Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lewus123

System się zacina na dysku SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu kończył mi się windows, więc użyłem loadera z jakiegoś filmiku na youtube. Po tej akcji zaczęły się problemy z dyskiem. Nagle skakał do 100% użycia i system się zawieszał na 1-2 minuty. Kupiłem na allegro klucz i zainstalowałem nowy klucz, robiąc przy tym instalacje windowsa 10 od nowa (media creation tools czy jakoś tak). Wybrałem, żeby "nic" nie zostawiało. System mam oryginalny i klucz nie jest z żadnego loadera. Przechodząc dalej, dziś rano znowu to zauwazyłem. Dysk co jakiś czas sam skacze do 100% użycia mimo, że zformatowalem od nowa windowsa tym narzędziem od MS, oczyścilem dysk ze starego windows.old i nadal to się dzieje. Dysk nie ma "bad sektorów" (nie wiem jak to się pisze). Da się coś z tym zrobić?

 

Specyfikacja

 

Płyta głowna- P5E VM HDMI

Procesor- q6600

Karta- gtx 460 1gb

Ram- ddr2 800mhz

Zasilacz- 600w nie mam pojęcia jaki. Raptoxx jakoś tak.

Dysk ssd- goodram 120gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta, procek i może SSD nie ma już wsparcia dla Win 10 - zapewne to jest cały problem wink.gif

Ile Masz RAM'u ?? istnieje prawdopodobieństwo iż brakuje pamięci i system zarzuca wirtualną scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7gb ramu, w takim razie jak przejść z powrotem na windowsa 7? Da się jakoś pobrać jakieś narzędzie, czy muszę koniecznie mieć płytkę instalacyjną? Nie znam się na bootowaniu usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym czy Windows Update nie robi czegoś w tle (albo Windows Defender).

W CrystalDiskInfo pod Funkcje/Funkcje Zaawansowane/Wartość RAW ustaw 10 [DEC].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows update został wyłączony w jakiś tam ustawieniach zapomniałem komendy. Zaraz to zrobię w Cristalu

 

Zrobione póki co zero zacięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7gb ramu, w takim razie jak przejść z powrotem na windowsa 7? Da się jakoś pobrać jakieś narzędzie, czy muszę koniecznie mieć płytkę instalacyjną? Nie znam się na bootowaniu usb.

 

Dokładałeś "na świeżo" RAM'u ?? czy tak 7GB od zawsze ?? a procek domyślnie bez OC ??

Ja bym spróbował od początku, czyli zrobiłbym update BIOS'u do najnowszej wersji z 2010 roku albo zresetował CMOS po czym na innym pececie przygotował SSD narzędziem producenta do bezpiecznego formatowania chyba SMART_GOODRAM KLIK , a w ostateczności (windowsowski DISKPART) poczytaj w necie jest co i tak się robi wink.gif

W BIOS'sie pewnie nie Masz AHCI tylko IDE (za stary sprzęt) jak jest to ustaw AHCI po czym zainstalował siódemkę 64-bit SP1 - poczytaj jak się tworzy bootowalny pendrive jest masa narzędzi do tego, a fajnie szybko idzie smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za odkopanie

 

Ram był 6, dołożyłem 1 kość o pojemności 2gb, wyciągając jedną o pojemności 1gb.

Procek bez OC

Co do tego AHCI, IDE, nie wiem jak to sprawdzić , pendrive mam zbootwany z 7ką 64bit.

Nie mam możliwości podłączenia dysku do innego komputera.

Aktualizacji biosu nie potrafię, nie wyszukam tego, bo też nie wiem co :f.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up, dalej się wszystko wiesza. jest IDE.

 

/ Podczas testowania dysku Crystal info czy HHDtune, ten do sprawdzania bad sektorów, program się zawiesza co chwilę, lecz wszystkie kwadraty są zielone, zeskanowanie tego zajęło mi kolo godziny, czekania i nic nie robienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...