Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Roman85

Ryzen 1500X SMT "disable'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Posiadam ryzena 1500x. Czytałem, że wyłączenie opcji SMT poprawi wydajność procesora w grach. Nie wiele ale poprawi.

I chciałbym się spytać czy to naprawdę działa i jak działa to w jakim stopniu poprawi to wydajność procesora w grach? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Posiadam ryzena 1500x. Czytałem, że wyłączenie opcji SMT poprawi wydajność procesora w grach. Nie wiele ale poprawi.

I chciałbym się spytać czy to naprawdę działa i jak działa to w jakim stopniu poprawi to wydajność procesora w grach? :hmm:

Co zrobi? Podkręc procesor i ram to poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobi? Podkręc procesor i ram to poprawi...

 

Czytałem, ze włączenie tej opcji i włączenie opcji z poziomu cmd HPET. Poprawi wydajność procesora na poziomie kilku %.

A procek jest już podkręcony do 3.9 Ghz :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ze włączenie tej opcji i włączenie opcji z poziomu cmd HPET. Poprawi wydajność procesora na poziomie kilku %.

A procek jest już podkręcony do 3.9 Ghz :cool:

To nie jest Intel :D Teoria mocno wątpliwa możesz zawsze przetestować.

 

Z tego co wiadomo na pewno, CPU Ryzen zapycha się jak instrukcje nie mieszczą się w pamięci przypisanej do rdzenia. (Trochę na chłopski rozum).

Więc Ryzen będzie cierpiał ze słabej optymalizacji kodu gry-programu, tak samo jak było do tej pory z kartami graficznymi AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyłączenie wątków SMT-Disable daje mniejszy rezultat w CINEBENCH, bo ponad 200 punktów mniej :o Ciekawe jak się to tyczy do gier. Bo wiadomo, ze póki co to gry nie potrzebują wielowątkowości :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nie potrzebują - w końcu wszyscy wciąż siedzą na G3258 i grają we wszystko co popadnie.

 

Tu nie ma odpowiedzi zerojedynkowej - jedne gry zyskują przy włączonym "HT", inne tracą.

Najlepiej Ci będzie samemu sprawdzić i zmierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem tez, ze tylko częste aktualizacje gier mogą przynieść wzrost wydajności. Bo na przykładzie Rise of the Tomb Raider. I najnowszym patchem wzrost jest widaczny nawet o 30 klatek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyłączenie wątków SMT-Disable daje mniejszy rezultat w CINEBENCH, bo ponad 200 punktów mniej  :o Ciekawe jak się to tyczy do gier. Bo wiadomo, ze póki co to gry nie potrzebują wielowątkowości  :question:

 

Potrzebują i zwykle ryzen 1500x jest szybszy od 1300x, który właśnie ma SMT włączone. Jeżeli w jakimś ryzenie wyłączenie SMT miało by dać wzrost w niektórych grach to w R7 gdzie masz 16wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. R 1500x podkrecilem do 3.9 GHz. Procek jest stabilny a temperatura jest w granicach 66 stopni. Warto go kręcić dalej. Czy dać sobie spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. R 1500x podkrecilem do 3.9 GHz. Procek jest stabilny a temperatura jest w granicach 66 stopni. Warto go kręcić dalej. Czy dać sobie spokój?

Jak nie podbijasz za ostro napięcia to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podbijasz za ostro napięcia to tak.

 

Przy 3.9 mam napięcie 1.375 v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. R 1500x podkrecilem do 3.9 GHz. Procek jest stabilny a temperatura jest w granicach 66 stopni. Warto go kręcić dalej. Czy dać sobie spokój?

Możesz spróbować wycisnąć jeszcze, w zależności na jakie podnoszenie zegara pozwala płyta; np. 3925/50/75, 4ghz, ale musisz samemu zobaczyć, czy pozwolą Ci na to temperatury i czy jest to opłacalne względem podnoszonego napięcia, np. u mnie wygląda to tak: 3950mhz@ 1,375v i 4000mhz@ 1,4125v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ryzen 1500x maksymalna bespieczna temperatura to jaka jest?

72-75 mierzone w Ryzen Master, innymi programami z offsetem 20*C będzie 92-95*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na 4.0Ghz przy napięciu 1.4125 i przy tress test Cinebach robi się czarny ekran wiec więcej nie podkręcam. Widocznie już więcej nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na 4.0Ghz przy napięciu 1.4125 i przy tress test Cinebach robi się czarny ekran wiec więcej nie podkręcam. Widocznie już więcej nie da rady

Max napięcie to 1,425v-1,45v, ale kilku mhz jest to nieopłacalne. Może uda Ci się jak pisałem podbić jeszcze zegar do np. 3950/3975mhz. Poza tym jeśli tego jeszcze nie robiłeś to możesz zwiększyć stabilność OC poprzez ustawienie Load line calibration. Wyłącz też c6 state i C&Q w CPU features na czas podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. R 1500x podkrecilem do 3.9 GHz. Procek jest stabilny a temperatura jest w granicach 66 stopni. Warto go kręcić dalej. Czy dać sobie spokój?

 

Bez sensu, przy napięciach powyżej 1.3v perf/wat spada na ryj.

 

Jak chcesz sobie poprawić wydajność to skombinuj lepsze ramy

 

Ustawiłem na 4.0Ghz przy napięciu 1.4125 i przy tress test Cinebach robi się czarny ekran wiec więcej nie podkręcam. Widocznie już więcej nie da rady

 

1.42 to max zalecane do 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie stwierdzenie widziałem w poradnikach dla gier ruszających na 2 wątkach np tera online.

ogólnie nie musisz wyłaczać SMT

Pobierz sobie ProcessLasso i tam masz opcje odnośnie tego:

dNb6gVT.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...