Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PolishRacer

Jak nagrywać rozciągnięte 4:3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!, mam problem , gram w csgo w rozdzielczości 4:3 1440x1080 rozciągnięte, czasami gdy chce nagrać mecz na żywo musze zmieniac na rozdzielczość 16:9 1920x1080 na ktorej nie umiem strzelac takich ladnych hsów:) inaczej jak nagrywam w 4:3 mam czarne paski po bokach i tak 2/10 to wygląda;/, wiem ze da sie zrobic aby nagranie było rozciągnięte ale jak?, nagrywam programem Nvidia GForce Experince

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czarne paski na bokach o których mówisz faktycznie są w materiale wideo, czy po prostu odtwarzacz je dokleja, bo ma okienko w proporcjach 16:9?

To że lepiej grasz mając pasztet na ekranie to nie znaczy, że ludzie chcą widzieć owy pasztet. Nie zaburzaj proporcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nagra materiał w 4:3 a potem odtwarza w 16:9 to na przykład youtube te paski dodaje z automatu przy konwersji aby obrazu nie rozciągnęło na boki.

 

tego się nie da przeskoczyć, a przynajmniej ja nie wiem jak można bu top zrobić inaczej niż dodanie "samemu" takich pasków na przykład z obrazkami albo z jakimś "blurem" zamiast nich jak czasem się widzi na materiałach nagranych telefonem

 

edit: jeszcze możesz mieś gre w "oknie" 16:9 wyświetlaną na monitorze 4:3 tak aby boki "wystawały" poza ekran.

bedzie sie nagrywało 16:9 a tobie nie bedzie przeszkadzac bo bedziesz widziec 4:3.

minus taki, że nie bedziesz widział co sie dzieje po bokach :( (chyba że skolujesz masz 3 monitory)

 

wiec moze lepiej poćwiczyć granie na innych proporcjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz identyczną sytuację co ja. Graj normalnie na 1440x1080. Potem w programie do obróbki video daj 1280x720 i w opcjach rozdzielczości "deafault" zmień na 16:9. Będziesz miał obraz bez tych pasów, ale kosztem górnych krawędzi (można je poświecić, bo nic tam nie ma, w graniu i tak fragi się liczą). Tu masz przykład na Vegasie http://i.imgur.com/2tvx6MK.jpg

 

///Aha, jeśli wrzucasz to na YT, to przy 1280x720 będziesz miał najwyższą jakość 720p (jak zapewne zauważyłeś, zależy ona od wysokości wgranego obrazu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje jakości Shadowplay daj na "in-game"/"w grze".

Następnie w programie do obrobki materiału robisz crop na 16:9 tracąc sporo na jakości (bo to tylko 1280:720).

Opcja 2 :

Dodajesz paski z boków i otrzymujesz 1920:1080 (pełna jakość bo piksele są 1:1). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czarne paski na bokach o których mówisz faktycznie są w materiale wideo, czy po prostu odtwarzacz je dokleja, bo ma okienko w proporcjach 16:9?

To że lepiej grasz mając pasztet na ekranie to nie znaczy, że ludzie chcą widzieć owy pasztet. Nie zaburzaj proporcji!

 

W CS gram na takiej rozdzielczości gdyż modele postaci są rozciągnięte i łatwiej po prostu strzelić tą głowę, odtwarzacz dodaje paski , gdy ustawie proporcje na monitorze 4:3 rozciągnięte 1440x1080 jest ok, po 7 latach gry w CS , 1.6 i Global offensiv nie mam zamiaru zmieniać nagle rozdzielczości bo to zaburzy kompletnie mój balans, inna czułość myszy i wiele innych sytuacji a nie gram na silvery gdzie to będzie bez znaczenia.

 

jak nagra materiał w 4:3 a potem odtwarza w 16:9 to na przykład youtube te paski dodaje z automatu przy konwersji aby obrazu nie rozciągnęło na boki.

 

tego się nie da przeskoczyć, a przynajmniej ja nie wiem jak można bu top zrobić inaczej niż dodanie "samemu" takich pasków na przykład z obrazkami albo z jakimś "blurem" zamiast nich jak czasem się widzi na materiałach nagranych telefonem

 

edit: jeszcze możesz mieś gre w "oknie" 16:9 wyświetlaną na monitorze 4:3 tak aby boki "wystawały" poza ekran.

bedzie sie nagrywało 16:9 a tobie nie bedzie przeszkadzac bo bedziesz widziec 4:3.

minus taki, że nie bedziesz widział co sie dzieje po bokach :( (chyba że skolujesz masz 3 monitory)

 

wiec moze lepiej poćwiczyć granie na innych proporcjach

 

 

Nie wiem czy grałeś w CS ale granie w oknie jest trudne , a granie w CS na kilku monitorach to tak jak ubrać się na pogrzeb w koszulkę z palmami :(

 

Opcje jakości Shadowplay daj na "in-game"/"w grze".

Następnie w programie do obrobki materiału robisz crop na 16:9 tracąc sporo na jakości (bo to tylko 1280:720).

Opcja 2 :

Dodajesz paski z boków i otrzymujesz 1920:1080 (pełna jakość bo piksele są 1:1). 

 

Akurat na jakości nie zależy mi tak bardzo , gram od kad pamietam na rozciągniętym 4:3 w 1440x1080 a we wcześniejsze wersje csa na niższych , nie chce po prostu tych cholerny pasków które wyglądają okropnie, chce aby widzowie widzieli jak gram a nie w FHD gdzie nie mogę pokazać całego skila;)

 

Masz identyczną sytuację co ja. Graj normalnie na 1440x1080. Potem w programie do obróbki video daj 1280x720 i w opcjach rozdzielczości "deafault" zmień na 16:9. Będziesz miał obraz bez tych pasów, ale kosztem górnych krawędzi (można je poświecić, bo nic tam nie ma, w graniu i tak fragi się liczą). Tu masz przykład na Vegasie http://i.imgur.com/2tvx6MK.jpg

 

///Aha, jeśli wrzucasz to na YT, to przy 1280x720 będziesz miał najwyższą jakość 720p (jak zapewne zauważyłeś, zależy ona od wysokości wgranego obrazu).

 

 

A może to wina programy do nagrywania, na bandicamke gdzie jest wywalony znak wodny na połowę ekranu jest normalne 4:3 a w Gforce Experince te paski

 

PS, więksi youtuberzy jak oglądam ich odcinki z gierek mają normalne rozciągnięte 4:3 w rozdzielczości 1280x960 bądź w mojej 1440x1080 -(to najlepsza jakość na 4:3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat na jakości nie zależy mi tak bardzo , gram od kad pamietam na rozciągniętym 4:3 w 1440x1080 a we wcześniejsze wersje csa na niższych , nie chce po prostu tych cholerny pasków które wyglądają okropnie, chce aby widzowie widzieli jak gram a nie w FHD gdzie nie mogę pokazać całego skila;)

 

A może to wina programy do nagrywania, na bandicamke gdzie jest wywalony znak wodny na połowę ekranu jest normalne 4:3 a w Gforce Experince te paski

 

PS, więksi youtuberzy jak oglądam ich odcinki z gierek mają normalne rozciągnięte 4:3 w rozdzielczości 1280x960 bądź w mojej 1440x1080 -(to najlepsza jakość na 4:3)

Nie można oglądać proporcji 4:3 na monitorach 16:9 bez pasków. Rozciągnięcie ok, ale musisz je zrobić z programu do obróbki (ponieważ albo Ty będziesz widział paski, albo osoby oglądające gotowy filmik). Osobiście wolę nie zniekształcony obraz, ale skoro twierdzisz, że rozciągnięcie jest lepsze...

 

Jak chcesz mieć rozciągnięty obraz w czasie rozgrywki, to filmik nie może być nagrywany w natywnej rozdzielczości monitora. Ustaw 16:9 na pulpicie i 4:3 w grze. 

Jak wygląda filmik z Shadowplaya jak wymusisz jakość 720p przy rozdzielczości w grze 4:3 ?

 

PS.

Największa typowa rozdzielczość 4:3 to 2048:1536, a po drodze masz jeszcze 1600:1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...