Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vBeton

Gwarancja Lg g4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oglądając filmy na jutube telefon mi się zawiesił i nie reagował na nic, po wyjęciu baterii i wsadzeniu jej tel. zawibrował raz i koniec, potem już nawet nie wibrował, cegła.

- kupiony w grudniu 2015r z gwarą na 2 lata więc się jeszcze łapie.

 

moje pytanie to czy kwitek który dostałem od sprzedawcy upoważnia mnie do oddania telefonu do naprawy do serwisu?

 

Załącznik:

71649481325369145039.jpg

 

drugie pytanie

Do Warszawy mam spory kawałem, korzystał ktoś może z LG EXPRESS czyli usługa serwisowa w której wysyłasz telefon kurierem po wypełnieniu formularzy na stronie. tylko, że tak jest wymagana karta gwarancyjna której nie posiadam, mam tylko paragon.

czy karta dotyczy tylko sprzętu AGD czy też i telefonów komórkowych?

czy mój paragon wystarczy do skorzystania z SERWISU LG jak i LG EXPRESS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem przez lg express, jednego dnia kurier odebrał, trzeciego oddał. Błyskawicznie.

 

Temat wrzucony przez VHP widziałem, ale na największym PL forum czyli android com pl nie ma żadnego bólu dupy o serwis w Mławie, są wręcz chwaleni. Ja bym nie dramatyzował, jeśli wiesz, że telefon nie był zalany to ślij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nikt mi jeszcze nie dał odpowiedzi do pytania czy ten paragon upoważnia mnie do skorzystania z LG express?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie.

Czy jeśli to jest ten słynny bootloop i płytą główną będzie do wymiany to cała operacja usunie mi wszystkie dane z telefonu?

 

Kolejne pytanie.

Czy jeśli to jest ten słynny bootloop i płytą główną będzie do wymiany to cała operacja usunie mi wszystkie dane z telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Na płycie głównej jest moduł pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, to znowu ja.

 

która strona ponosi koszta przy wysyłce kurierem?

 

Znalazłem w pudełku w środku instrukcji obsługi kartę gwarancyjna, niestety nie ma na niej żadnych danych o urządzeniu jak i danych sprzedawcy więc jest bezuzyteczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FV tzw. marża wcale nie upoważnia do naprawy gwarancyjnej procduceta. Upoważnia do tego oryginalny dokument zakupu. Do tego tak naprawdę powinno się dokonać cesji dokumentu w przypadku odsprzedania, a nie tylko przekazać oryginalny paragon fiskalny czy fakturę 23%. W każdym razie serwis LG może uznać taki dokument, ale nie musi, gdyż prawa gwarancyjne przysługują tylko pierwszemu właścicielowi urządzenia (na podstawie dokumentu zakupu), a kolejnym w przypadku cesji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to co mam ja to jest Vat marża czy FV 23%?

 

właśnie wbiłem na czat z konsultantem LG który mi napisał że jeśli to Vat marża to nie ma gwarancji a jeśli jest to FV 23% to bez problemu można oddać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to, ze to faktura vat marza. ale skoro widnieje na dokumencie zobowiazanie gwarancyjne, to gwarantem bedzie sprzedawca. slij do niego, albo niech serwis LG obciazy sprzedawce kosztami naprawy gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dupka, dobry telefon to był.

dla pewności w piątek uderzę do stolicy, najpierw do serwisu a potem (jeśli nie przyjmą) do sprzedawcy.

 

chyba się nie zwinął, kupowałem w TELAKCES.com który cały czas otwiera nowe salony co widać w ich aktualnościach na stronie, nawet sama Natalia Siwiec to reklamowała.

 

z tego co widzę lokal 118 to jest franczyzną bo w samym paragonie nie ma nic o telakces.com, jedynie co się zgadza to numer telefonu który jest taki sam na stronie jak i na paragonie.

 

dam znać jak poszło.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z telefonami,ale jak mi monitor LG walnął a konkretnie matryca,to po konsultacji na infolinii potrzebna była książeczka gwarancyjna podbita i nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ileż razy można pisać, że LG uznaje FV-Marża jako dowód zakupu?

 

Normalnie zgłaszasz, i wysyłasz, kurier przyjeżdża i zabiera a potem oddaje na koszt LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naoglądałem się filmików na jutapie jak ogrzewają suszarką telefon to i ja spróbowałem:

 

- na zimno telefon w ogóle nie reaguje

- po średnim ogrzaniu zaczyna się bootloop

- po mocnym ( za 3 razem) telefon odpalił i pośmigałem w menu 1 minutę, potem się wyłączył i znowu bootloop. próbowałem kilka razy i za każdym razem odpalał się na chwilkę.

 

w piątek jadę do serwisu, jak nie przyjmą to go rozkręcę i użyje zgrzewarki

 

dam znać później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie przyjęli bo jest to faktura vat. marża, do tego mój ma kod 505 czyli jest z pierwszych partii więc wiadomo że już dawno minęło 2 lata.

 

Pytanko

czy jest możliwy taki myk!

Mój ziomek też ma lg g4 na gwarze i jak by zrobić swapa płyty głównej i oddać na gwarancje? czy telefony mają jakieś zabezpieczenia że oni wiedzą że był otwierany?

 

drugie pytanko!

 

lg g6 z tej oferty:

https://www.olx.pl/oferta/lg-g6-platinum-CID99-IDmSE4I.html#a715b8d36f

 

paragon VAT 23% jest, no ok ale jest tylko wyszczególnione na nim co było kupione i w jakim kolorze, czyli idąć tym tropem myślenia można oddać każdy lg g6 w tym kolorze na ten paragon do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugie pytanko!

 

lg g6 z tej oferty:

https://www.olx.pl/oferta/lg-g6-platinum-CID99-IDmSE4I.html#a715b8d36f

 

paragon VAT 23% jest, no ok ale jest tylko wyszczególnione na nim co było kupione i w jakim kolorze, czyli idąć tym tropem myślenia można oddać każdy lg g6 w tym kolorze na ten paragon do serwisu?

 

Wziął na kredyt z Wileńskiej, ciekawe czy oni spłacają wgle te kredyty i jeśli nie to czy kupujący może mieć z tego tytułu jakieś konsekwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś screena z fejsa LG Polska w którym informują, że FVAT marża jest akceptowanym dowodem zakupu. Nie wiem czy Ci to pomoże, ale wystawię na poparcie moich wcześniejszych słów.

 

Co do swapa - zapomnij. Imei masz na obudowie i jeśli się nie będzie zgadzał ten z naklejki z tym na płycie - nici z naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziął na kredyt z Wileńskiej, ciekawe czy oni spłacają wgle te kredyty i jeśli nie to czy kupujący może mieć z tego tytułu jakieś konsekwencje.

 

skąd wiesz, że na kredyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to napisane na paragonie? Przy kwocie do zapłaty od dołu "Inna kredyt". Zresztą i tak drogo, dałbym mu max 1600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakty, raty :) trochę to śmierdzi bo kolo wziął za 2,5k telefon i po 2 tygodniach go opycha za 2k będąc wtedy w plecy 500 zł, tak ciekawe co się dzieje z takim telefonem jak nie spłaca rat, zablokują? to nie operatorzy :P

 

A może taki S7 Edge z Amazonu? Przy płatności kartą walutową wyjdzie 1950zł.

Mój link

 

jestem kompletnie zielony w kupowaniu sprzętu z zagranicy, nie wiem co i jak.

nie przepadam za samsungami miałem je w ręku i są dla mnie jak zabawka, lekkie i takie plastikowe. może i jest lepszy pod względem baterii i szybkości ale ja nie mam dużych wymagań, mój G4 spełniał wszystko co chciałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest sporo poradników na temat zakupów na Amazonie, a niemiecki Amazon.de jest zapewnia teraz obsługę w języku polskim. Szkoda tylko, że kurs € trochę zwyżkuje ostatnio. Na Amazonie jest sporo fajnych promocji jak i ogólnie na całym rynku niemieckim w zakresie elektroniki. Proponuję się zainteresować tematem założyć sobie kartę Euro np. w kantorze Aliora i z niej dokonać zakupu. Co do obsługi pogwarancyjnej na Amazonie to zwykle jest z tym znacznie lepiej niż w Polsce a za wysyłkę i zwroty nic nie płacisz. Lepsza opcja niż importowane telefony z Allegro czy komisy.

LG G6 sporo spadł z ceny i teraz kosztuje tam około 250€, 450€ to już w sumie normalna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG G6 sporo spadł z ceny i teraz kosztuje tam około 250€, to już w sumie normalna cena.

przejrzałem i najtańszy lg g6 jest za 416 ojro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyliłem się z lekka, ale chodziło mi o €450 taka cena jak za tamtego Samsunga.

Zwróć uwagę że na Amazonie są też obcy sprzedawcy i najpewniej jest zakupić wprost od Amazona. np Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...