Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jarek1974

Windows obok Ubuntu

Rekomendowane odpowiedzi

Po kłopotach z instalacją W7 obok Ubuntu postanowiłem dorzucić drugi dysk w miejscę DVD i zainstalować na nim Windowsa. Zaczęłem właśnie od niego, siódemki na /dev/sdb (w miejsce CD) Uruchomiłsię ładnie kilka razy. Potem doinstalowałem Ubuntu 16.04 LTS na /dev/sda (dysk pod głównym złaczem SATA) W międzyczasie komputer wypluł coś, ze instalator Ubuntu zosta l uruchomioby w trybie UEFI a windows zainstalowany jest w trybie BIOS. Do wyboru było Wymuś tryb UEFI albo wstecz ale nie wymuszałem UEFI bo chciałem mieć możliwość uruchamiania Win7. Niestety po instalacji Ubuntu w Menu nie ma Windowsa. Nadmienię, że fdisk -l widzi ładnie oba dyski. Co robić, żeby móc uruchmaić Win7 z menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Udalo sie rozwiazac problem ? Probowales edytowac grub-a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ręcznie dopisać ten system do 41-custom ale nie spowodowało to, że update-grub dorzucił ten system do listy

 

Edit: Udało mi się uzyskać pozycję Windows 7 w menu rozruchowym ale jak ją wybiorę dostaję brak BOOTMBR. Rowiązywałem już to nie raz znanym mi sposobem ale tym razem przy drugim poleceniu tj. bootrec /fixboot wyrzucio błąd i zasutkowało to tylko tym, że zamiast ekranu z Ubuntu miałem "Missing operating system" (to chyba komunikat BIOSa mojego laptopa. Odzyskałem gruba i znowu po wybraniu Win7 z menu komunikat o BOOTMBR. Coś musi być nie tak tylko nie wiem co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...