Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lucand

Głośniki do domu 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Potrzebuje kupić głośniki do gier, filmów, i muzyki czasem na imprezie grillowej w ogrodzie. Znalazłem kilka pozycji na allegro ale nie wiem czy warte są tej kasy. Może ktoś doradzić? Co byście z tego wybrali?

 

1. http://allegro.pl/kolumny-wzmacniacz-bluetooth-usb-fm-zestaw-i6570071243.html

2. http://allegro.pl/glosniki-logitech-z906-5-1-thx-500w-gw-producenta-i6889277399.html

3. http://allegro.pl/zestaw-stereo-gleboki-bass-kolumny-wzmacniacz-440w-i6841375335.html

4. Ewentualnie coś innego ale lepszego w tej cenie lub tańsze ktoś poleca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mają już wzmacniacz w sobie i podłaczam tylko do prądu oraz komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę jednak chyba mocniejsze, te solo 7c w wersji z 2013r. Będę używał także w ogrodzie a więc będą lepsze, tak czuje. Zastanawiałem się nad 9c ale wyczytałem, że piszczą i zniekształcają się wysokie tony. Ludzie piszą, że ten model 9c nie ma startu do 7c pod względem dźwięku. Nie będę zatem dopłacał...

 

Wolałbym dopłacić za dodatkowe 2 lata gwarancji, nie kosztuje dużo... Warto brać dodatkową gwarancję do tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. To nie jest żadna gwarancja, tylko ubezpieczenie. Poczytaj w necie, jak w praktyce działają takie ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Z tego co czytałem o porównaniach Edifer są lepsze jeśli lubisz więcej średniego basu, a Solo 6/7 jeśli pasuje ci tylko trochę niskiego basu i większa scena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki.

 

Chciałbym już dzisiaj zamówić Edifiery R2600 https://www.ceneo.pl/19406518

 

Pytanie mam takie do Was: w którym z tych sklepów zamówić najlepiej?

Chcę mieć pewność, że bassreflex będzie z przodu, a kabel łączący głośniki będzie miał 3m, a nie 1,5m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, skąd się wzięła ta chora cena, 700 zł za R2600? Aż się przeraziłem. Pamiętacie ile one kosztowały, gdy wchodziły na nasz rynek? Około 500 zł.

 

W tej chwili nie ma już w sprzedaży tej starszej wersji z krótkim kablem i bas-refleksem z tyłu, wiec bierz tam, gdzie taniej. Jeśli nie jesteś pewny - przeczytaj opis w sklepie lub zadaj pytanie sprzedającemu. Najlepiej kup używane do 450 zł - to uczciwa cena. Widzę w tej chwili najtańsze używane za 520 zł - też chora sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Solo 6C były za 250zł na początku, ale wtedy też dolar był po 3zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, skąd się wzięła ta chora cena, 700 zł za R2600? Aż się przeraziłem. Pamiętacie ile one kosztowały, gdy wchodziły na nasz rynek? Około 500 zł.

 

W tej chwili nie ma już w sprzedaży tej starszej wersji z krótkim kablem i bas-refleksem z tyłu, wiec bierz tam, gdzie taniej. Jeśli nie jesteś pewny - przeczytaj opis w sklepie lub zadaj pytanie sprzedającemu. Najlepiej kup używane do 450 zł - to uczciwa cena. Widzę w tej chwili najtańsze używane za 520 zł - też chora sytuacja.

 

No właśnie też sie troche zdziwiłem, bo np. za moje obecne geniusy dałem parę lat temu bodaj jakieś 120zł, a teraz widzę że i po 200zł są.

 

No skoro tak mówisz, to jedynym plusem kupowania nowych R2600 dzisiaj jest właśnie to, że bas-reflex jest z przodu a kabel ma 3m. No pewny nie byłem, dlatego zapytałem się tutaj, ale troche mnie uspokoiłeś :D.

Właśnie problem w tym, że nigdzie nie pisze, że kabel ma 3m. Od paru tygodni śledziłem wszystkie oferty tych głośników na ceneo. Z każdym dniem ich ubywa, jedynie w sklepie "redcon" czy jakoś tak było napisane o kablu, że ma 3m, a cena była o 30zł niższa (669zł), ale niestety dzisiaj już ta oferta jest nieaktualna.

 

Koniec końców zamówiłem w x-kom, mam nadzieję, że się nie zawiodę. Na środę powinny do mnie dotrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno małe pytanie mam :D.

Zamówiłem te głośniki, dzisiaj je wysłali i dostałem e-mail z numerem przesyłki. No i widze coś takiego:

88082759593884961471.jpg

 

Z tego co mi wiadomo to one ważą jakieś 14/15kg, a tam pisze że paczka ma 7. Mam się bać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też sie troche zdziwiłem, bo np. za moje obecne geniusy dałem parę lat temu bodaj jakieś 120zł, a teraz widzę że i po 200zł są.

 

No skoro tak mówisz, to jedynym plusem kupowania nowych R2600 dzisiaj jest właśnie to, że bas-reflex jest z przodu a kabel ma 3m. No pewny nie byłem, dlatego zapytałem się tutaj, ale troche mnie uspokoiłeś :D.

Właśnie problem w tym, że nigdzie nie pisze, że kabel ma 3m. Od paru tygodni śledziłem wszystkie oferty tych głośników na ceneo. Z każdym dniem ich ubywa, jedynie w sklepie "redcon" czy jakoś tak było napisane o kablu, że ma 3m, a cena była o 30zł niższa (669zł), ale niestety dzisiaj już ta oferta jest nieaktualna.

 

Koniec końców zamówiłem w x-kom, mam nadzieję, że się nie zawiodę. Na środę powinny do mnie dotrzeć.

 

Jak możesz to opisz jak zrealizował zamówienie x-com oraz twoje ogólne wrażenie na temat głośników.Też się zastanawiam nad nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie kurierem to powiedz żeby poczekał i rozpakuj przy nim i najwyżej spisze protokół. Tyle już zamawiałem z x-kom i nigdy nie trafiło mi się inna przesyłka niż zamówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły R2600, ładnie zapakowane wszystko ok.

 

Ale co do samych głośników to mam troche wątpliwości:

 

1. Mam wrażenie, że są jakieś dziwnie ciche. Powiem szczerze, że spodziewałem się czegoś więcej w tych 124W... Jak podgłosze na fulla i siedzę 0,5m od głośników to mnie nic nie rusza nawet.

Czy te głośniki po prostu są takie ciche, czy po prostu zła karta dźwiękowa (integra) powoduje to, że tak cicho grają? Moje stare 2.1 miały łącznie 38W i według mnie były głośniejsze bo z bliska sie nie dało wytrzymać.

Niektórzy pisali, że w pewnym miejscu jest skok głośności (mniej więcej 20 / 30%). Ktoś nawet pisał, że ten skok jest akurat w fazie pomiędzy "za głośno, a za cicho". No i u mnie ten skok też faktycznie jest, no ale w miejscu w którym głośniki są bardzo ciche.... Chyba coś jest nie tak.

Witam czy tylko ja mam problem z potencjometrem głośności? Chodzi o to że jeden klik w pewnym momencie zmienia głośność o bardzo dużo. Akurat jest to taka granica pomiędzy za cicho a za głośno.

 

2. Ja sie zastanawiałem wcześniej nad R1700: http://forum.pclab.pl/topic/1212701-G%C5%82o%C5%9Bniki-komputerowe-do-pokoju-~145-m-~500z%C5%82/

 

W tej samej cenie co R1700BT masz Solo7c...nie wiem co rozumiesz przez mocny bas...ale 2x55W powinno dostarczyć ci wystarczających wrażeń. Co do mocy...nikt nie każe ci ustawiać głośności na 100%...

Co do basu - jest go dużo i jest bardzo dobrej jakości. To nie to samo co w tanich zestawach 2.1, gdzie w większości słychać dudnienie. Mocy z pewnością im nie brakuje - nigdy nie udało mi się podkręcić ich na więcej jak 50%, nawet na chwilę, bo już to było sporą przesadą.

A to źle, że zadowoli Cię dla przykładu 50% ich mocy?

 

Nie wiem co jest problemem, ale po pierwszych 10 minutach nie zadawala mnie nawet 100%..

 

bez problemu Edifiery zjedzą te geniusy byle był to zestaw stereo, nie tylko głośność ale jakość lepsza.

 

No i właśnie co do tego pierwszego to mam wątpliwości..

 

 

Co do tego basu - nie mam pojęcia jak wypadają 1700BT, ale w R2600 Ci go nie braknie.

edifiery 1700 nie graja basem bo to za małe głośniki, bas wymaga dużej obudowy jak i odpowiedniej wielkości przetworników, stąd takiej wielkości głośniki często są ratowane subwooferem stąd mamy zestawy 2.1. Solo 6C mają 6,5 calowe przetworniki i w miarę przystępną cenę więc pomyślałbym nad nimi, albo jakimś zestawem 2.1 edifiera jak C3 które miałem

 

A co do basu, według mnie jest ogromna różnica po przesiadce ze starych 2.1. Tak jakby go nie było w ogóle. A po podkręceniu basu na głośniku i podgłoszeniu słychać trzeszczenie..

To normalne? One sie muszą wygrzać po prostu, czy trafiłem na jakiś feralny egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączasz głośniki front panel czy z tyłu? Kabel dociśnięty? Poziom głośności w windows się nie zmienił czasami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam do tylnego panelu, z przodu mam tylko pod słuchawki i mikrofon. Dociśnięty na bank, w windowsie na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że spodziewałem się czegoś więcej w tych 124W

Heh. Dobre:-) Na początku nie męcz tak tych głośniczków:-) Niech trochę się membrany rozruszają dłużej pochodzą. Jeśli chcesz czuć bas na klacie dobrze mieć głośnik niskotonowy 17cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź z innym źródłem dźwięku (mp3, telefon, odtwarzacz CD itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i zastanawiam się, czy Wy za dużo nie wymagacie od tych głośniczków?

124 W ?polecam test wzmacniaczy stereo i kd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że spodziewałem się czegoś więcej w tych 124WHeh. Dobre:-) Na początku nie męcz tak tych głośniczków:-) Niech trochę się membrany rozruszają dłużej pochodzą. Jeśli chcesz czuć bas na klacie dobrze mieć głośnik niskotonowy 17cm.

Nie męczę, po prostu podgłosiłem na fulla parę razy, żeby zobaczyć na co je stać. I pierwsze wrażenie pod względem głośności było takie sobie, po tym jak naczytałem się opinii w internecie typu "przy otwartym oknie słychać do 70m" lub "sąsiad nie będzie mógł oglądać telewizji spokojnie" albo recenzji typu "tak, mają kopa".

 

Przy głośności powyżej około ~60% zaczynają trzeszczeć i im głośniej, tym to trzeszczenie jest większe, to samo dzieje sie gdy podkręcam bas. No ale mam nadzieję, że z czasem jak sie wygrzeją to przestaną trzeszczeć?

 

Co do samego basu to powiem tak... Tak, jestem basolubem. Ale nie sądziłem, że aż takim. Poprzedni głośnik niskotonowy miał ~5cm i uwierz, było go czuć. No może nie na klacie ale na nogach, fajnie ryczało pod biurkiem. Fakt faktem na tamtym zestawie z subwooferem bass miałem podkręcony na maxa - w niektórych piosenkach faktycznie było tak jak piszą na forum ludzie, że w takich tanich zestawach z subem to tylko dudnienie i trzeszczenie słychać, no ale w większości przypadków bas był wyraźny, "mięsisty" bez chargotu.

Teraz jak się przysłucham tym edifierom to faktycznie - bas jest, ale całkiem inny niż w tamtym plastiku, jest jakiś taki "miękki" nie wiem jak to nazwać. I zadowala mnie dopiero jak go dokręce na full - z tym że wtedy nie mogę podgłośnić więcej jak 30% bo zaczyna trzeszczeć, a jak dla mnie to jest to jeszcze gorsze od dudnienia.

 

Tak teraz patrze i zastanawiam sie czy nie lepiej zrobiłbym kupując np. https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-logitech-z623-980-000403-294755/ - zarówno cena jak i moc na plus.

Nie wiem co radzisz, zostać przy nich? Przyzwyczaje ucho do nich? Wygrzeją sie - nie będą trzeszczeć? Czy lepiej oddać?

Bo pod względem wizualnym (wygląd masa itp..) to jak dla mnie bomba, 10/10.

 

Sprawdź z innym źródłem dźwięku (mp3, telefon, odtwarzacz CD itp.).

 

Do dyspozycji tak jak mówiłem mam niestety tylko integre w kompie i pomiędzy nią a telefonem nie ma różnicy ŻADNEJ jak dla mnie.

 

Tak czytam i zastanawiam się, czy Wy za dużo nie wymagacie od tych głośniczków?124 W polecam test wzmacniaczy stereo i kd.

 

No ja dużo nie wymagam bo jestem laikiem ale wiesz, jak porównuje stary zestaw który ma 38W z Edifierami mającymi 124W sugerując się opiniami z internetu to spodziewałem się czegoś więcej, w końcu to prawie 3x większa moc, a różnica w głośności prawie żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu wynikałoby że albo:

1. Słuchasz muzyki bardzo głośno i głośniki po prostu nie wystarczają.

2. Coś jest nie tak z Twoim egzemplarzem.

3. Słabe źródło dźwięku.

 

Ja mam R1600TIII czyli model niżej o mniejszej mocy, a jeśli zrobię trochę głośniej, to wyraźnie czuć wibracje na podłodze i jak na tak małe głośniki, uważam je za głośne. Przy ustawieniu na max nie ma trzeszczenia, tylko wysokie tony są zniekształcone.

 

Podłącz je jeszcze do innego źródła niż integra i telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobały mi się te Mircolaby. Przeczytałem parę recenzji i chyba na nie zachorowałem. Mam tylko pytanko: ten pilot jest tak samo badziewny w realu jak na zdjęciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i się potem psuje. Możesz sobie jakiś programowalny do nich kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...