Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Desop

i7 7700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

składam komputer, pod i7-7700k. Naczytałem się, że jest to wypasiony wydajnościowo, ale również i bogaty temperaturowo procesor.

Możecie z doświadczenia poradzić, przy którym chłodzeniu i temperaturze będzie to działać na dobrym poziomie ?

Najbardziej w komputerach denerwuje mnie zbyt wysoka temperatura, stąd chciałbym tego uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który rodzaj "wysokiej temperatury" Cię denerwuje?

-wysoki odczyt temperatury w programie diagnostycznym?

-duża ilość wydzielanego ciepła (a dokładniej - energii cieplnej) przez komputer?

-hałas generowany przez chłodzenie komputera?

 

Bo to trzy różne rzeczy są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który rodzaj "wysokiej temperatury" Cię denerwuje?

-wysoki odczyt temperatury w programie diagnostycznym?

-duża ilość wydzielanego ciepła (a dokładniej - energii cieplnej) przez komputer?

-hałas generowany przez chłodzenie komputera?

 

Bo to trzy różne rzeczy są :)

 

 

Nie interesuje mnie ani wydzielane ciepło, ani hałas.

Chcę zachować jak najniższe temperatury podzespołów zarówno w spoczynku, jak i Pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje Cię to najmniej praktyczne. Temperatury w spoczynku to już w ogóle nie mają znaczenia.

Jest jakieś uzasadnienie tego kaprysu, czy jakaś prywatna paranoja której nie należy kwestionować? ;)

 

W takim wypadku na dzień dobry skalp + ciekły metal pod czapkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje Cię to najmniej praktyczne. Temperatury w spoczynku to już w ogóle nie mają znaczenia.

Jest jakieś uzasadnienie tego kaprysu, czy jakaś prywatna paranoja której nie należy kwestionować? ;)

 

W takim wypadku na dzień dobry skalp + ciekły metal pod czapkę.

 

Paranoja mózgowa po niemiłych doświadczeniach z przeszłości.

Jeżuś, ja bym chciał obudowę i chłodzenie.

Skalp to konieczność, żeby nie miał 90 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, bez skalpa to on potrafi tyle mieć na stocku w teście z avx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pieprzę go.

Idę w i7 6700k.

 

Po przejrzeniu 30 stron opinii na morele stwierdzam, że nie ma użytkownika, który nie miał problemów z temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chłodniejszy pod warunkiem, że trafi się z niskim VID'em i równo obsadzonym IHS'em - posiadałem 6700k i teraz mam 7700k po skalpie smile.gif w grach przy ręcznym ustawieniu Vcore 1.2V, 4.5GHz mam ok 55C oczywiście byłoby mniej ale grafa dogrzewa płyn, a chłodnica 360 to ciut przymało na taki układ wink.gif bez skalpu pewnie coś ok 67-75C przy założeniu iż "trafił się" cep z ładnie obsadzonym IHS'em

 

Zerknij w temat KLIK ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry moment aby pchać się w i7 z przed coffe lake, bo jak wyjdą nowe 6 rdzeniowe i5 to stare i7 na pewno ostro stracą na wartości na rynku używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie używasz komputera tylko do gier, to możesz wziąć pod uwagę najnowsze Ryzeny od AMD. Ich skalpować nie trzeba, bo pod IHS jest lut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7700k to bardzo fajny procesorek, ale trzeba go sobie ogarnąć. Na dzień dobry undervolting z zastrzeżeniem, że nie jest to metoda cudowna i nie zawsze, nie wszędzie rozwiąże każdy problem z temperaturami. Tym bardziej, że seryjne VID-y są coraz bliżej granicy stabilności CPU ze względu na coraz doskonalszy proces technologiczny. Na forum już były na biedę ze 3 sztuki 7700k gdzie dało się zrobić undervolting na poziomie 0.01-0.05v czyli bardzo mało. Ogólnie na stocku nie powinieneś mieć problemów, jeżeli nie grasz w Linx albo OCCT a do przeglądania netu używasz Prime95. Natomiast overclocking tego procesora = skalpowanie tego procesora.

 

Bez tego to po prostu daremna robota... Zwłaszcza, jak wentylatory w budzie nie pracują w trybie PWM. WziuUUuuuuuuWWWWWzzzuuuUuuUUu i tak w kółko, bo proc co chwilę będzie wbijał się na 85 TC+

 

Ogólnie seria Skylake jest bardziej udana od Kaby Lake. Z tym "małym" zastrzeżeniem, że jedynie pod warunkiem, jak trafisz selecta 6700k...

 

Procesor 6700k kolegi w trybie AUTO ( skalpowałem mu go 3 dni temu, chociaż odradzałem operację )

 

img_751078.jpg

 

Ogarnij v core.. Normalnie cudowna sztuka szczerbaty.gif istnieje spora szansa, że też taką trafisz. Undervolt staje na 1.32v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kolego sztuka sztuką procka ale i UEFI są skopane lol2.gif

Na jednym z biosów mam domyślnie 1.312V, a już na drugim 1.216V co jest wartością poprawną dla mojego egzemplarza wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Undervolt tak na pałę, to zszedłem do 1.32 i koniec. Większość Kaby da się zjechać w okolice 1v. Mój na domyślne takty chce 1.1v. UEFI zapewne też czasem nie pomaga, ale ta sztuka jest naprawdę jedną z gorszych, jakie widziałem. Nie wiem. Ile czasu bawię się z komputerami i CPU, to nie pamiętam drugiej takiej serii, gdzie tak łatwo można trafić na paździerz. Myślę, że większość ludzi nawet nie wie, jakie trupy Skylake ma w chipset wsadzone. Co ciekawe - mam ten watomierz non stop w gniazdku. Na stocku buda z tym procesorem pociągnęła w Linx 7..... 226W. Buda w IDLE ma 55-60w. Procesor z TDP na poziomie 95W... Nie wiem, ile zjadła sekcja, ale bez jaj znowu... Nie wiem, jak to cudo przeszło walidację u Intela szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...