

ciekawe, czy moja płyta by pociągnęła 2666... 2400 dała radę. 4790k oficjalnie wspiera do 1600mhz... :E

 

z grandisa wywal wentylator z przodu. Więcej hałasuje niż pomaga:) Jest totalnie zbędny. No i będziesz miał dostęp do ramu :)

 

 

Nie dopłacaj do 2666 bo nie ma sensu, tanie kupisz barachło z wysokimi timmingami a na coś lepszego wyłożysz tonę kasy 2400 CL9 to wszystko czego trzeba temu CPU.

 

497 zł

Do negocjacji

 

kto mówi do dopłacaniu ?:P Toć to cena 2400 CL11 z allegro:) to już lepiej 2666 CL11

 

2400 CL9 nie widzę takich nigdzie;) Czyli pewnie nie wiadomo kiedy takie się pojawią na alle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to one są CL11?

 

moje jednak są CL10:)

 

2400 CL10 vs. 2666 CL11 pewnie wypada +/- tak samo.

 

konkretnie to TridentX ma timingi 10-12-12-31 jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
    • to oczywiste, gdyby nie zachod i Polska to juz dawno by padla ale wszyscy zauwazyli jak mozna wyniszczac kacapow w ten sposob wiec co jakis czas trzeba sie poklocic o pakiet pomocy ale pozniej go dac   jak to nic? pieklo kobiet XDDDDDDD https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-bezskutecznie-probowali-odebrac-paszporty-kolejka-ukraincow-,nId,7470702   poczytaj dowolnych geopolitykow to przestaniesz powtarzac polityczna sraczke na uzytek wewnetrzny KO tak samo w to pojdzie bo potrzeba dodatkowego zrodla i to jeden z glownych wnioskow po rozpoczeciu wojny na ukr, nie mozemy byc w pelni zalezni od zachodu jestesmy w momencie kiedy slabe panstwa wydaja krocie na zbrojenia bo nikt tanio nie sprzeda
    • Bo Norwegia nie wynegocjowała odpowiednich warunków   PS. Polska -> Norwegia, potrzymaj mi piwo  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...