Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piiio

Czy jest sens i7700K ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam w domu nierozpakowany i7 7700 i zaczalem sie zastanawiac, czy jeszcze nie oddac i nie kupic i7 7700K. Wziecie lepszego procka to koszt 700zl wiecej (chlodzenie, lepsza plyta, drozszy procek). Czy jest sens rozpatrywac to, czy zostac z tym co mam ? Po za tym czytalem, ze i7 7700K ma nagle skoki temperatury i strasznie sie grzeje mimo dobrego chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak nie masz zamiaru bawić się w OC to możesz sobie zostawić tego 7700. Ja mam 7700K i zadowolony jestem , kręcić i tak go nie kręcę ale taki mi się trafił , nie miałem opcji wyboru więc nie wybrzydzałem:). Co do temperatur to ja nie zauważyłem jakiś skoków czy drastycznych stopni, ale jak ludzie piszą zależy jaką sztukę trafisz. Generalnie jak ze wszystkim ostatnio. Możesz kupić Merca i też będzie jakiś felerny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiatrak nie wariuje ? bo podobno nagle skoki temperatury nawet przy przegladaniu internetu powoduja zalaczanie sie wiatraka na duze obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno to sól jest słona, a cukier słodki. ;-) tak nam powiedzieli przynajmniej. Przy przeglądaniu internetu i tak jak teraz piszemy to wiatrak kręci się 350rpm i nie ma ochoty ani wyraźnego powodu by przyśpieszać. Maks temp jaki zrobiłem u siebie to 72 stopnie przy 2h teście occt, czyli wszystko na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80zł drożej masz 6700K + Z170 zaczynają się od 350zł + chłodzenie 130zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy słabo wentylowanej obudowie przy obecnych temperaturach nie widzę nic szczególnego w swoich 72 stopniach :-) I zapomniałem dodać że XMP-ka mam załączonego także to też pewnikiem nie pomaga, ale po co ruszać jak tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80zł drożej masz 6700K + Z170 zaczynają się od 350zł + chłodzenie 130zł.

 

i wtedy mam procesor 6 generacji a nie 7-mej, nie dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wtedy mam procesor 6 generacji a nie 7-mej, nie dziekuje

Te procesory różnią się tylko integrą. Części procesorowe mają taką samą wydajność przy takich samych taktowaniach. 7gen się tylko trochę lepiej kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procesory różnią się tylko integrą. Części procesorowe mają taką samą wydajność przy takich samych taktowaniach. 7gen się tylko trochę lepiej kręci.

 

dobra chyba zostane przy i7 7700 zawsze to troche mniej bedzie sie grzal, w TurboBoost to 4.2 Ghz wiec wcale nie tak malo, a za 700zl wiecej tak samo mozna by sie zastanawiac czy gtx 1060 czy gtx 1070 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chyba zostane przy i7 7700 zawsze to troche mniej bedzie sie grzal, w TurboBoost to 4.2 Ghz wiec wcale nie tak malo, a za 700zl wiecej tak samo mozna by sie zastanawiac czy gtx 1060 czy gtx 1070 :D

 

4,2 na 1 rdzeniu chyba bylo? Bo na 4 na pewno nie:)

 

6700K i płyta Z170 to dużo lepsza baza z potencjał, niż i7-7700. Podałes dość spora różnicę w cenie K i non-k. Czyli chyba bierzesz pod uwagę używki? W takim wypadku wspomniany zestaw na 6700K jest dużo lepszy. W starszej rewizji 6700K nie ma tak beznadziejnego gluta jak 7700/7700k i nowe rewizje 6700k :) Nowego 6700K jak co nie opłaca się kupować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,2 na 1 rdzeniu chyba bylo? Bo na 4 na pewno nie:)

 

6700K i płyta Z170 to dużo lepsza baza z potencjał, niż i7-7700. Podałes dość spora różnicę w cenie K i non-k. Czyli chyba bierzesz pod uwagę używki? W takim wypadku wspomniany zestaw na 6700K jest dużo lepszy. W starszej rewizji 6700K nie ma tak beznadziejnego gluta jak 7700/7700k i nowe rewizje 6700k :) Nowego 6700K jak co nie opłaca się kupować:)

 

procek bez K 1300zl, mobo 350zl= 1650zl

procek z K 1465, mobo 550-600zl,jakis rozsądny wentylator 300-350zl =2365zl

 

roznica 700zl, z K mam znacznie wiekszy pobor mocy,temperatura o 15-20C wieksza, wydajnosc wieksza 5%

 

wiec wybor jest jasny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak nowe kupujesz:)

 

Powiem tak, 350zl nowa płyta kosztuje na Z170. 6700K używany 900-1100zl. Chłodzenie Fortis 160zl, grandis 190zl nowe. I taki zestaw ma sens :) 1400-1600zl za około 500-700Mhz więcej na rdzeniu. Nie wiem jak wyliczyłeś 5% więcej wydajności. Może chciałeś napisać 15% ? Temperatura? nie chcę Cię martwić, ale potencjalnie niższa niż u Ciebie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak nowe kupujesz:)

 

Powiem tak, 350zl nowa płyta kosztuje na Z170. 6700K używany 900-1100zl. Chłodzenie Fortis 160zl, grandis 190zl nowe. I taki zestaw ma sens :) 1400-1600zl za około 500-700Mhz więcej na rdzeniu. Nie wiem jak wyliczyłeś 5% więcej wydajności. Może chciałeś napisać 15% ? Temperatura? nie chcę Cię martwić, ale potencjalnie niższa niż u Ciebie :E

 

i7 7700 vs i7 7700K https://www.youtube.com/watch?v=UkuBPJ_W9Yg (roznica niecale 5%), ale to bez krecenia

 

majac i7 7700 w domu, bezsensu mi zamieniac na 6700k -1380zl + koszt wentylatora, to z 300 zl wiecej musze dac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już kupiłeś to sensu nie ma:) Różnice dopiero przy 1080Ti większe by były. Nie wiem co masz za gpu, ale jak 1060 to i tak cep z zapasem jest;)

 

No i monitor 100Hz+ potrzeba, aby coś poczuć. 60Hz będzie wąskim gardłem dla 7700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już kupiłeś to sensu nie ma:) Różnice dopiero przy 1080Ti większe by były. Nie wiem co masz za gpu, ale jak 1060 to i tak cep z zapasem jest;)

 

No i monitor 100Hz+ potrzeba, aby coś poczuć. 60Hz będzie wąskim gardłem dla 7700

 

mam gtx 1060, komp bedzie do tv podpiety bez 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gtx 1060, komp bedzie do tv podpiety bez 4K

 

nie wiem jaki TV, ale niektóre można zmusić do 100Hz. O ile matryca jest 100Hz. A i tak nie zawsze.

 

Zrób sobie undervolta na tym 7700. Będzie zimniej i ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki TV, ale niektóre można zmusić do 100Hz. O ile matryca jest 100Hz. A i tak nie zawsze.

 

Zrób sobie undervolta na tym 7700. Będzie zimniej i ciszej.

 

na 7700 ? a po co on bierze tylko 40-50W i temp 50C

dzisiaj odbieram plyte glowna i zobaczymy jak wyjdzie w praniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 7700 ? a po co on bierze tylko 40-50W i temp 50C

dzisiaj odbieram plyte glowna i zobaczymy jak wyjdzie w praniu

 

50*C Kebab 4.0GHz na BOX coolerku i stock V-Core ? To chyba w IDLE, bo na pewno nie w stresie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.tomshardware.com/reviews/intel-kaby-lake-core-i7-7700k-i7-7700-i5-7600k-i5-7600,4870-9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś test 7700 na na chłodzeniu wodnym 240mm :)

 

Ale spoko, może box ma ukrytą moc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś test 7700 na na chłodzeniu wodnym 240mm :)

 

Ale spoko, może box ma ukrytą moc :)

 

www.tomshardware.com/reviews/intel-kaby-lake-core-i7-7700k-i7-7700-i5-7600k-i5-7600,4870-8.html

 

tutaj dla K i temperatura o 20C wieksza, ale nie wiem gdzie napisane jest jakie chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam w domu nierozpakowany i7 7700 i zaczalem sie zastanawiac, czy jeszcze nie oddac i nie kupic i7 7700K. Wziecie lepszego procka to koszt 700zl wiecej (chlodzenie, lepsza plyta, drozszy procek). Czy jest sens rozpatrywac to, czy zostac z tym co mam ? Po za tym czytalem, ze i7 7700K ma nagle skoki temperatury i strasznie sie grzeje mimo dobrego chlodzenia.

A do czego go będziesz używał?

 

Do gier z GTX1060 to Ci wystarczy z nawiązką, ewentualnie pewnie więcej byś wycisnął z podkręconego i5 K.

Nie ma sensu teraz dużo bulić jak Coffe Lake za rogiem i 6 rdzeniowe i5 tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...