Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość SRV

Asus ROG STRIX B350-F vs ROG STRIX X370-F

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SRV

Hej,

 

Planuję zmianę platformy na AMD Ryzen 7 1700. Czy warto dopłacać do chipsetu X370 jeżeli nie będę podkręcał CPU? Płyta Asus ROG STRIX B350-F ma bardzo dobre wyposażenie i tą samą kartę dźwiękową (lepszą niż w płytach innych producentów). Czy konkretnie coś zyskuje dopłacając dość sporo do modelu X370-F?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim wyposażeniu Ci zależy, że rozważasz tą płytę? Poza oczywiście wymienioną dźwiękówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SRV

Poza kartą dźwiękową ważne żeby płyta miała dobrą sekcję zasilania, bogatą ilość złącz USB na tylnym panelu, wyjście toslink audio, wyście dla audio i usb 3.0 na front panel obudowy. Nie ukrywam, że zależy mi także na wyglądzie ze względu na okno w obudowie. Najlepiej, żeby była w odcieniach czarno-grafitowych, bez jakiś kolorowych plastikowych wstawek ze smokami i innymi pierdołami. Podświetlenie led jest w porządku, ale bez przesady, pojedynczy kolor bez mrugania w kilku miejscach. W tej kwestii Rog mi się bardzo podoba w porównaniu do Asrocków z jakimiś rysunkami czy MSI. Wyczytałem, że do Ryzena 7 lepiej brać X370 bo B350 są słabymi płytami. Myślę również przyszłościowo i może za 2 lata będę chciał wymienić ten procesor i w takiej sytuacji niepotrzebna by była zmiana płyty. Asus ROG opisywany jest jaki płyta lepszej jakości (solidniejsze kondensatory i dużo różnych technologii asusa) jestem w stanie za wyższą jakość dołożyć jakąś stówkę :) Co do podkręcania, to może z czasem będę chciał przetaktować troszkę CPU, ale nie będę bawić się w jakieś ekstremalne OC, bo ponad wszystko cenie sobie kulturę pracy.

 

Ostatnim razem oszczędziłem na płycie kupując H81 do i5-4460 i obecnie po zakupie nowej obudowy nawet nie mogę podpiąć wyjścia USB 3.0 i audio na froncie -.- nie wiem jakie gniazdo może mi się przydać w przyszłości. Rozmieszczenie gniazd na MicroATX to tez jest duża wada. Obecna obudowa jest gabarytów MidiTower więc miejsca mamy na tyle, żeby wrzucić wersje ATX. Teraz po czasie widzę, że płyta główna jest podzespołem na którym nie warto oszczędzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz od razu x370, powyższe pseudorady - ze nie jeśli nie będzie OC to ci wystraczy badziew serii b350-spuść do klozetu. Jeśli masz pieniądze kupuj Asus ROG STRIX X370-F GAMING, jeśli chesz przyooszczędzić= Asus PRIME X370-PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz od razu x370, powyższe pseudorady - ze nie jeśli nie będzie OC to ci wystraczy badziew serii b350-spuść do klozetu. Jeśli masz pieniądze kupuj Asus ROG STRIX X370-F GAMING, jeśli chesz przyooszczędzić= Asus PRIME X370-PRO

 

Jaka fajna z dupy teoria :D

 

Liczę na jakiś komentarz poparty sensownymi argumentami. W przypadku podanych przez Ciebie płyt jedyne zauważalne różnice to wsparcie SLI i lepsza sekcja zasilania, a skoro nie ma być OC, to jest to bez znaczenia - tym bardziej, że i sekcja w strix b350 sobie z OC spokojnie poradzi.

 

Uogólnianie, że b350 jest dużo gorsze jest co najmniej śmieszne, bo wszystko zależy od konkretnych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez oc b350 starczy:) nawet pozwoli na oc ok 3,5GHz , jak chcesz ją kupić musisz poczytac na forum asusa czy naprawili w niej bios, bo jest tam obszerny wątek dotyczący randomowych blackscreenów.

A jezeli chodzi o sekcje zasila, prosze tu jest napisane co i gdzie, a czy warto to zalezy czego potrzebujesz;) :

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Rog Strix B350 i ustawienia procesora i pamięci jak w sygnaturce. Teorie forumowicza chreasy wrzuć od razu do śmietnika, pisze o badziewiu nie mając pojęcia na co stać płyty z serii B a w szczególności Rog Strix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płyty na b350, według jakiegoś tam testu OC na nich względem topowych modeli x370, różnica potrafiła wynosić do 100mhz na korzyść tych drugich(chyba nie warto dopłacać w praktyce drugie tyle do płyty dla 100mhz+ zapewne solidne dowoltowanie+ciepło). Większość płyt B350 jest w 100% wystarczająca pod względem VRM do OC Ryzenów 4-6 rdzeniowych. Jedyny sens kupowania drogiej płyty x370 z solidną sekcją zasilania to plany OC Ryzena 8 rdzeniowego i/lub chęć budowy SLI, inaczej mija się to z celem. Jeszcze powiedzmy na płytach x370 jest dużo więcej opcji OC- zwłaszcza przydatnych do OC RAM, niekoniecznie CPU, z możliwością manipulacji bclka- co pozwala często na osiągnięci bardzo wysokich taktować RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...