Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Docentqq

Procesor trzyma wysoka temperature

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Odrazu przepraszam wszystkich za brak polskich znakow.

 

Zaczne od podania specyfikacji PC:

 

CPU: Intel Core i7-7700K Kaby Lake 4.2GHZ

MotherBoard: MSI Z270 GAMING M5

GPU: MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8GB GDDR5X

RAM: Corsair Vengeance LED Red DDR4 2x8GB 3000MHz

Power: Be quiet! POWER ZONE 650W 80+ Bronze

SSD: Crucial BX100 250GB SATA3

BOX: PHANTEKS Enthoo Evolv ATX Tempered Glass

Water Cooling: Corsair Hydro Series H100i Extreme Performance

 

Dzisiaj zaczal mi bardzo dziwnie pracowac wiatrak od chlodzenia wodnego. Otworzylem pc i wyciagnelem kieszen z chlodzeniem, ktora bardzo ciezko wychodzi z obudowy przez to ze chlodzenie ma krotkie przewody z ciecza. Na wiatraku byly luzy, odkrecilem go, dokrecilem i wlozylem na miejsce. Wlaczylem komputer i wiatraki zaczely ciagle pracowac a procesor ma ciagle wysoka temperature 100. Max temperatura nie przekracza 100 czy gdy jestem na pulpicie czy w grze. Nie mam zielonego pojecia co mam zrobic. Zmienilem paste na procesorze, dokladnie wyczyscilem, nalozylem nowa i dokrecilem cooler. Wlaczylem komputer i przez chwile byla niska temperatura, a po paru minutach odrazu na pelne obroty 100 stopni. CPU usage w granicach 15%.

 

Czy jest ktos w stanie pomoc rozwiazac moj problem? Dodaje zalaczniki z PC i komorki.

 

2lbhx47as4am_t.jpg

byqa07ht9jer_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że pompa w coolerze przestała pracować, lub nie ma co pompować. Układ się nie rozszczelnił przypadkiem? Pompa działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że pompa w coolerze przestała pracować, lub nie ma co pompować. Układ się nie rozszczelnił przypadkiem? Pompa działa?

A jak sprawdzic czy pompa dziala? Jeden z przewodow jest cieply drugi chlodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz inny cooler by podmienić na chwilę? Wentylatory na chłodnicy przy takiej temperaturze powinny wiać gorącym powietrzem, a z tego co widzę - procesor pracuje na 1/10 mocy. Jestem prawie pewien, że siadła pompa w bloku. Pożycz i załóż jakikolwiek cooler AC by potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie pompa odłączona, miałem to samo, chciałem już nawet skalpa powtarzać, a tu się okazało że jedna kostka niedopięta.

 

Sprawdzić działanie pompy jest łatwo, wystarczy zobaczyć czy na bloku świeci się logo corsair ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz inny cooler by podmienić na chwilę? Wentylatory na chłodnicy przy takiej temperaturze powinny wiać gorącym powietrzem, a z tego co widzę - procesor pracuje na 1/10 mocy. Jestem prawie pewien, że siadła pompa w bloku. Pożycz i załóż jakikolwiek cooler AC by potwierdzić.

Niestety nie mam, a nie stac mnie by kupic drugi tylko po to by sprawdzic. Komputer jest nowy skladany w polowie lutego tego roku. Prawdopodobnie wysle water cooler na reklamacje.

 

Ewidentnie pompa odłączona, miałem to samo, chciałem już nawet skalpa powtarzać, a tu się okazało że jedna kostka niedopięta.

 

Sprawdzić działanie pompy jest łatwo, wystarczy zobaczyć czy na bloku świeci się logo corsair ;)

Logo Corsair sie swieci w miejscu procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy blok generuje wibracje, teoretycznie logo corsair to żadna wyrocznia, oznacza tylko tyle że prąd do bloku dociera, a to czy sama pompa pracuje to trzeba organoleptycznie sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc. Zdemontowalem chlodzenie. Przez 2 godziny meczylem sie by 2 mocowania procesora odkrecic od backplate. Corsair to tak porzadna firma ze 2 gwinty w backplate sie krecily i nie moglem ich urwac bo by mi gwarancji nie uznali, a musialem to zdemontowac by wyslac na gwarancje. Kupilem SilentiumPC Fortis 3 HE1425 V2 i zamontowalem. Temperatura na pulpicie spadla do 30 stopni a w grach max 71. Teraz mi nie pozostaje nic innego jak napisac wyczerpujacy opis przy skladaniu reklamacji na morele.net. Osobiscie nigdy nie kupie wiecej niczergo na morele bo gdy dzwonilem na infolinie co mam zrobic z tym backplatem ktory nie moglem zdemontowac uslyszalem ze moge wyslac zapytanie co mam zrobic albo wyslac caly pc kurierem ktory go bedzie rzucac po aucie i dodatkowo za samo trzasniecie drzwiami morele bierze 99 zl. Mam nadzieje ze pozytywnie rozpatrza moja reklamacje i wszystko sie rozejdzie po kosciach.

 

 

Dziekuje za zainteresowanie i pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

DocentQQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...