Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nek1

Intel czy AMD w upgradzie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję ulepszyć swój komputer za maksymalną kwotę 1500 zł, części jakie aktualnie posiadam:

MOBO: Gigabyte P55A-UD3

GPU: Gigabyte Radeon HD 7950

CPU: Intel i5-750

RAM: 4GB 533MHz

Zasilacz: 600 W OCZ TECHNOLOGY

 

Zastanawiałem się nad procesorem od AMD i kupić coś takiego, ale nie wiem czy nie lepiej zainwestować w używkę np i7-6700k lub i5-7500, komputer ma głównie służyć do gier, OC wchodzi oczywiście w grę

CPU: Ryzen 5 1600

MOBO: ASRock AB350M PRO4

RAM: GoodRam Play 8GB DDR4 2400Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie odstawać od tych inteli? 1500 zł to nie małe pieniądze jak dla mnie, a jednak wolałbym nie ulepszać nic przez najbliższe 2 lata, nigdy jakoś nie mogłem się przekonać do AMD z przeznaczeniem do gier, ale widzę, że ostatnio coraz więcej jest ich polecanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na 2 lata spokojnie wystarczy a jak go podkręcisz lekko to nie będzie odstawał od Inteli ;)

A w przyszłości możesz rzucić np Ryzen 7 1700 albo Zen 2 jak już wyjdzie ;) Ogólnie będziesz miał szansę na rozbudowę czego w przypadku Intela powiedzieć nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie odstawać od tych inteli? 1500 zł to nie małe pieniądze jak dla mnie, a jednak wolałbym nie ulepszać nic przez najbliższe 2 lata, nigdy jakoś nie mogłem się przekonać do AMD z przeznaczeniem do gier, ale widzę, że ostatnio coraz więcej jest ich polecanych

AMD jest troszkę mniej wydajne od Intela w grach ( w innych zastosowania Intel przegrywa), już wyszły do niektórych gier patche jak np. do Tomb Raider gdzie Ryzen dostał +50% do wydajności, poza tym AMD wychodzi taniej od intela, także jest bardziej opłacalne cena/wydajność którą dostajesz. Poza tym podstawka Intela 1151 jest już martwa, nic co już jest na rynku na nią nie wyjdzie, a jak kupisz platformę od AMD, to masz 90% szansy na to, że tak jak w przypadku platformy AM3, nowsze procesory będą kompatybilne ze starszymi płytami głównymi.

Zestaw najbardziej optymalny, który bym Ci polecił to było by to: 6 rdzeni

 

Pamięć HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2666MHz, CL15 (HX426C15FBK2/8 339,00 zł

Procesor AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16MB (YD1600BBAEBOX) 915,00 zł

 

Płyta główna MSI B350 PC MATE, B350, DDR4, SATA3, USB 3.1 gen.1, ATX (7A36-003R) 369,00 zł

Razem. 1623,00 zł

z płytą MSI B350M PRO-VDH, B350

325,00 zł, już wychodzi 1579,00 zł

Ceny z morele.

Sprzedaj już procesor, płytę i Ram które posiadasz i dopłać do tego co Ci przedstawiłem u góry.

Wersja do 1500zł 4 rdzenie

 

Pamięć HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2666MHz, CL15 (HX426C15FBK2/8) 339,00 zł

Procesor AMD Ryzen 5 1500X, 3.5GHz, 16MB (YD150XBBAEBOX) 795,00 zł

Płyta główna MSI B350M PRO-VDH, B350, DDR4, SATA3, USB 3.1 gen.1, uATX (7A38-003R) 325,00 zł

Razem 1459,00 zł

 

Edit Ryzen 1700 to trochę za dużo^ dla płyt z tej pułki cenowej( a przynajmniej przy OC), ale procki "ZEN 2" już prędzej ;) ;)

RAM nie bierz niżej taktowanych niż 2667mhz, a płytę te co Ci poleciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej byłoby wziąć 1x8gb? W późniejszym okresie trochę ułatwi rozbudowę czy jednak ram straci na wydajności jeśli nie będą chodzić 2x4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych grach widać, że Ryzen mimo nieco gorszego średniego fps wypada lepiej jeśli się bierze pod uwagę minimalny w miejscach, gdzie jest ogromny narzut na CPU. Oczywiście to obecnie tylko część tytułów jak Crysis 3, ale to dobrze brać pod uwagę.

 

Możliwość przyszłej podmiany na kolejną generację AMD jest też dużą zaletą.

 

No i taniej, bo 7600K + płyta na Z270 + cooler wyjdą znacznie drożej.

 

Stockowy od Ryzena 1600 daje radę także przy umiarkowanym OC do 3,7-3,8 GHz, a jeśli zechce się więcej wydusić w przyszłości, zawsze można wtedy dokupić lepszy cooler wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic lepszego nie dostanę nawet jak celowałbym w jakieś używki? Kupić to wszystko i tak planuje za jakiś miesiąc co do tego czasu sprzedam może swój stary sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dorwiesz używany i7-6700K dość tanio i ci się uda płytę na Z170 do tego dokupić, to też można rozważyć. Możliwości upgradu nie będzie, ale procek z powodzeniem pociągnie wszystko przez kilka lat, więc to niewielka strata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cooler w razie czego jaki brać jeśli udałoby mi się trafić taniej Intela? Nastawiam się już i tak po ryzena, ale przez miesiąc może coś wpadnie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cooler w razie czego jaki brać jeśli udałoby mi się trafić taniej Intela? Nastawiam się już i tak po ryzena, ale przez miesiąc może coś wpadnie taniej

Jeśli i tak czekasz miesiąc, to poczekaj do premiery nowych procesorów od Intela "coffe lake?".

Wtedy możliwe, że ceny płyt 1xx 2xx pójdą nieco w dół i procków również.

 

Osobiście jednak polecam ryzena 6/12 ale wszystko się jeszcze okaże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na same coffe lake nie czekaj, bo nie będą kompatybilne z aktualnymi płytami na rynku= drożyzna za CPU+płyta.

Coolery najlepiej bierz od silentiumpc, najlepiej fortris 3, lub tańsze typu wierzowego od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za pomoc, pierwszym wyborem pozostaje ryzen, a ewentualnie jak dorwe i7 6700k taniej we wrześniu to wtedy to kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen ma stockowy cooler który wystarcza do lekkiego OC nawet:)

 

Co do ryzena teraz płyta MSI x370 Gaming jest objęta promocją. Na stronie MSI możesz zobaczyć co dają. Wiem że jest droższa, ale też i lepsza. do tego pierdólki dokładane do płyty warte są chyba z 200zl :)

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x370-gaming-plus-x370-sata3-ddr4-usb3-1-gen-2-atx-7a33-011r-1235733/

 

ewentualnie jak ma być tanio, to taka:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-gaming-plus-b350-sata3-ddr4-usb3-1-gen-1-atx-7a34-015r-1233958/

 

https://promocje.msi.com/promotions/gaming-piec-plus/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dostać za 950 zł + kw i7 6700k z gwarancją Intela do stycznia 2019 i chłodzeniem BeQuiet Dark Rock, warto w to wchodzić czy jednak brać ryzena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dostać za 950 zł + kw i7 6700k z gwarancją Intela do stycznia 2019 i chłodzeniem BeQuiet Dark Rock, warto w to wchodzić czy jednak brać ryzena?

 

Ryzena 1600 można upolować czasem i za ~800pln nowego. i7 musiałby kosztować mniej, by było sens brać i parować z najtańszymi płytami s1151 (H110).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cena optymalna to tak max 850 żebym mógł sensowną płytkę dokupić do i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dostać za 950 zł + kw i7 6700k z gwarancją Intela do stycznia 2019 i chłodzeniem BeQuiet Dark Rock, warto w to wchodzić czy jednak brać ryzena?

 

Dobra cena i dobry proc, tylko trzeba sparować z płytą na z170, żeby był wart większej uwagi:) Cena też bardzo dobra. Tylko jak oferta z OLX to pewnie wałek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oferta jest z innego forum także myślę, że nie jest to jakaś kiepska wersja, postaram się zjechać do 900 + kw, jeśli nie da rady to kupić to czy jednak wziąć ryzena ze względu na przyszłościowosc? Nie chciałbym wymieniać procka w przeciągu min 3 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier brałbym używkę/nowego i5 7xxx lub i7 7xxx. Do pracy typu obróbka video itp. to faktycznie ryzen. Do gier? osobiście nie brałbym do gier ryża skoro byle intel mu dorównuje (nawet G4560)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma służyć głównie do gier, procek będzie kręcony więc i7 6700k będzie dobrą opcją pod warunkiem, że zmieszcze się w 1500 zł (CPU, mobo, ram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz kręcony CPU? Wg mnie, ogólnie, przy aktualnej grafie nie warto się bawić w taki CPU. Ja bym raczej radził GTX 1060 jako główny składnik upgrade'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn póki działały mi wszystkie sloty ram to miałem podkreconego do 4, niestety siadlo mi coś w płycie, musiałem przenieść pamięci i przez wysokie radiatory w ramach musiałem podnieść wentylator i temperatury skoczyły więc wróciłem do domyślnych ustawień dlatego rozglądam się za nowym prockiem i płytą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium G4560 jest chyba lepszy niż Twój aktualny CPU bez OC:) Tak więc nie ma co ściemniać, cokolwiek nie kupisz i tak będzie aż nadto do Twojego GPU:) Szczególnie jeśli nie masz monitora 100Hz+.

 

 

Co do wspomnianej wydajności G4560 vs Ryzen 1600... https://www.purepc.pl/procesory/premiera_test_procesorow_amd_ryzen_3_1200_vs_intel_core_i3_7100?page=0,38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że karta będzie wtedy najsłabsza, ale wolę mieć potem do wymiany jedna część niż co chwile coś, za 1500 zł chce kupić te 3 części co na początku wymieniłem, pytanie tylko czy opłaca mi się pchać w i7 6700k czy jednak amd pod nowy socket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
    • Ja tam zbliżam się do 30h i już skończyłem 10 rozdział. Ciężko oderwać się od ekranu, bo co chwilę się coś dzieje. Poboczne zadania robię jedynie jak jestem w pobliżu zleceniodawcy. Niczego specjalnie nie szukam, bo dla mnie takie odhaczanie pozycji z listy rzeczy do zrobienia jest głupie. Jeszcze sporo przede mną, ale spokojnie oceniłbym ten tytuł na 9/10 i typował, że będzie to tegoroczne GOTY. Gdyby system walki był lepszy to już w ogóle byłbym zachwycony.
    • Ja mimo ze gadam natywnie po angielsku to lubie miec napisy bo chce zrozumiec 100% tego co mowia. Czesto w grach masz terminy z zakresu virusologii jak tutaj czy inne terminy technologiczne jakich czlowiek nigdy nie slyszal ani nie uzywal 
    • Rozpoczyna się zaoranie CBA, pytanie jest takie co zrobi z tym Duda, gdyż PiS-iory już kwiczą . Kamiński, jesteś twarzą tego wszystkiego, co CBA się skompromitowała. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nagly-apel-mariusza-kaminskiego-do-cba-przetrwajcie,nId,7420258
    • zasilanie dodatkowe mi nie przekadza, dysk jest dobrze odczytywany ( jest o dziwo lepiej odczytywany niz taki ssd lexar czy patriot (pewnie dlatego ze mam dodatkowe zasilanie prądkowe)) no i jest duzo tanszy.    muszę ogarnąć jakiś pojemnik na te dyski dyski 2,5 zewnetrzne na usb nie biore nawet pod uwagę, nie zdąrze go zapełnić a juz sie zepsuje
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...